Metamorfozy: z nudziarza w stylowego mężczyznę

Ewelina Zając
Nowy wizerunek to nowe życie! Nie wierzysz? Dobra fryzura, inny fason spodni oraz oprawa okularów mogą sprawić, że poczujesz się pewniej, a to może oznaczać początek dalszych zmian...
fot. Michał Mutor; Łukasz Falkowski fot. Michał Mutor; Łukasz Falkowski

Emil, 28 lat

specjalista do spraw technik pomiarowych 3D

"Powiem wprost - nigdy nie interesowałem się modą, stylem, trendami. Kupowanie nowych ubrań na każdy sezon uważałem za stratę pieniędzy i rozrzutność. Dwa razy do roku robiłem większe zakupy, a o wyborze ubrań decydowała przede wszystkim ich cena i wygoda.

Ale czas leci, w życiu pojawiają się istotne zmiany, uznałem, że najwyższa pora wprowadzić je także w swoim wyglądzie. W końcu bowiem zaczęło do mnie dochodzić, że ubranie służy nie tylko do ochrony i okrycia ciała. Jednak dla totalnego laika zorientowanie się we wszelkich niuansach i pułapkach mody jest jak nauka obcego języka. Dlatego proszę: pomóżcie mi stać się eleganckim mężczyzną".

styl, moda męska, Metamorfozy: z nudziarza w stylowego mężczyznę, Kurtka, Cottonfield, cena: 449,50zł  Kamizelka, COS, cena: 340 zł Koszula, H&M, cena: 149 zł Krawat, Digel, cena: 189 zł Spodnie, H&M, cena: 229 zł  Pasek, Digel, cena: 269 zł   Okulary, Barton Perreira, cena: 1500 zł  Buty, Sperry Top-sider, cena: 489 zł  fot. Michał Mutor; Łukasz Falkowski

Na zdjęciu po prawej Emil ubrany jest w:

Kurtka, Cottonfield. Cena: 449,50zł

Kamizelka, COS. Cena: 340 zł

Koszula, H&M. Cena: 149 zł

Krawat, Digel. Cena: 189 zł

Spodnie, H&M. Cena: 229 zł

Pasek, Digel. Cena: 269 zł

Okulary, Barton Perreira. Cena: 1500 zł

Buty, Sperry Top-sider. Cena: 489 zł

1
fot. Michał Mutor; Łukasz Falkowski fot. Michał Mutor; Łukasz Falkowski

Ubranie i włosy

Jolanta Stefańska, stylistka:

Emil ma świetną, mocno zbudowaną sylwetkę - nie musi nic maskować czy ukrywać. Niestety, nie potrafi jej też podkreślać. T-shirty i dżinsy, w które ubierał się dotychczas, są nudne i nijakie. Do tego spodnie, które nosi, są zbyt opięte na udach i zdecydowanie zbyt mocno podciągnięte - to zaburza proporcje sylwetki, skracając tułów i nienaturalnie wydłużając nogi.

Aby nadać jej odpowiednią linię, powinien nosić spodnie dosyć nisko na biodrach. Ale bez przesady - jeśli opuścimy je zbyt nisko, skrócą optycznie nogi. Dzięki świetnej sylwetce Emil może bawić się fakturami i tkaninami, ubierając się warstwowo - tak jak w stylizacji z kamizelką i kurtką. Kolejna sprawa to kolorystyka. Emil ma ciemną karnację i włosy, świetnie wygląda więc w stonowanych barwach: szarościach, beżach i pastelach, np. w błękicie. Takie kolory fajnie kontrastują z jego skórą, podkreślając jej ładny odcień. Na koniec stare, nijakie okulary Emila zastąpiliśmy modelami o wyrazistych oprawkach - twarz zyskała charakter, jej rysy stały się wyraziste.

 

Stylizacja 1

Kurtka, Levis. Cena: 599 zł

T-shirt, Esprit. Cena: 79,90 zł

Spodnie, Levis. Cena: 399 zł

Okulary, Oscar Magnuson/Moko 61. Cena: 990 zł

Buty, Sperry Top-sider. Cena: 569 zł

 

Stylizacja 2

Marynarka, H&M. Cena: 399 zł

T-shirt, H&M. Cena: 39 zł

Spodnie, H&M. Cena: 149 zł

Poszetka, Digel. Cena: 99 zł

Buty, COS. Cena: 750 zł

Okulary, Mykita. Cena: 1700 zł

 

Stylizacja 3

Płaszcz, COS. Cena: 570 zł

Koszula, H&M. Cena: 149 zł

Sweter, COS. Cena: 300 zł

Spodnie, H&M. Cena: 149,90 zł

Okulary, Barton Perreira/Moko61. Cena: 1500 zł

Buty, Reserved. Cena: 199,99 zł

Sylwia Kiliś - ekspert marki Artego:

Postawiłam na dynamiczne, nowoczesne cięcie. Pierwsza zmiana - mocno wycieniowałam boki Emila. Warto zaznaczyć, że zrobiłam to asymetrycznie. Prawy bok jest nieco dłuższy, ale po zaczesaniu go do tyłu, fryzura wygląda proporcjonalnie.

Włosy na czubku głowy zostawiłam dłuższe, co dobrze wpłynęło na zmianę proporcji w tej części głowy - chodzi o to, aby zniwelować jej spłaszczenie. Nowa fryzura nadała głowie ładny, regularny kształt.

Na koniec wycieniowałam włosy na czubku głowy, by dodać im lekkości. Do stylizacji użyłam produktów Artego: fluidu modelującego Cool Shape (38 zł/300 ml) oraz lakieru Hot Shot (37,90 zł/500 ml). Kosmetyki utrwaliły kształt fryzury i nadały włosom połysk. Aby włosy wyglądały bez zarzutu przez dłuższy czas, Emil powinien pamiętać o regularnym strzyżeniu - mniej więcej co 2-3 tygodnie.

2
Więcej na ten temat: moda męska, styl