5 stylizacji: dodatek robi wszystko

Magda Rosłaniec
W tym sezonie szalik w męskiej modzie jest jak sól w jajecznicy - niezbędny. To, na jaki sposób motania się zdecydujesz, zależy wyłącznie od twojego gustu i ochoty. Możesz skorzystać z naszej ściągi.
Fot. Andrzej Krasowski Fot. Andrzej Krasowski

A la fular

Jeśli nie lubisz krawata albo muchy, fular nie jest złym pomysłem. Wprawdzie łatwo połączyć go z wizerunkiem oldskulowego filmowego playboya, ale wybierając nowoczesny wzór, na pewno unikniesz takiego skojarzenia. W stylizacjach casualowych każda chusta wiązana na wzór fulara doda ci szyku. Jeden warunek: chusta nie może być za długa i za gruba.

Szal, Zara, 79,90 zł

Koszula, Timberland, 479,99 zł

Spodnie, F&F, 75 zł

Marynarka, Pierre Cardin, 1190 zł

1
Fot. Andrzej Krasowski Fot. Andrzej Krasowski

Na przedszkolaka

Raz wokół szyi i podwójny supeł - ciepło i modnie. Czy wygodnie? Tylko pod warunkiem, że szalik nie jest zrobiony z gryzącej wełny... Najprostszy na świecie sposób wiązania szalika atrakcyjny będzie jedynie wtedy, gdy zdecydujesz się na ciekawy wzór - kratę, kropki, rysunek, i długie frędzle. Najmodniej jest połączyć dwa zupełnie różne wzory. Dobrze wygląda również tak zamotany szalik we wściekłym kolorze - czerwonym, pomarańczowym, żółtym.

Kurtka, Levi's, 599 zł

Szalik, Recman, 79 zł

Sweter, Timberland, 589,99 zł

Spodnie, Levi's, 429 zł

2
Fot. Andrzej Krasowski Fot. Andrzej Krasowski

Elegancko

Oto najmodniejszy w tym sezonie sposób noszenia szalika do garnituru. Wszystko wydaje się proste, ale nic tu nie jest przypadkowe - wzór, tkanina, wykończenie, długość. Pamiętaj - do garnituru wypada założyć jedynie elegancki szalik z cieniutkiej wełny, najlepiej z domieszką jedwabiu albo kaszmiru, raczej w stonowanych kolorach, ale koniecznie z delikatnym wzorem, bo to zawsze korzystnie wpływa na odbiór całości. I koniecznie przymierz, czy nie jest za długi.

Garnitur, Vistula, 1299 zł

Szal, Zara, 89 zł

Koszula, Wólczanka, 149, 90zł

Krawat Pierre Cardin, 249 zł

3
Fot. Andrzej Krasowski Fot. Andrzej Krasowski

Luźny zwis

Nic prostszego - kupujesz ładny męski szalik z frędzlami i przerzucasz przez szyję, dbając o to, by nawet po zapięciu kurtki jego końce i część wokół szyi były widoczne. Nie staraj się na siłę wyrównywać długości - delikatna asymetria daje dobry efekt. Wybierając szalik, postaraj się wstrzelić w kolorystykę zimowej kurtki, ale pamiętaj, że to ma być wyrazisty (w kolorze albo wzorze) dodatek.

Szalik, Levi's, 249 zł

Kurtka, Nil Sundstroms/van Graaf, 799,95 zł

Spodnie, Top Secret, 119,99 zł

Koszula, Visent, 99 zł

Sweter, F&F, 75 zł

4
Fot. Andrzej Krasowski Fot. Andrzej Krasowski

Chusta

Obszerne chusty z cienkich tkanin są przyjemniejsze w dotyku od wełnianych szali, a masz kilka wariantów ich noszenia. Po pierwsze - przerzuć chustę przez szyję, pilnując, by końce nie zwisały na tej samej wysokości. Po drugie - przewiąż ją na raz, może być na różnych wysokościach - tuż pod brodą, na poziomie klatki piersiowej albo brzucha. Po trzecie - złóż chustę w kwadrat i zawiąż ją jak typową arafatkę.

Szal, Zara, 89 zł

Płaszcz, Pier One/zalando.pl 309 zł

Sweter, F&F, 79 zł

Spodnie, Próchnik, 349 zł

5
Więcej na ten temat: koszula, moda, spodnie, szal