Takich butów jeszcze nie było! Limitowana seria New Balance

KD
New Balance i Grenson - dwie marki z ponad stuletnią tradycją. New Balance i Grenson - dwa światy połączone w jednym projekcie. Efektem współpracy jest niezwykła seria butów - wyprodukowano je zaledwie w 800 egzemplarzach!
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Dwa światy

New Balance to jedna z najstarszych marek sportowych na świecie, specjalizująca się przede wszystkim w produkcji obuwia do biegania. Ulice pełne są butów z charakterystyczną literką "N". O popularności i ciągłym rozwoju firmy niech świadczy choćby podjęcie ścisłej współpracy z jednym z najbardziej utytułowanych klubów piłkarskich w historii - Liverpool FC. Na europejskich stadionach coraz częściej oglądamy zawodników grających w produktach New Balance.

Grenson to z kolei brytyjska firma, której znakiem rozpoznawczym jest ekskluzywne obuwie. Założona w 1886 roku przez Williama Greena, w najbliższych miesiącach będzie obchodzić 150-lecie rozpoczęcia działalności. Z tego powodu zaplanowano liczne przedsięwzięcia, mające na celu uhonorowanie tradycji i dziedzictwa firmy.

Z połączenia dwóch tak, wydawać by się mogło, różnych światów mogło powstać tylko coś niezwykłego. I taka właśnie jest ekskluzywna wersja klasycznego modelu New Balance - M576.

1
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Proces produkcji

To najbardziej ekskluzywny but w historii amerykańskiego potentata. Luksusowa skóra z włoskich garbarni pochodząca z magazynów Grenson jest wysyłana do Flimby, gdzie w fabryce New Balance wycinane są poszczególne elementy cholewki. Następnie wracają one do Northhamptonshire, by w fabryce Grenson zostać poddanymi procesowi ażurowania i wykańczania krawędzi. Całość wraca do Flimby i z najwyższą uwagą i starannością powstaje gotowy but.

2
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Tylko 800 par!

Przedstawiciele New Balance podkreślają, że to najambitniejszy projekt w historii firmy. Jednocześnie twórcy chcą rozpowszechnić modę na eleganckie obuwie sportowe. Ciężko oprzeć się wrażeniu, że współpraca z Grenson jest ku temu najlepszą okazją.

Butów powstało zaledwie 800 par, które globalnie będą dostępne wyłącznie w wybranych sklepach, również w Polsce.

3
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Można kupić również w Polsce

W naszym kraju to limitowane wydanie będzie dostępne wyłącznie w Pracowni Krawieckiej Zaremba przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie.

Buty będą kosztować 1499zł.

4
Więcej na ten temat: grenson, new balance