Modni wśród gwiazd. Kosmiczna kolekcja adidasa

KD
Virgin Galactic proponuje klientom turystyczne loty w kosmos. Koszt: ok. 200 tysięcy dolarów. Na liście oczekujących są m.in. Brad Pitt, Tom Hanks i Katy Perry. Ale wśród gwiazd trzeba oczywiście wyglądać modnie. Stąd kolekcja, która powstała przy współpracy z adidasem i projektantem Yohjim Yamamoto.
Fot. Virgin Galactic Fot. Virgin Galactic

Kosmiczne trendy

Dlaczego akurat adidas i Yohji Yamamoto? Jak twierdzą przedstawiciele Virgin Galactic, współpraca odzieżowego potentata z japońskim projektantem to idealny przykład, że wykorzystanie nowatorskich technologicznie rozwiązań może iść w parze z wygodą i atrakcyjnym wyglądem.

I również w kolekcji stworzonej dla firmy Richarda Bransona znajdziemy specjalistyczne materiały, np. Nomex, który wchodzi w skład niepalnej odzieży produkowanej dla strażaków i kierowców Formuły 1.

1
Fot. Virgin Galactic Fot. Virgin Galactic

"Jest dobrze"

Zaprezentowane kostiumy to dopiero prototypy, ale już zyskały przychylność fachowców z Virgin Galactic. David Mackay, szef pilotów, stwierdził na przykład, że zaprojektowane przez Y-3 buty "robią świetne wrażenie". Są lekkie i wygodne.

Pierwsze zdjęcia i film promocyjny gwiezdnej kolekcji powstały w stacji kosmicznej America, będącej siedzibą firmy.

2
Fot. Virgin Galactic Fot. Virgin Galactic

Bezpieczeństwo

Jednak dla projektantów i tak najważniejsze jest bezpieczeństwo. Jak tłumaczą przedstawiciele adidasa, starali się stworzyć nie tyle modne, świetnie wyglądające kostiumy. Chcieli by załoga czuła się komfortowo, by stroje nie krępowały ruchów podczas pracy w kokpicie. "W ten sposób nadajemy kształt przyszłości" - lirycznie tłumaczą projektanci.

3
Fot. Virgin Galactic Fot. Virgin Galactic

Przyszłość

Kiedy pierwsza wycieczka w przestrzeń kosmiczną? Wciąż nie wiadomo. Po katastrofie testowego lotu w 2014 roku, zapędy Richarda Bransona zostały nieco ostudzone. Jednak biznesmen nie rezygnuje - już w lutym zaprezentuje zupełnie nowy prom kosmiczny. Ciuchy na premierę będą jak znalazł.

4
Więcej na ten temat: kosmos, moda