Szafa Polaka - wielkie badanie LOGO!

Magazyn "LOGO" jako pierwszy w Polsce przeprowadził kompleksowe i rozbudowane badania na tak dużej próbie polskich mężczyzn. To wstęp do plebiscytu na najlepiej ubranego Polaka!
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Badanie

Chcieliśmy dokładnie sprawdzić, jak się ubieramy, bo gdzieś podskórnie czuliśmy, że to, co czasem promują projektanci na wybiegach może nijak się mieć do rzeczywistości.

Wyobrażenie męskiej mody często narzucają kobiety. Odwróćmy sytuację - gdybyśmy to my, mężczyźni, mieli wybierać, co w damskim świecie jest modne a co nie, pewnie panie nigdy w rekomendowanych ubraniach nie wyszłyby na ulice. Nasze badania potwierdzają, że klasyka i prostota dominują w naszych szafach. 

Już dziś publikujemy kilka danych. Pełne wyniki znajdziesz w kwietniowym numerze "LOGO", natomiast pierwsza odsłona plebiscytu pojawi się w numerze majowym!

Więcej o plebiscycie: Najlepiejubranipolacy.pl

1
Fot. Redakcja Fot. Redakcja

Kolory

W szafach polskich mężczyzn dominują kolory: czarny, szary, granatowy, niebieski i biały. Co ciekawe - młodsi respondenci chętniej niż starsi noszą czarny, biały i czerwony. A z kolei im starsi mężczyźni, tym chętniej noszą brązowy, granatowy i szary.

2
Fot. Redakcja Fot. Redakcja

Wydatki

Panuje powszechna opinia, że zakupy, szczególnie te "ubraniowe" to domena kobiet. Tymczasem aż 52% panów zadeklarowało w nasztym badaniu, że kupowanie ubrań to dla nich przyjemność.

3
Fot. Redakcja Fot. Redakcja

Ceny

Gdyby garnitur kosztował 1000 zł, kupiłoby go 56% respondentów, przy cenie 1500 zł 26%, a przy cenie 2000 - tylko 14%. W przypadku koszuli - granicą jest 200 zł. Gdyby tyle kosztowała, kupiłoby ją 43% respondentów, koszulę za 300 złotych kupiłoby już tylko 15% respondentów. Maksymalna cena za jeansy to dla większości respondentów 200 zł - za taką cenę byłoby je skłonnych kupić 58% respondentów, za 300 zł już tylko 25%, za 400 zł tylko 12%.

4
Fot. Redakcja Fot. Redakcja

Najstarsza rzecz w szafie?

Najstarsza rzecz w szafie przeciętnego Polaka jest w wieku dziecka będącego w 5 klasie szkoły podstawowej czyli ma 11,4 lat, a... 77% nadal ją nosi!

5