Wybierz stylizację, którą odtworzymy w lutowym "Logo"

Moda męska nie lubi szybkiego tempa i rewolucji. Fasony nie zmieniają się często, a jeśli już to nieznacznie, jeszcze rzadziej pojawia się jakiś nowy nietypowy dla "męskiego świata" wzór albo kolor. Jest jednak coś, co sprawia, że każdy sezon, każda kolekcja i linia wygląda inaczej. Tym czymś jest sposób noszenia klasycznych ubrań, nowe nietypowe połączenia i dodatki. Zerknijcie zresztą sami - oto kilka zdjęć z sezonu, który niedługo się skończy - w każdym zestawie jest coś, co czyni go oryginalnym.
Fot. Courtesy of press office Fot. Courtesy of press office

Bally

Wełniany golf to coś, co znaleźć można w szafie nawet największego konserwatysty. Nie dziwi również musztardowy kolor wdzianka, wszak musztarda i miód to popularne ostatnio barwy. Jednak połączenie ciepłego zimowego swetra ze spodniami rodem z letnich kolekcji zasługuje na uwagę.

1
Fot. Imaxtree.com Fot. Imaxtree.com

Barbour

Pan ze zdjęcia z pewnością wybiera się na polowanie... Ma duże szanse coś złowić, bo styl w jakim połączył klasykę z casualem z pewnością zwróci uwagę. Pikówka pod kurtką to plus numer jeden, skarpety na spodnie to plus numer dwa.2
Fot. Daniele Oberrauch Fot. Daniele Oberrauch

Brioni

Postawienie kołnierza i dodanie paska do klasycznego dwurzędowego płaszcza sprawiły, że zwykła stylizacja w szaro-burych odcieniach zmieniała się z niezwykle elegancki, budzący respekt i podziw zestaw.

3
Fot. Alessandro Lucioni Fot. Alessandro Lucioni

DSquared2

Projektanci DSquared2 już przyzwyczaili nas do łączenia zwykłych rzeczy w niezwykłą całość. Połączenie elementów stroju oficjalnego (biała koszula, krawat) z typowo sportowymi (puchówka, trapery) dają mieszankę, na którą miło się patrzy. Czapka oczywiście przyciąga najmocniej, ale uwagę zwraca również modny w tym sezonie szalik i długość spodni.

4
Fot. Alessandro Lucioni Fot. Alessandro Lucioni

Emporio Armani

All in Black - to już było. Czarny kolor w tej stylizacji to jedynie tło dla niezwykle modnych suwaków, które od dwóch sezonów nie służą jedynie jako szybki sposób zapięcia ubrania. Mają ważniejszą rolę - dekoracyjną.

5
Fot. Alessandro Lucioni Fot. Alessandro Lucioni

Missoni

A kto powiedział, że krawat musi zwisać? Może właśnie nie powinien, może właśnie z tego powodu stracił potencjalnych wielbicieli. Spróbujcie go schować mniej więcej na wysokości górnego guzika marynarki. Będzie wygodnie i modnie - czyli tak jak lubicie.

6
Fot. Armando Grillo Fot. Armando Grillo

Casely Hayford

Ubieranie na cebulę to stary myk, co jednak powiecie na to, by zabawić się objętością zestawu? Robi wrażenie obszerna kurtka wypełniona grubym szalikiem, swetrem, dwoma bluzami, czymkolwiek chcecie.

7
Fot. Alessandro Lucioni Fot. Alessandro Lucioni

Emporio Armani

Przy każdej prezentacji butów z długa cholewką namawiamy was na zaciąganie grubych skarpet na spodnie. Dziś pora na krok do przodu. Nie bójcie się zaciągnąć skarpety na spodnie również w bardziej formalnych zestawach. Jaki to może dąć efekt? Dom modny Armani w linii Emporio prezentuje bardzo udane przykłady.

8
Więcej na ten temat: moda męska, moda na życzenia