Jaką męską bieliznę kobiety lubią najbardziej?

mka
Bokserki, slipki, a może zapaśniczki? Portal Gazeta.pl Kobieta zapytał pięć pań co sądzą na temat różnych rodzajów męskiej bielizny. W zasadzie każdy z nich znalazł swoje zwolenniczki i przeciwniczki. Tylko w jednym przypadku panie wydają się jednak dość zgodne: w sprawie stringów.
fot. NAS CRETIVES/shutterstock.com fot. NAS CRETIVES/shutterstock.com

Luźne bokserki

To dla wielu mężczyzn ulubiony rodzaj bielizny: nic nie obciska, czujemy się wygodnie. Jest też przewiewnie i nie za ciepło. Sądzimy nawet, że takie bokserki świetnie się nadają do chodzenia w nich samych po domu - i tu pierwszy błąd, kobiety rzadko to lubią! Co poza tym?

- Mają fajny, luźny charakter - stwierdza Maria. - Kojarzą mi się trochę z wakacjami, plażą, trochę z surferami. Natomiast zupełnie nie akceptuję ich jako bielizny do sypialni, dla mnie nie są szczególnie sexy - podkreśla. Co ciekawe, inna z pytanych pań, Olga, sama zdradziła, że luźne bokserki są tak wygodne, ich używa ich jako piżamy.

Trzeba też uważać na pewne skojarzenia. Jak wskazuje Agnieszka: - Wyglądają nieźle, ale od razu kojarzą mi się z młodymi i modnymi mężczyznami, którym fragment czerwonych bokserek w kratę wystaje spod spodenek. Tak jakby chcieli wyglądać trochę niechlujnie? Niegrzecznie? Inne skojarzenie to ze... skate'ami!

Panie na ogół zgadzały się też co do tego, luźne bokserki są najbardziej uniwersalne i najmniej kontrowersyjne, przez co stanowią idealny rodzaj bielizny dla mężczyzny bardziej dorosłego.

Męska bielizna oczami kobiet, bielizna, moda męskafot. Suzanne Tucker/shutterstock.com

1
fot. v.s.anandhakrishna/shutterstock.com fot. v.s.anandhakrishna/shutterstock.com

Obcisłe bokserki

Obcisłe bokserki zdaniem przepytanych pań lepiej niż te luźne nadają się dla młodszych mężczyzn. - Wyglądają ładniej na męskiej pupie - wyjaśnia Agnieszka. - Jak dla mnie, ze wszystkich rodzajów męskiej bielizny wypadają najlepiej - komentuje dla Gazety.pl.

- Mój ulubiony typ - wtóruje jej Maria. - Są obcisłe, seksowne, a jednocześnie nie mają typowo majtkowego? charakteru. Gdybym miała wybrać jedne, najbardziej ulubione, to bez wątpienia byłyby to szare, obcisłe bokserki - precyzuje.

- Dobrze wyglądają na różnych sylwetkach - twierdzi Martyna. - Ale ważne, żeby nie miały jakichś zbyt długich nogawek i żeby nie były za wysokie. Mój kolega mówi też, że tylko gładkie bez wzorków są spoko - dla mnie niekoniecznie. Nie lubię nudnej bielizny, ani damskiej, ani męskiej - dodaje.

2
fot. Calvin Klein fot. Calvin Klein

"Zapaśniczki"

"Zapaśniczki" to coś pośredniego między obcisłymi bokserkami, a slipami. - Mają dla mnie pewien urok retro - mówi Maria - Zdecydowanie wolę je od tradycyjnych slipek - dodaje. Klimat retro nie odpowiada jednak wszystkim paniom w tym samym stopniu. Olga: - Myśląc o takich majtkach, mam skojarzenia z filmami z lat czterdziestych. Nie ma w nich nic ładnego. Czy ktokolwiek jeszcze je nosi?

- Nie... jakieś takie gacie przyduże - zgadza się Martyna. - Jakieś nieudane są. Taki dobrze zbudowany mężczyzna wygląda jeszcze w miarę, ale każda inna sylwetka będzie wyglądała jak... w pieluszce - wyjaśnia.

A więc, by ubrać się w "zapaśniczki" i nie zbłaźnić, należy niestety wyglądać przynajmniej tak, jak reklamujący je faceci. Anna-Maria wskazuje tu na kolejną ważną zasadę: - Moim zdaniem ten model akceptowalny jest u mężczyzn do 25. roku życia. Nie później.

3
fot. Nicholas Piccillo/shutterstock.com fot. Nicholas Piccillo/shutterstock.com

Slipki

Im bardziej męska bielizna jest obcisła i ma mniej materiału, tym płeć piękna stawia więcej warunków dotyczących wieku i budowy ciała.

- W przypadku slipek jestem na "nie" - mówi Olga. - No chyba, że mężczyzna ma nieziemskie ciało, ale i tak trudno byłoby odwrócić od nich uwagę - dodaje. Anna-Maria: - Tak jak w przypadki 'zapaśniczek' moim zdaniem także i slipy są akceptowalne u mężczyzn do 25. roku życia. Nie później.

Na nieszczęście naszych komentatorek, slipki były w Polsce szczególnie popularne 20 lat temu, a jako że dla wielu osób wyczucie prądów mody zatrzymuje się na ulubionym okresie własnego życia, majtki te są nosze na plażach głównie przez brzuchatych 50-latków.

4
fot. HOM fot. HOM

Stringi

- Totalnie niemęskie - ostrzega Olga, - Absolutnie nieakceptowalne - kwituje Anna-Maria. Martyna: - Sama nie znoszę stringów, więc i mężczyzny bym nie zmuszała. Im naprawdę musi być w tym bardzo niewygodnie.

- Dla śmiechu - ok., na serio - nigdy w życiu - wskazuje Agnieszka. - Sama nie lubię nosić stringów, a gdybym miała znosić to, że mój mężczyzna je lubi, poczułabym, że coś nie gra. Są rzeczy dla mężczyzny i dla kobiety, dla mnie te granice są istotne - tłumaczy.

- Według mnie stringi pasują tylko do klubu go-go, a więc raczej nie mój klimat - podsumowuje Maria - Nie wiem czy umiałabym zachować powagę, gdyby mój mężczyzna założył stringi. Raczej pękłabym ze śmiechu - kończy.

5
Więcej na ten temat: bielizna, moda męska