Jak wyglądałaby kobieta idealna?

KD
Dr Julian De Silva - słynny zwłaszcza w Wielkiej Brytanii chirurg plastyczny - stworzył portret kobiety doskonałej. Swoje przewidywania oparł na najczęstszych prośbach, z którymi przychodzą do niego pacjentki. Jak więc wyglądałaby kobieta idealna?
Fot. screen z Youtube.com/londonplasticsurgery Fot. screen z Youtube.com/londonplasticsurgery

Proszę o...

Dr Julien De Silva przeanalizował zgłoszenia ponad tysiąca swoich pacjentek z ostatnich dziesięciu lat. Panie często przychodzą do chirurgów plastycznych z prośbami, że chciałyby wyglądać jak gwiazdy z pierwszych stron gazet. Na podstawie takich opinii De Silva opisał, jak wyglądałaby kobieta idealna. Wizualizację myśli doktora przygotowali graficy z Centre for Advanced Facial Cosmetic and Plastic Surgery - londyńskiej placówki De Silvy. Efektem jest portret, który znajdziecie w naszym materiale.

Sam doktor to chirurg plastyczny specjalizujący się wyłącznie w poprawianiu twarzy. Jest znany z bardzo naturalnych efektów swoich działań. Pracę traktuje jak sztukę i wyznaje zasadę, że nawet najdrobniejszy milimetr może wszystko zmienić. Był nominowany do wielu prestiżowych nagród, prowadzi również wykłady na całym świecie.

Jak więc wyglądałaby kobieta idealna?

1
MARIO ANZUONI / REUTERS / REUTERS MARIO ANZUONI / REUTERS / REUTERS

Brwi od Jennifer Lopez

Dbać o brwi jest bardzo trudno - kobiety często przesadzają z makijażem w tym miejscu, co potrafi być opłakane w skutkach. Ramon Padilla - ekspert medycyny estetycznej - wskazał jakiś czas temu panie odznaczające się najpiękniejszymi brwiami. Na liście znalazła się nie tylko Jennifer Lopez, ale również m.in. Taylor Swift, Demi Moore i Rihanna.

To jednak Lopez jest wzorem dla większości pacjentek Juliana De Silvy. Jej linia brwi - również poprawiana - jest obecnie niemal idealna. Choć wokalistka może nie jest z niej tak bardzo dumna jak ze swojej pupy (którą ubezpieczyła na miliony dolarów), również lubi eksponować i te swoje zalety.

Artystka w 2012 roku otrzymała tytuł kobiecej osobowości roku. Przyklaskujemy i ostatecznie wybaczamy rolę w "Gigli" i "Pokojówce na Manhattanie".

2
PATRICK T. FALLON / REUTERS / REUTERS PATRICK T. FALLON / REUTERS / REUTERS

Oczy od Keiry Knightley

Przyznamy się: jest to wybór cokolwiek zaskakujący. Choć gwiazda "Piratów z Karaibów" jest niewątpliwie bardzo urodziwa, chyba jednak wymienilibyśmy mnóstwo innych kobiet, w których oczy spojrzelibyśmy jeszcze chętniej. Swego czasu furorę w mediach społecznościowych robiły materiały, w których zestawiano ze sobą fotografie Natalie Portman i właśnie Knightley - ich autorzy przekonywali, że aktorki mogłyby być bliźniaczkami.

Choć za rolę w "Grze Tajemnic" aktorka otrzymała nominację do Oscara, mamy wrażenie, że ostatnio jej kariera trochę jakby zwolniła. Więcej mówiło się o jej problemach zdrowotnych - spekulowano, że Knightley choruje na anoreksję. Oby "Ukryte piękno" - produkcja, której premierę zaplanowano na przyszły miesiąc - było potwierdzeniem jej powrotu do wielkiej formy. Artystka wystąpi u boku Willa Smitha i Edwarda Nortona, więc towarzystwo ma zacne.

3
Reuters fot. Anna Gowthorpe Reuters fot. Anna Gowthorpe

Nos od księżnej Kate

Brytyjczycy pokochali księżną Cambridge niemal od pierwszego wejrzenia. Niektórzy eksperci widzą w niej wręcz kolejną księżną Dianę - podkreśla się jej równie wielki wpływ na angielskie społeczeństwo. Kate Middleton (do spółki ze swoją siostrą) przez wiele miesięcy była - i właściwie nadal jest - wyznacznikiem stylu na Wyspach.

Jak tłumaczy dr Julian De Silva, nos księżnej jest perfekcyjny. Nie dość, że starsza z sióstr Middleton jest - zdaniem lekarza - jedną z najpiękniejszych kobiet na świecie to jeszcze ma nos, o którym marzą nie tylko panie, ale również panowie. - To dzięki takim ludziom jak ona, operacje plastyczne wciąż są popularne - De Silva powiedział "Mirrorowi".

4
Fot. LUCAS JACKSON / REUTERS Fot. LUCAS JACKSON / REUTERS

Usta od Penelope Cruz

Hiszpańska aktorka to jedna z najpiękniejszych kobiet na świecie, co potwierdzają liczne tytuły otrzymywane przez wszelakie modowe magazyny. Choć od kilku lat nie wystąpiła w żadnej istotnej produkcji - no, może poza "Mamą" - to wciąż pierwsza Hiszpanka, która otrzymała Oscara (za rolę w kultowym już "Vicky Cristina Barcelona"). Niedługo, jeśli wierzyć zapowiedziom, będziemy mogli oglądać ją u boku męża - Javiera Bardema - w biograficznym filmie o Pablo Escobarze.

