Łukasz Jemioł - superbohater mody

wiech, red.
Łukasz Jemioł to polski projektant, z którego możemy być naprawdę dumni. Swoje projekty prezentował w tym roku m.in. na największych i najważniejszych skandynawskich targach, a w nowej kolekcji Basic występują ?udział wzięli? bohaterowie kultowych kreskówek - to efekt współpracy projektanta z wytwórnią Warner Bros.
Pokaz kolekcji Łukasza Jemioła Pokaz kolekcji Łukasza Jemioła

Basic dla Batmana

Pod koniec października Łukasz Jemioł zaprezentował swoją nową kolekcję BASIC. Obok charakterystycznych dla tej linii miękkich i wygodnych ubrań na co dzień, znalazły się także limitowane t-shirty, inspirowane pięcioma bohaterami kultowych kreskówek Warner Bros: Batmanem, Supermanem, Strusiem Pędziwiatrem i Kojotem oraz Królikiem Bugsem. To efekt współpracy projektanta z legendarną amerykańską wytwórnią filmową.

1
Pokaz kolekcji Łukasza Jemioła Pokaz kolekcji Łukasza Jemioła

Struś Pędziwiatr na wybiegu

Łukasz Jemioł jako jedyny polski projektant mody współpracuje obecnie z ta wytwórnią. - Zaproszenie do projektu przyjąłem z entuzjazmem i bez zastanowienia - komentuje. - To dla mnie naprawdę duże wyróżnienie. Możliwość zapoznania się z kultowymi grafikami artystów z całego świata była dla mnie niezwykłą przygodą. Jestem dumny, że mogłem się nimi inspirować tworząc tę kolekcję - dodaje.

2
Pokaz kolekcji Łukasza Jemioła Pokaz kolekcji Łukasza Jemioła

Królik z peleryną

Grafiki Warner Bros. znalazły się na koszulkach, jednak pozostała część kolekcji także nawiązuje do kultowych postaci. Kolekcja inspirowana Batmanem to rzeczy rozbudowane, wśród nich znajdują się obszerne peleryny i płaszcze. W tej sekwencji projektant zestawił ze sobą różne odcienie czerni oraz tkaniny o odmiennej fakturze. W sekwencji inspirowanej postacią Supermana dominują szarość, miedź oraz elektryzująca czerwień. Kolekcja inspirowana Królikiem Bugsem, Strusiem Pędziwiatrem oraz Kojotem utrzymana jest w kolorystyce szarości, bieli i niebieskości.

3
fot. Maria Eriksson fot. Maria Eriksson

Skandynawskie sukcesy

Międzynarodowych sukcesów Łukasz ma już na koncie sporo. Projektant dostał m.in. zaproszenie do Kopenhagi, by zaprezentować swoją kolekcję podczas największych i najważniejszych skandynawskich targów VISION. W związku z tym wydarzeniem projektant postanowił przygotować specjalny lookbook, który prezentuje jego ostatnie kolekcje, a także kilka zupełnie nowych modeli, które powstały z myślą o targach.

4
fot. Maria Eriksson fot. Maria Eriksson

Podstawowe wyzwanie

W lookbooku znalazły się dwie kolekcje: BASIC i Premium. - Nie wyobrażam sobie, żeby pokazać tylko jedną z kolekcji, obie są dla mnie tak samo ważne. Bardzo lubię swobodę i nonszalancję kolekcji BASIC, jednak nie wyobrażam sobie, bym mógł pominąć moje projekty haute-couture, które w pełni pozwalają mi zaprezentować mój warsztat - wyjaśnia projektant.

5
Pokaz kolekcji Łukasza Jemioła Pokaz kolekcji Łukasza Jemioła

Swoboda i oryginalność

Dużym wyzwaniem dla każdego projektanta jest stworzenie oryginalnej kolekcji podstawowej - ubrań do noszenia na co dzień. - Basic jest trudny, bo trzeba stworzyć linię, która coś mówi o projektancie, ale jednocześnie jest wygodna w codziennym użytku - mówi. W swoich projektach Łukasz używa dużo naturalnych tkanin, jego rzeczy są tak uszyte, że nosząc je, czujemy się swobodnie. Jak zawsze w kolekcji Łukasz Jemioł BASIC dominują naturalne, miękkie i luksusowe materiały - mieszanki wełny, bawełny i jedwabiu, poddane specjalnej obróbce zyskały niepowtarzalny charakter, który sprawia, że projektów Łukasza Jemioła nie można pomylić z innymi.

