10 faktów, których nie wiesz o kobiecie

DK
Wiemy, że One lubią zakupy i komedie romantyczne (a przynajmniej tak nam się wydaje). Ale wiedziałeś też, że co pięćdziesiąta kobieta ma trzy sutki? W tekście brak dyrdymałów, tylko naukowe stwierdzenia!
Fot. gpointstudio / shutterstock.com Fot. gpointstudio / shutterstock.com

Gaduły

Na randce nie możesz dojść do słowa i wydaje ci się, że ona bez przerwy o czymś opowiada? Coś  w tym jest - kobieta wypowiada ponad 20 tysięcy słów dziennie. To prawie trzy razy więcej niż mężczyzna! Panie wyrzucają z siebie kolejne słowa szybciej i chętniej.

Naukowcy z Akademii Medycznej w Maryland do badania wykorzystali ciała 4-letnich dzieci, które kilka godzin wcześniej zginęły w wypadkach. Po dokładnej analizie, u dziewczynek wykryto więcej genu FOXP2, mającego związek z umiejętnością mówienia. Wyniki zostały opublikowane w "Journal of Neuroscience".

1
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Kobiety po rozstaniu cierpnią mniej

Naprawdę! Choć powszechne wyobrażenie jest zgoła inne: histeryzująca kobieta i zimnokrwisty mężczyzna. Czas zmienić nasz pogląd.

Skąd taki wniosek? Prof. Melanie Bartley wskazuje, że kobiety - od najmłodszych lat - prowadzą bardziej towarzyskie życie niż przeciwna płeć. Nastolatka ma nie tylko wiele przyjaciółek, ale także utrzymuje bliższe relacje z rodziną. Rozstanie znosi dużo lepiej, bo nie czuje się aż tak bardzo odizolowana i osamotniona. Ponadto, o swoich problemach woli rozmawiać, z kolei spora liczba mężczyzn topi smutki w alkoholu czy narkotykach.

Podobną zależność można zauważyć przy utracie pracy. Zaskoczeni?

2
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Trzy sutki to nie aż taka rzadkość!

Jak donosi HealthResearchFunding.org - co pięćdziesiąta kobieta ma trzeci sutek. U mężczyzn również nie jest to tak rzadkie schorzenie, jak mogłoby się wydawać: 1/100 panów ma trzeciego sutka! W rzadkich przypadkach jest to związane z poważnymi chorobami serca. Jednocześnie mylnie twierdzi się, że zwiększa ryzyko zachorowania na nowotwór skóry.

Oczywiście nie jest tak, że trzeci sutek zawsze występuje na klatce piersiowej. Może pojawić się w każdym zakamarku naszego ciała, nierzadko dopiero wiele lat po narodzinach.

Ty też masz trzeci sutek? Nie wstydź się - będziesz jak Francisco Scaramanga z "Człowieka ze złotym pistoletem". Mało ci? Lily Allen pochwaliła się kiedyś swoją przypadłością na wizji. I jakoś nikt jej nie napiętnował.

3
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Samotna stymulacja sutków i orgazm? No way...

A skoro już przy sutkach jesteśmy... Stymulują kobiecy mózg podobnie jak wagina - trafiają dokładnie w tę samą jego strefę. Ale, jednocześnie, po naukowej analizie stwierdzono, że tylko jeden procent kobiet potrafi osiągnąć orgazm, samotnie stymulując swoje sutki. Bo choć pobudza się w ten sposób ten sam obszar mózgu, bez psychofizycznego udziału mężczyzny jest to po prostu wyjątkowo rzadko spotykane.

To nie jedyna interesująca naukowa konkluzja dotycząca kobiecego mózgu. Czy wiedziałeś, że One naprawdę posiadają coś takiego jak intuicja? Że naprawdę zmieniają się każdego dnia? No i w końcu - naprawdę nie lubią się kłócić!

4
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Kobiety wolą ciemnowłosych

Wiemy, że zawsze chciałeś zostać wysokim, niebieskookim blondynem. Niepotrzebnie! Randkowy portal WhatsYourPrice.com, na podstawie analizy profili swoich użytkowników, opublikował raport, z którego wynika jasno - kobiety chętniej umawiały się z ciemnowłosymi panami.

Jak tłumaczą pomysłodawcy serwisu, według powszechnej opinii blondyni bywają dużo bardziej nieprzewidywalni i zakręceni. A kobiety, podświadomie pragnące stabilizacji, w pewnym momencie zaczynają od swoich mężczyzn oczekiwać jednak czegoś innego niż swoboda i beztroska.

