Akademia stylu: jak spakować walizkę

Magdalena Rosłaniec
Dobrze znać kilka trików stosowanych przy pakowaniu walizki. Dzięki nim więcej zmieścisz - i co ważniejsze - spakujesz się szybko, sprawnie i bez nerwów.
fot. Łukasz Falkowski fot. Łukasz Falkowski

Jak rozmieścić rzeczy w walizce

Poza tym rozpakowane ubrania - nawet marynarka i garniturowe spodnie - będą się nadawały do noszenia bez prasowania. Poradnik przygotowaliśmy z myślą o podróżujących biznesmenach, jednak można wykorzystać go również przy pakowaniu na wakacje.

Akademia stylu: jak spakować walizkę, akademia stylu, moda męska, Buty z kolekcji Fly London, zamsz, cena: 429 zł, Skarpety: gładkie z kolekcji COS, cena:  35 zł; w kratkę: z kolekcji Strellson, cena: 59 zł  fot. Łukasz Falkowski

Na dno walizki (a w przypadku walizek i toreb z kółkami jak najbliżej nich) włóż ciężkie rzeczy, np. kosmetyki czy buty. Te warto włożyć do oddzielnego woreczka.

Do środka butów możesz włożyć skarpety - wykorzystasz wolną przestrzeń, a przy okazji zabezpieczysz buty przed odkształceniem.

Akademia stylu: jak spakować walizkę, akademia stylu, moda męska, Koszula z kolekcji, Emanuel Berg, cena: 399 złfot. Łukasz Falkowski

Złożoną (wg instrukcji z następnego slajdu) koszulę zapakuj w specjalny izolacyjny woreczek - kupisz w internecie albo w sklepach z bagażem.

Akademia stylu: jak spakować walizkę, akademia stylu, moda męska, Garnitur z kolekcji Vistula, wełna, cena: 1299 złfot. Łukasz Falkowski

Wyprasowane spodnie złóż kantami do siebie i zwiń na 3-4 części, zaczynając od nogawek.

Akademia stylu: jak spakować walizkę, akademia stylu, moda męska, Garnitur z kolekcji Vistula, wełna, cena: 1299 złfot. Łukasz Falkowski

W środek składanej (wg instrukcji z następnego slajdu) marynarki koniecznie włóż sweter albo ręcznik, bo zabezpiecza to materiał przed zagnieceniami.

Akademia stylu: jak spakować walizkę, akademia stylu, moda męska, Etui do przewożenia krawatów z kolekcji, Wittchen, skóra, cena: 799 zł fot. Łukasz Falkowski

Laptop i tablet powinny się znaleźć na wierzchu jednej z połówek walizki, tak by po zamknięciu sprzęt znajdował się w środku bagażu.

Akademia stylu: jak spakować walizkę, akademia stylu, moda męska, Etui do przewożenia krawatów z kolekcji, Wittchen, skóra, cena: 799 zł, Krawaty z kolekcji Próchnik, jedwab, cena: 149 złfot. Łukasz Falkowski

Najlepszym sposobem na przewożenie krawatów (na których źle wyglądają nawet najmniejsze zagniecenia) jest skórzane sztywne etui.

 

Warto pamiętać

* Pakowanie zaczynamy od przygotowania listy rzeczy do zabrania. Po włożeniu każdej rzeczy skreślamy ją z listy.

* Walizki i torby podróżne powinny być spakowane dość ciasno, tak by uniemożliwić przemieszczanie się rzeczy.

* Na dwu, trzydniową podróż biznesową lepiej spakować rzeczy do bagażu podręcznego. Z naszymi radami to bardzo proste, a unikamy ryzyka zaginięcia walizki.

1
fot. Łukasz Falkowski fot. Łukasz Falkowski

Szybkie składanie

Marynarka

1. Chwyć marynarkę za ramiona.

2. Wepchnij ramię do środka i wywiń na lewą stronę.

3. Włóż jeden "bark" w drugi, składając całą marynarkę na pół wzdłuż osi pionowej.

Akademia stylu: jak spakować walizkę, akademia stylu, moda męska, Szybkie składanie - Marynarkafot. Łukasz Falkowski

4. W środek złożonej marynarki włóż zwinięty sweter albo ręcznik.

5. Zwiń całość na trzy części, zaczynając od góry.

6. Tak zwinięta marynarka nadaje do chodzenia po wyjęciu z walizki. Sprawdziliśmy!

Akademia stylu: jak spakować walizkę, akademia stylu, moda męska, Szybkie składanie - Koszulafot. Łukasz Falkowski

Koszula

1. Rozłóż uprasowaną koszulę guzikami do dołu. Złóż rękawy wzdłuż koszuli do środka na ok. 1/4 jej szerokości.

2. Rękawy precyzyjnie ułóż wzdłuż bocznej linii koszuli. Krańce rękawów powinny się stykać pośrodku.

3. Chwyć dół koszuli, przytrzymując rękawy, i złóż ją na 2-3 części.

2
Więcej na ten temat: akademia stylu, akcesoria, moda męska, walizka