6
Łukasz Jemioł Łukasz Jemioł

Moda i technologia

Dla projektantów czy grafików coraz bardziej oczywistym narzędziem pracy staje się tablet. Mogą z niego zarządzać całym swoim biurem oraz pochwalić się dzięki niemu efektami swojej twórczej pracy w każdej sytuacji. Tego typu profesjonaliści bardzo dużą wagę przywiązują też do jak najlepszych parametrów i nowoczesnego wzornictwa swoich "przenośnych komputerów". Z tego względu wybór Łukasza Jemioła padł na najnowszy tablet Yoga od Lenovo.

Łukasz Jemioł: - Moim zdaniem tablety stopniowo, ale skutecznie wypierają komputery z naszego codziennego życia. Tablet YOGA wnosi nową wartość dla użytkownika, co wydawało mi się niemożliwe, bo cóż innowacyjnego może mieć takie urządzenie? Tymczasem YOGA ma 3 tryby pracy i niezwykle wytrzymała baterią, na której można pracować nawet do 18  godzin. Odkąd ją mam, nie mogę się z nią rozstać: jest wygodna, mobilna i ma dobry design, co dla mnie jest szczególnie ważne.

Łukasz JemiołŁukasz Jemioł

7
Lenovo Yoga Lenovo Yoga

Dlaczego Łukasz Jemioł używa YOGI?

Tablet YOGA firmy Lenovo to przełom na rynku tabletów. Trzy sposoby używania: Tryb Trzymaj w dłoni (hold), Tryb Połóż (tilt) oraz Tryb Postaw (stand) sprawiają, że korzystanie z tabletu nigdy nie było tak ergonomiczne, proste i wygodne.  Wielkim atutem nowego tabletu Yoga firmy Lenovo jest też super wytrzymała bateria, która działa nawet 18 godzin. Dzięki temu jest to idealne rozwiązanie dla aktywnych, mobilnych użytkowników. Za pośrednictwem złącza USB OTG tablet Yoga może też ładować inne urządzenia, np. smartfony.

Podczas pracy nad nowym modelem projektanci i inżynierowie Lenovo zidentyfikowali trzy główne problemy użytkowników tabletów: zmęczenie wskutek trzymania i używania tabletu, brak podpórki do jego postawienia oraz niewystarczający kąt widzenia tabletu, gdy sprzęt jest położony na płaskiej powierzchni, np. na stole. Te spostrzeżenia zainspirowały ich do odejścia od szablonowego wzornictwa i stworzenia przełomowego tabletu YOGA, pracującego w trzech różnych trybach.

W Trybie Trzymaj w dłoni (hold) specjalny uchwyt umożliwia wygodniejsze trzymanie tabletu w dłoni i nawiązuje do sposobu czytania czasopism, dzięki czemu ułatwia lekturę ulubionych tekstów, korzystanie z serwisów społecznościowych i przeglądanie stron internetowych. Z kolei, aby ustawić tablet YOGA w Trybie Postaw (stand), wystarczy obrócić boczny uchwyt o 90 stopni. Powoduje to wysunięcie specjalnej podstawki, która umożliwia postawienie tabletu na biurku czy stole. Użytkownicy mogą wygodnie dobrać odpowiedni kąt widzenia w zakresie od 110 do 135 stopni. Tryb Postaw idealnie nadaje się do wygodnego oglądania filmów, prowadzenia rozmów wideo oraz korzystania z ekranu wielodotykowego bez używania dodatkowych akcesoriów.

Nowe modele YOGA można też ustawić w Trybie Połóż (tilt), który ułatwia bezpośrednie pisanie na tablecie, korzystanie z gier lub przeglądanie stron www pod wygodniejszym kątem. Korzystanie z zaawansowanych multimediów i różnych trybów tabletu ułatwia oprogramowanie, które automatycznie proponuje najczęściej używane aplikacje w Trybach Trzymaj w dłoni i Postaw.

Tablet Lenovo Yoga jest dostępny w Polsce od 5 listopada. Sugerowana cena producenta wynosi 1199 złotych za model 8-calowy oraz 1299 złotych za model 10-calowy. Osłona z klawiaturą Bluetooth Lenovo Yoga 10 kosztuje zaś 349 złotych.

8
Więcej na ten temat: moda męska