Trendy w modzie męskiej na jesień i zimę 2015/16 [SESJA LOGO]

Olga Wiechnik
Tancerz Tomek Barański ćwiczy z nami jesienne układy. Nie jest łatwo, bo czasem słońce, czasem deszcz. Ślisko, mokro, nieprzewidywalnie. Ale z Tomkiem przez jesienne trendy przeszliśmy suchą stopą. I mamy dla was kilka dobrych rad.
Fot. Lukasz Falkowski / Agencja Wyborcza.pl Fot. Lukasz Falkowski / Agencja Wyborcza.pl

Zimowy marynarz

Nieczęsty to przypadek, ale w tym sezonie styl marynarski nie ucieka na zimę do ciepłych krajów. Zostaje z nami - wymaga tylko lekkiej adaptacji do warunków atmosferycznych. Czyli zamiast koszulki - sweter. zamiast swetra - płaszcz. No, gdybyś upierał się przy mokasynach, to może jednak załóż do nich te skarpetki...

Sweter, Zara, 119 zł

Płaszcz, Rudolf & Co, 4500 zł

Okulary, Dolce & Gabbana, 850 zł

Spodnie, Vistula, 349 zł

1
Fot. Lukasz Falkowski / Agencja Wyborcza.pl Fot. Lukasz Falkowski / Agencja Wyborcza.pl

Szaro, szarzej

Jesienią sprawdzają się szarości i wszystkie kolory ziemi. Dzięki temu jesień to najelegantsza pora roku. Po letniej pstrokaciźnie z ulgą przyjmujemy kolorystyczny umiar. W tym sezonie modnie jest łączyć kilka odcieni tej samej barwy w jednym zestawie. Świetnym pomysłem na warstwę wierzchnią są kurtki o kroju bomber jacket - tej jesieni szyte z nietypowych tkanin.

Kurtka, Marc O?Polo, 1290 zł

Golf, H&M, 129,90 zł

Spodnie, Balmain dla H&M, 299 zł

Buty, Balmain dla H&M, 499 zł

Zegarek, Aztorin/Apart, 710 zł

https://www.logo24.pl/Logo24/56,85825,19165962,trendy-w-modzie-meskiej-na-jesien-2015-co-nowego.html

2
Fot. Lukasz Falkowski / Agencja Wyborcza.pl Fot. Lukasz Falkowski / Agencja Wyborcza.pl

Hit! Jesień w dresie

W październiku najprzyjemniej jest na kanapie - pod kocem i w dresie. Problem pojawia się wtedy, gdy trzeba wyjść spod koca, zejść z kanapy i zdjąć dres...Dobra wiadomość - od teraz dresu zdejmować nie musisz! No dobra, zależy jaki to dres. Ale jeśli wybierzesz supermodne tej jesieni spodnie o "joggingowym" kroju, to możesz w nich zostać na dłużej. Zwłaszcza jeśli dla równowagi założysz porządną koszulę i kamizelkę.

Warto wiedzieć!

Jogging pants, czyli dżinsy na gumkę. Model można znaleźć już w aktualnie dostępnych kolekcjach, ale hitem (na 99,99 %) stanie się w kolejnych sezonach. Te wygodne spodnie uszyte są z dżinsu lub "knitted denim". To drugie to dzianina łącząca cechy denimu (możne mieć różne wyprania i przetarcia) i materiału dresowego (rozciąga się i jest miękka). Poznasz ją po charakterystycznych pętelkach na wewnętrznej stronie spodni.

Spodnie, Lee, 319 zł

Koszula, Visent, 169 zł

Kamizelka, Gas/Royal Collection, 459 zł

Zegarek, Hugo Boss, 995 zł

Buty, Timberland, 799,99 zł

3
Fot. Lukasz Falkowski / Agencja Wyborcza.pl Fot. Lukasz Falkowski / Agencja Wyborcza.pl

Sweter puchowy, nie wełniany

To kolejny hit jesieni. Czym sweter puchowy różni się od kurtki puchowej? W teorii tym, że nie służy jako zewnętrzna warstwa (w praktyce, jeśli pogoda sprzyja, możesz go spokojnie nosić jako kurtkę). Powinien w związku z tym być lżejszy od kurtki, swetra wełnianego czy polaru, a także dopasowany do ciała. Jego krój jest zwykle prostszy od kroju kurtki puchowej (mniej kieszeni i zamków), a materiał na ogół cieńszy i niewodoodporny.

Płaszcz, H&M, 399 zł

Kamizelka Gas/Royal Collection, 649 zł

Koszula, Baldesarini/Royal Collection, 439 zł

Spodnie, Zara, 199 zł

Rękawiczki, Pepe Jeans, 179 zł Buty, Converse, 379 zł

4
Fot. Lukasz Falkowski / Agencja Wyborcza.pl Fot. Lukasz Falkowski / Agencja Wyborcza.pl

Szelki, panowie

Kolejna nowość. Wracają szelki. A wracają nieprzypadkowo, bo do mody wnoszą obszerniejsze niż dotąd spodnie garniturowe. Razem świetnie się uzupełniają, tworząc połączenie stylowe i wygodne. Dobrym kolorem do takich eksperymentów z krojami i dodatkami jest granat - mniej formalny i stylistycznie bardziej pojemny.

Płaszcz, Vistula, 1249 zł

Koszula, Próchnik, 285 zł

Szelki, Vistula, 79 zł

Spodnie, H&M, 149,90 zł

Buty, Gino Rossi, 429,90 zł

5
Fot. Lukasz Falkowski / Agencja Wyborcza.pl Fot. Lukasz Falkowski / Agencja Wyborcza.pl

Prosto, prościej

Wszystko fajnie, ale wiecie - im prościej, tym prościej. W czasach gdy właściwie wszystko w modzie dozwolone, prostota jest czasem największą awangardą.

Bluza, Vistula, 279 zł

Spodnie, Zara, 329 zł

Buty, Balmain dla H&M, 799 zł

Zegarek, Edox/Apart, 4180 zł

Tomek Barański

Tańczy od dziesiątego roku życia. Trzykrotny mistrz Polski. Instruktor, choreograf, tancerz teatralny. W programie "Dancing with the stars. Taniec z gwiazdami" zajął w tym roku wraz z Tatianą Okupnik drugie miejsce. W najnowszej edycji możemy go oglądać tańczącego z wokalistką Eweliną Lisowską.

6
Więcej na ten temat: jesień, moda, płaszcz, sweter, trendy