Sztuczki, dzięki którym będziesz wyglądał lepiej

KD
Lubisz się stroić, kto nie lubi? Czasem jednak, w ferworze wyboru najmodniejszych spodni, zapominasz o najważniejszym - szczegółach, które zrobią z ciebie Brada Pitta. Te rady polecamy powiesić nad łóżkiem!
Fot. Zara Fot. Zara

Kołnierzyk

Niechlujny kołnierzyk nie przejdzie. Może cię to zadziwi, ale nawet sposób, w jaki ściągasz koszulkę ma znaczenie!

W ostatnich miesiącach furorę robią zwłaszcza t-shirty luźne wokół szyi. Jeśli jest to celowy zabieg, wygląda to nawet w porządku (zwłaszcza jeśli pamiętasz, Chewbacco, o odpowiedniej higienie klatki piersiowej). Gorzej jeśli twoja super-dopasowana koszulka nagle zaczęła sprawiać wrażenie takiej, w której nawet najbardziej wysterydowane karki z osiedlowej siłowni wyglądałyby jak w prochowcu. To sygnał, że chyba nadszedł czas pożegnać się z ulubionym ciuchem.

Oczywiście ta zasada tyczy się również kołnierzyków przy eleganckich koszulach. Nie chce ci się prasować kołnierzyka? Wyjście jest tylko jedno - nie zakładaj koszuli. Przyczyna, skutek. Arrivederci, Roma.

1
Fot. Reserved Fot. Reserved

Bielizna

Nie wnikamy jaki typ bielizny nosisz - czy bardziej luźne, czy obcisłe, czy pstrokate, czy nudne jak ostatnia kolacja z teściami. Wiedz, że linia nad spodniami to punkt równie newralgiczny, co twoje stanowisko komputerowe.

Przyjęło się, że jeśli zakładamy dobrze dopasowane jeansy lub spodnie od garnituru, bieliznę powinniśmy nosić ciemną. I wykonaną z odpowiedniego materiału (nie pytaj, jak nieprzyjemna bywa wysypka w TYM miejscu). Oczywiście co bardziej zagorzali fani mody, traktują już dobór bokserek niemal na równi z doborem odpowiedniego krawatu, ale w niektórych przypadkach może warto po prostu trzymać się klasyki?

Ponadto, badania dowodzą, że komfortowa bielizna poprawia nasze samopoczucie. No i kobiety lubią zadbane majtki, bo zadbane majtki zwykle oznaczają zadbane... No, domyśl się!

2
Fot. Zara Fot. Zara

Spodnie

Długość spodni? Wygląda na to, że to kwestia gustu. Oczywiście wszyscy wiemy, że nie powinny być ani zbyt krótkie, ani zbyt długie (no, chyba że jesteśmy Eminemem, ale to się nie liczy). Coraz modniejsze są nogawki za kostkę, ale z tym rozwiązaniem lepiej zaczekaj przynajmniej do wiosny - nic nas tak nie bawi, jak opatulony pięcioma szalami hipster, trzęsący się z zimna, ale z obowiązkowo przykrótkimi spodniami.

Dużo bardziej rygorystyczne zasady tyczą się spodni od garnituru. Oprócz tego, że nie powinny być jaśniejsze od marynarki, to jeszcze muszą mieć ściśle określoną długość. Nie chcesz przecież, żeby sąsiedzi szeptali między sobą, że masz wodę w piwnicy, prawda?

3
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Spodnie raz jeszcze

A propos spodni jeszcze. Bardzo ważna zasada - za każdym razem, absolutnie każdym każdym każdym razem, kiedy siadasz, podciągnij je trochę do góry. Szanujemy, że ubrałeś dziś do pracy nowe slipy z Calvina Kleina, ale ich prezentację zostaw może na inną okazję, ok?

To wcale nie wygląda fajnie, naprawdę.

4
Fot. H&M Fot. H&M

Skarpetki

Pstrokate skarpetki wracają na salony! Przestały być już li tylko domeną Krzysztofa Krawczyka, śpiewającego swoje największe przeboje na mazurskich przeglądach muzyki country. Sami wolimy, na przykład, wszystkie kolory tęczy nad stopą niż nieosłonięte kostki.

Przyjęło się oczywiście - znów nawiążemy do stroju wieczorowego - że czarny garnitur = czarne skarpetki. Jeśli jednak sytuacja nie wymaga od nas aż tak rygorystycznego dostosowywania się do dress code'u, zachęcamy do zabaw ze skarpetkami! Można dobrać je na przykład pod kolor krawata lub poszetki. Możesz być pewien, ze jeśli nie przesadzisz, twoja kreacja będzie dyskutowana jeszcze przez długie wieczory!

Rzecz jasna dużo prościej o usprawiedliwienie dla kolorowych skarpetek w sytuacjach codziennych. W połączeniu z jeansami potrafią czynić cuda.

Aha, bardzo ważne - białe skarpetki, poza graniem w tenisa, to odpowiednie wyjście tylko w jednej sytuacji. Podczas karaoke, kiedy śpiewasz "Billie Jean".

5
Fot. Pepe Jeans Fot. Pepe Jeans

Kieszenie

Abstrahując od faktu, że trzymanie chociażby portfela w tylnych kieszeniach jest, delikatnie mówiąc, nie najbezpieczniejsze, zaznaczmy, że wygląda to również po prostu bardzo niechlujnie. Coś jak noszenie nerki na gotówkę, kupionej na odpuście w małej wsi pod Warszawą. Najlepiej zawsze mieć ze sobą plecak lub stylową torbę i to w niej trzymać najcenniejsze gadżety.

6
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Rozmiary

To chyba oczywiste, że im lepiej ubrania dopasowane, tym lepiej w nich wyglądamy. Dość z przykrótkimi koszulkami i spodniami, w których wyglądamy jak po intensywnej terapii odchudzającej! Jako, że wymienianie całej garderoby po jednym sezonie nie jest najtrafniejszym pomysłem, warto utrzymywać sylwetkę w ciągłym, odpowiednim stanie. Tak tak, wiemy, że co roku są święta, a raz na dwa miesiące jeździcie do mamusi, no ale... Sorry, taki mamy klimat.

7
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Do dzieła!

Teraz, kiedy już wiecie jak wyglądać - po prostu wyglądajcie! Powodzenia!

8
Więcej na ten temat: moda, styl