6 najmodniejszych męskich fryzur 2013

Magdalena Rosłaniec
Czy też tak masz, że każdą wizytę u fryzjera zaczynasz od tekstu: "tak samo, tylko krócej?". Czas to zmienić. Fryzury, które zobaczyliśmy podczas ostatnich fashion-weeków, zaskoczyły nas swoją zwykłością i różnorodnością. Sam popatrz.
IMAXTREE.COM IMAXTREE.COM

A la Bart Simpson

Inspiracja: Versace

Cięcie: bardzo precyzyjne, stopniowe wycieniowanie  włosy na górze mocno przerzedzone w celu osiągnięcia ładnych fal i załamań.

Modelowanie: weź odrobinę produktu do stylizacji (żelu, wosku), rozetrzyj na palcach i ułóż górę. Dla utrwalenia fryzury można użyć żelu w spreju lub lakieru.

1
IMAXTREE.COM IMAXTREE.COM

Pompadour

Inspiracja: Haider Ackermann

Cięcie: nie ma reguły, jak krótkie muszą być boki i tył tej fryzury, ale na górze - im więcej, tym lepiej.

Modelowanie: do stylizacji będziesz potrzebował pianki do wtarcia na mokre włosy i lakieru do utrwalenia gotowej fryzury. By osiągnąć wyraźny kształt loku, warto użyć do układania suszarki i szczotki.

CZY WIESZ, ŻE...

Pompadour to jedna z bardziej charakterystycznych fryzur. Nazwa pochodzi od Markizy de Pompadour (17211764)  kochanki króla Ludwika XV, która nosiła właśnie tak wysoko zaczesane włosy. Największymi popularyzatorami tej fryzury byli: Elvis Presley, James Dean, Ronald Reagan, jak również postać filmowa Silvio Dante. Pewnie dlatego do dziś styl ten popularny jest wśród Amerykanów włoskiego pochodzenia. Jej współczesnymi ambasadorami są Justin Timberlake i Justin Bieber. Fryzury tej nie zabrakło również na tegorocznych najważniejszych imprezach modowych.

2
IMAXTREE.COM IMAXTREE.COM

A la Bieber przed zmianą

Inspiracja: Calvin Klein

Cięcie: długie włosy na górze zostały wycieniowane, a niektóre kosmyki zdecydowanie wycięte. Boki bez stopniowego przejścia - radykalnie krótsze, wystrzyżone maszynką.

Modelowanie: wysusz włosy, zaczesując długą grzywę do przodu, przód fryzury ułóż palcami z odrobiną suchej, matującej pasty.

 

Te nieco dłuższe, umodelowane włosy są wciąć szalenie modne, ale obecnie Justin Bieber, tak jak niegdyś Elvis Presley, nosi fryzurę Pompadour:

 

Justin Bieber, Elvis Presley, fryzura Pompadourfot. (z lewej) s buckley / shutterstock.com; (z prawej) BE&W

3
IMAXTREE.COM IMAXTREE.COM

Jak grecki bóg

Inspiracja: Dolce & Gabbana

Cięcie: boki i tył wystrzyżone zostały maszynką, a góra lekko pocieniowana i przerzedzona, by włosy lepiej się układały. Fryzura odpowiednia jedynie dla mężczyzn z naturalnie pofalowanymi włosami. Modelowanie: na mokre włosy nałóż odrobinę żelu, ugniataj przez chwilę i zostaw do wyschnięcia.

4
Alessandro Lucioni/IMAXTREE.COM Alessandro Lucioni/IMAXTREE.COM

Preppy boy

Inspiracja: Valentino

Cięcie: fryzura ma być grzeczna i elegancka, więc włosy nad uszami i z tyłu zostały wystrzyżone (krótko, ale nie do glacy), góra dłuższa, zaczesana na bok.

Modelowanie: by uzyskać efekt idealnie gładkiej, śliskiej powierzchni, układaj na mokro z odrobiną wosku, przeczesując drobnym grzebieniem, zaznaczając boczny przedziałek.

5
ARMANDO GRILLO/IMAXTREE.COM ARMANDO GRILLO/IMAXTREE.COM

Bzyk

Inspiracja: Rick Owens

Cięcie: jednolicie, krótko, maszynką, przód wycięty w trójkąt. Fryzura odpowiednia dla mężczyzn o ładnym regularnym kształcie głowy.

Modelowanie: brak

6
Więcej na ten temat: fryzury