Męska pielęgnacja - zestaw obowiązkowy

Magda Rosłaniec
Produkty do pielęgnacji dla mężczyzn opracowane są tak, żeby ich użycie było bardzo proste, a działanie możliwie najbardziej wszechstronne. Oto kilka nowości, po które wystarczy sięgnąć i użyć, reszta zadzieje się sama. Ale samo się niestety nie posmaruje.
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Skóra wrażliwa

Dla wszystkich, którym tradycyjne peelingi z mikrogranulkami podrażniają skórę, z pomocą przychodzi technologia szwedzkiej firmy Foreo. Znana z doskonałych szczoteczek do mycia twarzy, wprowadza kolejną nowość - płyn do twarzy z wulkanicznymi minerałami, który usuwa zanieczyszczenia, nadmiar sebum, a jednocześnie odżywia i wzmacnia skórę.

szczoteczka Luna for Men, 575 zł
płyn Foreo, 124 zł/100 ml
(w perfumeriach Douglas)

1
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Serum

Co to jest serum? To taki koncentrat, nektar - turbodopalacz mający zadziałać szybko i spektakularnie. Zazwyczaj droższy od zwykłego kremu, bo dużo bogatszy w składniki i bardziej zaawansowany technologicznie.

Lab Series Max LS Power V, 249 zł/30 ml

2
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Peeling

Jak to działa? Kiedy zabierasz się do pomalowania, odświeżenia np. płotu albo mebli, najpierw starannie je szlifujesz, czyścisz, przygotowujesz. Podobnie działa peeling - usuwa martwy, przesuszony naskórek, przygotowuje skórę do zastosowania kremu.

peeling do mycia twarzy
AA Men, Advanced Care,
14,99 zł/100 ml

3
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Dla brodaczy

Skóra z zarostem również potrzebuje regularnego nawilżania, a sama broda zmiękczenia i odżywienia, by łatwo się układała i wyglądała na wypielęgnowaną. Balsam-żel do twarzy z zarostem i brodą zmiękcza zarost i brodę oraz ułatwia stylizację.

Tołpa Dermo Men,
27,90 zł/50 ml

4
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Nawilżanie

Oto przykład produktu uniwersalnego, czyli takiego, który pomaga jednocześnie uporać się z problemem przesuszenia, rozszerzonych porów i nadmiaru sebum. Dodatkowo jest bardzo miły w użyciu, przyjemnie pachnie i długo utrzymuje dobre nawilżenie skóry.

Shisheido, Hydro Master Gel
169 zł/75 ml

5
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Wokół oczu

Skóra wokół oczu jest bardzo wrażliwa i cienka (między innymi dlatego tak bardzo widoczne są cienie i worki).

Jeśli czujesz, że krem do twarzy, który stosujesz, jest drażniący dla skóry wokół oczu, kup specjalny do okolic oczu.

Nuxe Men, 72 zł/15 ml

6
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Białe zęby

Za kolor szkliwa odpowiadają przede wszystkim nasze geny. Niestety, nawet najzdrowsze i najrówniejsze zęby mogą mieć kremowy lub żółtawy odcień. Na urodę naszego uśmiechu wpływa również dieta - herbata, kawa i wino z pewnością bieli zębom nie dodają. Dlatego warto stosować na co dzień pasty, które choć zębów nie wybielą, skutecznie poradzą sobie z osadami.

Signal White Now Men, 11,90 zł/75 ml

7
Więcej na ten temat: moda, pielęgnacja