Artystka piękne usta często podkreśla zmysłową czerwienią. Tak umalowana pokazuje się nie tylko podczas oficjalnych premier swoich produkcji - często takie oblicze mruga do nas również z plakatów filmowych, czego idealnym przykładem są materiały promocyjne filmu "Volver" w reżyserii Pedro Almodovara.

5
Fot. JStone / Shutterstock.com Fot. JStone / Shutterstock.com

Szczęka od Cher

Obecność na tej liście amerykańskiej piosenkarki jest o tyle zaskakująca, że sama Cher, jakby to powiedzieć, niespecjalnie wzbrania się przed operacjami plastycznymi. Jeszcze w latach 80. wyglądała bardzo naturalnie (ech ten teledysk do "If I Could Turn Back Time..."), ale później chyba za bardzo zaprzyjaźniła się z chirurgami plastycznymi.

Nie przeszkodziło jej to jednak, by stać się urodowym wzorem dla wielu kobiet. Pacjentki dr. Juliana De Silvy często proszą o kształt szczęki, jakim obecnie może pochwalić się właśnie Cher.

6
MARIO ANZUONI / REUTERS / REUTERS MARIO ANZUONI / REUTERS / REUTERS

Czoło od Miley Cyrus

23-letnia piosenkarka również jest ideałem dla wielu kobiet na świecie. Ideałem jest konkretnie - jak przekonuje De Silva - jej czoło. Sama wokalistka lubi eksponować tę część swojej twarzy - przez jakiś czas (dawno temu) nosiła nawet "bindi", a więc słynną kropkę, którą zwykle widzimy na czołach hinduskich kobiet.

Miley Cyrus w ostatnich latach przeszła wyraźną przemianę: z grzecznej aktorki produkcji Disneya przeobraziła się w prawdziwą femme fatale - bez przerwy słyszymy o seksualnych skandalach z jej udziałem. No i chyba każdy ma w pamięci teledysk do "Wrecking Ball", w którym naga artystka huśta się na wielkiej kuli. Klip - choć spektakularny - doczekał się niezliczonej liczby parodii oraz mniej lub bardziej udanych przeróbek.

7
MUHAMMAD HAMED / REUTERS / REUTERS MUHAMMAD HAMED / REUTERS / REUTERS

Policzki od Angeliny Jolie

Bodaj najgłośniejsze nazwisko ostatnich tygodni - głównie za sprawą rozstania z Bradem Pittem. Kimże byłaby wymarzona kobieta, gdyby nie miała czegoś z Angeliny Jolie? Wybór pacjentek dr. De Silvy najczęściej pada na jej charakterystyczne policzki.

Jak dociekał "Pudelek", aktorka prawdopodobnie umieściła w nich implanty - ma tego dowodzić zestawienie jej aktualnych fotografii z tymi archiwalnymi. Inaczej sprawa ma się ze słynnymi pełnymi ustami, które najprawdopodobniej są w pełni naturalne.

Wciąż nie wiadomo co z "Salt 2" - kontynuacją głośnej produkcji szpiegowskiej (u boku aktorki wystąpił  m.in. Daniel Olbrychski). Przedstawiciele Columbia Pictures jeszcze do niedawna utrzymywali, że film powstanie i że wystąpi w nim również Angelina Jolie, ale wciąż brak jakichkolwiek nowych informacji.

8
Fot. Denis Makarenko / Shutterstock.com Fot. Denis Makarenko / Shutterstock.com

Skóra od Reese Witherspoon

Jak przekonują pacjentki Juliana De Silvy, czterdziestoletnia aktorka ma idealną skórę twarzy. Trudno się dziwić - w końcu Whiterspoon ma za sobą również przygodę z modelingiem. Poza tym pochodzi z lekarskiej rodziny (ojciec - chirurg, matka - pielęgniarka) dbanie o siebie było więc w jej rodzinie od zawsze bardzo ważne.

Nieprzeciętna uroda to niejedyny atut aktorki - w 2006 roku otrzymała Oscara za najlepszą rolę pierwszoplanową w filmie "Spacer po linie". Poza tym zapewne kojarzysz ją z mniej lub bardziej udanych komedii romantycznych (w których gra - trzeba przyznać - całkiem nieźle).

9
DANNY MOLOSHOK / REUTERS / REUTERS DANNY MOLOSHOK / REUTERS / REUTERS

Podbródek od Seleny Gomez

Razem z Miley Cyrus - najmłodsza artystka w zestawieniu. Podobnie jak śpiewająca koleżanka, Selena również ma za sobą karierę w produkcjach Disneya. Gomez jednak po zakończeniu aktorskich prezentacji w filmach dla dzieci, nie potrafiła znaleźć na siebie pomysłu w tak spektakularny sposób, jak zrobiła to autorka "Wrecking Ball".

Pacjentki dr. Juliana De Silvy szczególnie są zafascynowani jej kształtnym podbródkiem.

10
@drjuliandesilva/TWITTER @drjuliandesilva/TWITTER

Kobieta idealna

Zestawiając ze sobą wszystkie wymienione cechy, grafikom z kliniki dr. De Silvy wyszła powyższa wizualizacja. Zdaniem słynnego brytyjskiego chirurga plastycznego, właśnie tak wyglądałaby kobieta idealna.

11
Więcej na ten temat: angelina jolie, cher, jennifer lopez, penelope cruz