Moda męska: premiery i trendy na jesień 2014

Magdalena Rosłaniec
Zebraliśmy dla was premiery, trendy, ciekawostki, hity w modzie męskiej na sezon jesień-zima 2014.
fot. Bartek Mrozowski/Vistula fot. Bartek Mrozowski/Vistula

Kod elegancji

Jesienna kolekcja Vistuli to dawka dobrej męskiej mody, często inspirowanej amerykańską klasyką - facetami wprost z serialu "Mad Men", gwiazdami epoki swingu czy nowojorskim Harlemem lat 70. Wszystko to zasługa Wojtka Bednarza, głównego projektanta marki, który od lat proponuje mężczyznom klasykę z przyswajalną dozą ekstrawagancji. Ma oryginalne i, co ważne, łatwe do zaakceptowania nawet przez sceptycznych wobec eksperymentów mężczyzn pomysły. Gratulacje!

1
fot. MATEUSZ STANKIEWICZ fot. MATEUSZ STANKIEWICZ

Tony Ward

Tony Ward - światowej klasy model - został twarzą najnowszej kampanii Vistuli. Choć ma już 51 lat, udowadnia, że wiek to nie metryka, a stan umysłu.

Logo: Jesteś modelem od 30 lat. Co się w tym czasie zmieniło w tej profesji?

- Zmieniło się przede wszystkim to, że dawniej pełnię władzy miał fotograf. Teraz na każdym etapie pracy nad sesją zaangażowanych jest dużo więcej osób. Szczerze mówiąc, wolałem "stary" model pracy - gdy to fotograf kontrolował wszystko, od początku do końca.

Logo: Jak czuje się 50-letni model pośród tych wszystkich dzieciaków?

- Nie zaprzątam sobie specjalnie głowy swoim wiekiem. To, czy sprawdzam się w tym zawodzie, to bardziej kwestia formy i zdrowia niż lat. Praca z dużo młodszymi ludźmi jest świetna - pozwala spojrzeć na wiele spraw z nowej perspektywy. A ja chętnie dzielę się swoim doświadczeniem i zawsze służę radą.

Logo: A jak utrzymujesz dobrą formę?

- Przede wszystkim dużą wagę przykładam do tego, co w siebie pakuję. A oprócz zdrowego odżywiania ważny jest dla mnie ruch - ostatnio przede wszystkim boks.

Logo: Jakie stawiasz sobie teraz cele? Jako model i jako mężczyzna?

- Skończyłem właśnie projektować grafiki na koszulki dla Vistuli i mam nadzieję rozwijać się nadal jako projektant. Poza tym zajmuję się malarstwem, a w planach mam film krótkometrażowy. Generalnie przedsięwzięcia wymagające kreatywności to coś, czym zajmuję się najchętniej. A priorytetem jest dla mnie rola dobrego ojca i męża.

T-shirty z grafikami zaprojektowanymi przez Tony'ego Warda można kupić w salonach Vistuli, cena: 129 zł

2
fot. Materiały prasowe fot. Materiały prasowe

Długie cholewki, schowaj nogawki!

Buty z długimi cholewkami to mocny trend tego sezonu. Warto pokazać je w całości, czyli schować końce nogawek do środka. Jeśli nosisz wąskie spodnie, wystarczy wsunąć je do poluzowanych nieco butów. Jeśli wolisz nogawki szersze, załóż dłuższe skarpety na spodnie, osiągniesz w ten sposób naturalne zwężenie spodni.

I jest jeszcze jeden argument za chowaniem spodni - podczas pluchy nie zmoczysz nogawek.

Rowerzyści wymieniliby jeszcze kilka innych praktycznych powodów dlaczego warto.

W najnowszej kolekcji marki Strellson znajdziesz buty z ciekawą długą cholewką na bardzo oryginalnej masywnej podeszwie.

3
fot. Materiały prasowe fot. Materiały prasowe

Spokojny czas

JACQUES LEMANS/APART 1-1790B/

Jeśli masz dość zegarków z masywnymi kopertami i agresywną stylistyką cyferbaltów, pomyśl o modelu z linii Classic, który zachowuje sportowy charakter i nowoczesny design, ale ma stonowaną, przyjemną dla oka stylistykę. Mechanizm kwarcowy, koperta stalowa, szkło mineralne utwardzane, wodoszczelność do 100 m.

Cena 440 zł

4
fot. AIZA ZYCH fot. AIZA ZYCH

Zwykłe, niezwykłe

GINO ROSSI, 429,90 zł

Naszym zdaniem to jeden z bardziej udanych modeli męskich tej jesieni. Dlaczego? Bo prosty zabieg jakim jest pikowanie, sprawiło, że skóra wydaje się jeszcze bardziej mocna i wyrazista a cały but po prostu oryginalny.

5
fot. Materiały prasowe fot. Materiały prasowe

Ryłko, sto lat!

Czy wiesz, że te sznurowane trzewiki na obcasie to buty męskie. Pierwszy model, który w 1968 roku powstał w małym zakładzie rzemieślniczym pana Stanisława Ryłki. W tym roku firma obchodzi 50. urodziny. Warto zaglądać do salonów tej marki, bo męska oferta to ciekawe propozycje.

6
Więcej na ten temat: moda męska