Oto kobiety, które (nie)imponują mężczyznom

DK
Brunetki, blondynki, ja wszystkie was dziewczynki - cał... No właśnie nie. Nie jest tak, że krótka spódniczka i wyeksponowany dekolt są gwarantem powodzenia u facetów. Co więc jest? Sprawdzamy, czego pragną mężczyźni.
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Kobiecość w cenie!

"Kobieta nie może wyglądać i zachowywać się jak chłopo-baba"
~perfum

Pamiętasz film "A view to a kill"? Tak, tak - to przyjemny Bond z Rogerem Moorem i jedną z najlepszych piosenek z produkcji o Agencie 007, napisaną przez kultowy zespół Duran Duran. Ważną rolę gra tam Grace Jones - artystka genialna, choć raczej nie w typie klasycznego lowelasa.

Pal licho wygląd, ale maniery... Kobieta żłopiąca piwo, bekająca głośniej od ciebie, klepiąca cię w plecy na powitanie i odpalająca jednego papierosa od drugiego? W "Rzymskich wakacjach" by to nie przeszło, a chyba wolisz, żeby twoje życie przypominało film z Audrey Hepburn w roli głównej, a nie z duetem Jim Carrey-Jeff Daniels, prawda?

1
fot. shutterstock.com fot. shutterstock.com

Niskie poczucie wartości

"Kobiety z niskim poczuciem wartości to masakra. Będą patrzyć podejrzliwie na każdy przejaw twojej dobrej woli czy miłego zachowania, dopatrując się chęci wykorzystania"
~dioskorides

Jestem gruba, muszę się odchudzać, od poniedziałku, jeszcze jedna kostka, nigdy nie schudnę... Skądś to znasz. Ta część damskiej egzystencji stała się już, że tak się wyrazimy, bohaterką niezliczonej liczby memów.

Internauta, którego wypowiedź przytoczyliśmy wyżej, podał swój przykład. Powiedział kiedyś partnerce kilka miłych słów. Ta od razu się obruszyła, że pewnie ma ochotę na seks, bo przecież nie można kobiecie - zwłaszcza niedowartościowanej - prawić komplementów.

Jest też druga strona medalu - ciągłe błaganie o atencję. Bo od przybytku głowa jednak też boli, zwłaszcza gdy na okrągło słyszymy: "Miśku, weź powiedz mi coś ładnego".

2
fot. Maksim Shmeljov / shutterstock.com fot. Maksim Shmeljov / shutterstock.com

Szpile od Louboutina

"Kobiecość? Spódniczka, pończochy, wysokie obcasy, długie włosy..."
~aardwolf_ge

Pamiętasz film animowany pt.: "Księżniczka łabędzi"? Ty pewnie nie, ale twoja córka na pewno. To piękna opowieść o Oddetcie, która co noc przemienia się w łabędzia. Dalej nie będziemy spoilerować (zresztą jeśli widziałeś "Jezioro łabędzie" to wiesz o co kaman), wszak latorośl być może zaprosi cię kiedyś przed telewizor.

W każdym razie tam jest taka scena, kiedy Odetta tańczy ze smalącym do niej cholewki księciem Derekiem. I pyta, co się mu w niej podoba. Na jego odpowiedź, że wygląd wybucha oburzona: "Czy dla ciebie tylko uroda się liczy?!"

Przypominamy to ku przestrodze (i dlatego, że jesteśmy na świeżo po seansie). Oczywiście, że nie wygląd jest najważniejszy, ale jednak nic tak nie działa na faceta jak szpilki, seksowna sukienka, długie włosy i pomalowane na czerwono paznokcie. Jeśli możemy mówić o damskiej klasyce, to z pewnością chodzi w lśniących Louboutinach.

3
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Seks?

"Seks na pierwszej randce świadczy co najwyżej o zauroczeniu. Prawdziwa miłość zaczyna się później"
~lazy.eye

Czy seks na pierwszej randce jest ok to dylemat właściwie tak stary jak zapytanie o to, co było pierwsze - jajo czy kura? Postępująca liberalizacja świata każe nam nie widzieć w tym nic zdrożnego, wszak wszystko jest dla ludzi, ale - wsłuchując się w męskie opinie - seks po pierwszym wspólnym kinie nie jest wcale spełnieniem marzeń. Jak widać czasem wolimy, żeby panna zaśpiewała do nas głosem Anny Jantar: "baju baj, baju baj, proszę pana - ja nie jestem taka pierwsza lepsza Anna".

Oczywiście - cytując innych muzycznych wieszczy - wszystko ma swoje priorytety. Przeważa jednak opinia, że jeśli wiążemy z dziewczyną głębsze nadzieje, szybkie łóżko nie jest najbardziej odpowiednim rozwiązaniem.

4
fot. Karramba Production / shutterstock.com fot. Karramba Production / shutterstock.com

Wszędzie seks

"Pół żartem pół serio: współczesna kobiecość oznacza manipulację, kłamstwa przykrywane seksualnymi obietnicami i aluzjami. Głupotę, nieracjonalne działanie i egocentryzm"
~endzio

Tak jak seks na pierwszej randce nie jest spełnieniem marzeń każdego mężczyzny, tak erotyczne propozycje nie działają już z oczekiwanie wielką siłą. Tak się już jakoś złożyło, że jeśli facet myśli o związku poważnie - propozycją upojnej nocy zapewne nie da się podpuścić. Zwłaszcza gdy obietnica przysłowiowych złotych gór (a raczej - złotych łóżek) jest poprzedzona pytaniem: "Kochanie, może kupiłbyś mi te spodnie, hm?". Zalotną rzęsę sam sobie wyobraź.