I tak: najchętniej umawiano się z panami o brązowych włosach (akcje brunetów też stoją bardzo wysoko!). Kobiety wolały spotkać się ze starszym mężczyzną niż z blondynem. Okazało się, że również rudzielcom łatwiej było o znalezienie drugiej połówki.

To co, rezygnujemy z blond pukli?

5
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Twoja partnerka może być uczulona na spermę

W samych tylko Stanach Zjednoczonych na spermę uczulonych jest ponad 50 tysięcy kobiet. Nie musimy nadmieniać, że znacząco ogranicza to ewentualne bardziej perwersyjne łóżkowe szaleństwa. A i nawet podczas tradycyjnych pieszczot bywa ciężko, ponieważ po ejakulacji skóra wokół narządów płciowych uczulonej kobiety staje się zaczerwieniona, piecze i boli. Jeden z lekarzy badających tę przypadłość stwierdził: "Nie jest tak powszechna jak astma, ale zmaga się z nią więcej osób, niż nam się wydaje".

Jak twierdzi portal seminalplasmaallergy.org, pierwsze objawy alergii pojawiają się ok. godzinę po wytrysku. Dlatego - jeśli nasza kobieta również jest uczulona na spermę - powinniśmy zawsze używać prezerwatyw lub dostępnych w aptekach lubrykantów.

6
Mężczyzna w kuchni Mężczyzna w kuchni

Gotujący faceci są bardziej seksowni

Niby banał, ale prawdziwy. Neurolodzy z londyńskich uczelni dowiedli, że widok mężczyzny w kuchni pobudza kobietę bardziej niż widok mężczyzny na siłowni. Ponadto, dokładnie obserwując pracę mózgu pań, które brały udział w badaniu, stwierdzono, że przygotowanie kawy czy posiłku uszczęśliwia płeć piękną bardziej niż np. podniesienie sztangi. Odkrywcze, nie?

Seksuolog dr Nikki Goldstein - cytowana przez "Daily Mail" - stwierdza, że mężczyzna eksperymentujący w kuchni sprawia wrażenie bardziej kreatywnego i inteligentnego. A kobiety to pociąga. Dlatego zalecane jest, by pary - nie tylko te z długim stażem - wspólnie przygotowywały posiłki.

7
fot. Shutterstock fot. Shutterstock

Przyjaźń damsko-męska nie istnieje!

Odwieczny dylemat rozwiązany. Naukowcy z Uniwersytetu w Wisconsin dowiedli, że w relacjach damsko-męskich - prędzej czy później - któraś ze stron zacznie odczuwać pociąg do tej drugiej. Jest to widoczne zwłaszcza w relacjach, kiedy kobieta i mężczyzna spotykają się wyłącznie na seks. I na podstawie takich właśnie par wyciągnięto te wnioski.

Dlatego, nawet jeśli twoja "przyjaciółka" otwarcie twierdzi, że w ogóle jej nie pociągasz, powinieneś zakładać możliwość, że skrycie się w tobie podkochuje.

8
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Perwersyjne kobiety są... zdrowsze!

Spotykasz się z kobietą, która lubi przykuć się do łóżka kajdankami? Jest spore prawdopodobieństwo, że psychicznie jest dużo bardziej stabilna niż pani preferująca tradycyjne seksualne aktywności. Te wyniki są o tyle zaskakujące, że perwersję kojarzono dotychczas raczej z dewiacją aniżeli ze stabilizacją.

Nie jest jasne, dlaczego tak się dzieje. Jeden z ekspertów zajmujący się tą tematyką stwierdził, że osoby urozmaicające swoje życie erotyczne rzadziej doświadczają w sypialni niepowodzeń, które następnie są rozładowywane na wszystkich wokół.

9
Fot. Radek Polak Fot. Radek Polak

Ponury facet to lepsza partia

Jeśli kobieta ma do wyboru wiecznie uśmiechniętego wesołka i ponurego smutasa - zapewne zdecyduje się na tego drugiego. Dlatego właśnie większą atencją darzy się takie osobowości kina jak James Dean czy Marlon Brando.

Badane kobiety stwierdziły, że poważny facet wygląda dostojniej i dumnie. Co ciekawe, zupełnie inne wnioski wyciągnięto po analizie odbioru kobiet przez mężczyzn. Panowie wciąż preferują panie uśmiechnięte od ucha do ucha. Takie, zdaniem naukowców, wydają nam się dużo bardziej wrażliwe. A to nas pociąga.

10
Więcej na ten temat: kobieta, mężczyzna