4 sposoby na suchą skórę twarzy

KD
Mróz. Zima. Śnieg. Partnerka narzeka, że bardziej sucha od twoich żartów jest tylko skóra na twojej twarzy. To znak, że albo nie czytała tego leadu, albo że powinieneś zastosować się do poniższych rad.
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Krem nawilżający

Oczywista oczywistość. W pierwszej rundzie walki o dobrze nawodnioną skórę twarzy, należy skorzystać z kremów nawilżających. Spokojnie - na etykietach zwykle jest napisane, jak używać preparatu. To tak w razie, gdyby jedyny twój kontakt z kosmetykami ograniczał się do antyperspirantów.

Na rynku jest wiele skutecznych kremów. Na przykład ten od Vichy:

 

Vichy

Jeszcze nie wiemy jak smakuje, ale wygląda na skuteczny.

1
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Uważaj na prysznic!

Okej - nie ma nic piękniejszego od gorącego prysznicu o poranku. No, może z wyjątkiem przespania ów poranka, ale pobudka w porze obiadowej nijak wpłynie na twoją skórę.

Dlatego jeśli już musisz wstawać rano, a, kierowani nieopisywalną zawiścią, zakładamy, że musisz, może zrezygnujesz z gorącej wody? Już dawno temu dowiedziono, że im woda cieplejsza, tym skóra chętniej się przesusza.

2
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

A może tak...

...przestaniesz się golić? Każde posunięcie maszynką to w jakimś stopniu podrażnianie twarzy. Podrażnianie może prowadzić do wysuszenia skóry, wysuszenie skóry do jej złego wyglądu, a zły wygląd do... No zgadnij.

Serio.

3
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Nikt nie mówił, że będzie łatwo

Można też poczynić bardziej radykalne kroki: wprowadzić zmiany do codziennej diety. Walczyć z suchą skórą na pewno pomogą ci ryby (na przykład łosoś) a konkretnie - zawarte w nich kwasy omega-3. Ważne jest by pić dużo wody (może być z cytryną), co najmniej półtora litra. W ostateczności możesz skusić się na kawę lub wodę, ale koniecznie bez cukru.

Nie, ziemniaki nie pomogą ci w utrzymaniu prawidłowo nawilżonej skóry.

4
Więcej na ten temat: pielęgnacja, zima