5
fot. Shumilina Maria fot. Shumilina Maria

Fochy

"Nienawidzę jej fochów oraz pytań w stylu: "Czy ty mnie jeszcze kochasz?", "O czym w tej chwili myślisz?" Muszę domyślać się rzeczy, o których nigdy bym nie pomyślał"
~engine8

Jakoś tak fajnie wtrąca nam się dzisiaj elementy muzyczne. Dlatego teraz coś z podobnych rejonów. W swoim flagowym skeczu kabaret Koń Polski parodiuje typowe polskie małżeństwo z długim stażem. Żona śpiewa:

- "Marian, czy ty mnie kochasz? Marian, czy za mną szlochasz?"

Pewnie sam doskonale znasz tego typu zaczepki. O nich zresztą też wymyślono już multum dowcipów, z których najbardziej żenującym jest chyba ten:

- Kochanie, powiedz mi coś słodkiego!
- Cukier.

Buahahahahaha.

Ale do meritum - najwięksi specjaliści tego łez padołu nie wymyślili odpowiednich rozwiązań bodaj tylko dla dwóch przypadków: kaca i kobiecego focha. Ponoć najlepszych wyjściem jest czas, ale co się powkurzamy to nasze.

6
Sławomir Kamiński/Agencja Wyborcza.pl Sławomir Kamiński/Agencja Wyborcza.pl

Materialistki

"Polkom się naprawdę - szczególnie tym młodym - poprzewracało w głowach na punkcie pieniędzy. Materialistki wykańczają psychicznie facetów!"
~bielszczanin80

Zamiłowanie do pieniędzy to bodaj najczęściej wymieniana kobieca wada. Ale - mamy wrażenie - wymieniana chyba jednak zbyt często. Opinia o zapatrzonych w siebie materialistkach wzięła się zapewne z kilku kinowych przebojów oraz opowieści kumpla, które po ósmym piwie usłyszałeś w miniony weekend.

Jednocześnie należy stwierdzić, że to nie tak, że problem w ogóle nie istnieje. W końcu te historie skądś się musiały wziąć. Zdarzyło się kilka kobiet, które ocykały facetów na grube miliony i teraz się utarło, że jeśli ładna, dojrzała, dobrze ubrana blondynka to na pewno dzięki walorom estetycznym a nie umysłowym.

7
fot. Jakub Ociepa / Agencja Wyborcza.pl fot. Jakub Ociepa / Agencja Wyborcza.pl

Mięśnie tam i tu

"Kobieta musi być wysportowana, a nie umięśniona"
~allerune

Uwielbiamy Igrzyska Olimpijskie. Wprost nie możemy się doczekać zbliżającej się wielkimi krokami imprezy w Rio de Janeiro. Mnóstwo wyćwiczonych kobiet, emocje sportowe na najwyższym poziomie i - mamy nadzieję! - lawina medali dla polskich reprezentantów.

Igrzyska są okej. Jelena Isinbajewa jest okej, nawet bardzo. Ale panie, których ciało przypomina boskie dzieło poprawiane przez niewprawionego grafika... to lepiej przemilczmy.

Choć oczywiście bardzo fajne, gdy kobieta ma swoje hobby! Bo podobno nie ma nic bardziej seksownego niż pasja.

8
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Co nagle to po diable

"Boję się kobiet, które najpierw wzbudzają moje zainteresowanie, a potem, znienacka, obdarzają uważną czułością"
~to.niemozliwe

Cóż można więcej dodać? Kobieta kusi, odkrywa niewiele, nęci... A gdy już złowi ofiarę zaczyna się: natychmiastowe wspólne zamieszkanie, wybieranie imion dla dzieci, planowanie wesela, wspólnego turnusu w sanatorium w Ciechocinku, i tak dalej, i tak dalej.

To o tym był film z Brucem Willisem w roli głównej - "Osaczony"? (tak, wiemy, suchar straszny)

9
Fot. 123rf.com Fot. 123rf.com

Kochanie kto to był? Ta blondynka?

"Przeraża mnie chorobliwa zazdrość..."
~wyszeptany-o-zmroku

Delikatna, nienachalna zazdrość jest sexy. Nawet bardzo. Problem zaczyna się, gdy musimy tłumaczyć się z pogawędki z każdą dziewczyną oraz zerwać znajomość z przyjaciółką, z którą łączą nas więzy podwórkowego berka i ciuciubabki. Prawdziwy koszmar ma miejsce, gdy nie możemy zostawić włączonego laptopa albo - nie daj Boże! - smartfona bez blokady odblokowującej mechanizm.

Nie ma miłości bez zazdrości. Owszem. Ale trzeba ostrożnie.

10
fot. Roman Seliutin/Shutterstock fot. Roman Seliutin/Shutterstock

On był taki cudowny...

"Faceci nie pytają o byłych swoich dziewczyn, bo po co nam to wiedzieć..."
~zigix

Ciągłe porównania do "eks" to chyba najgorsze, co może się facetowi przytrafić. Kropka.

No ok - gorsza jest jedynie porażka Realu Madryt...

11
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Wypowiedzi

Wszystkie wypowiedzi pochodzą z FORUM.GAZETA.PL

12
Więcej na ten temat: kobieta, miłość