Limitowane kolekcje. Co nowego w świecie mody?

magro
Liczy się marka, ważne są trendy, jednak najlepsze wrażenie i tak zrobi historia, którą możesz opowiedzieć o nowo zakupionej koszuli, zegarku czy butach. Oto przegląd najnowszych i najciekawszych naszym zdaniem okazjonalnych i limitowanych edycji.
Icon 8' Premium Icon 8' Premium

Tylko 6 par w Polsce!

Whisky z limitowanej edycji smakuje lepiej. I nawet nie próbuj sprawdzać tego w ślepym teście - bo nie ma żadnego znaczenia czy odróżniłbyś smak tej z regularnej linii, od tej wyjątkowej. Chodzi wyłącznie o wrażenie.

Tak samo z jest z markami. Za co je kochamy? Za emocje które w nas wywołują. Za wrażenia, które nam dają - za wyobrażenie o nas samych, za poczucie przynależności do pewnego określonego kręgu. Limitowane, okazjonalne kolekcje to kolejny zabieg, dzięki któremu mamy szanse poczuć się wyjątkowo.

Model Icon 8" Premium został zaprojektowany na cześć nieśmiertelnego żółtego modelu w wersji 8" z 1979 roku. Charakteryzuje się podwyższoną cholewką wykonaną z niezniszczalnej skóry pochodzącej ze słynnej garbarni Horween, która dostarcza skóry do wszystkich znaczących producentów ekskluzywnego obuwia. Buty mają wodoodporną membranę, skórzane sznurowania i podeszwę Vibram, gwarantującą dobrą przyczepność i amortyzację. Kosztują 2499 zł.

1
Limitowany G-shoc Limitowany G-shoc

Na czym poleca fenomen limitów?

Produkty sprzedawane tylko przez określony czas, dostępne w ograniczonej liczbie, zaprojektowane specjalnie na jakąś okazję, dostępne na ściśle oznaczonym rynku, są bardzo przyciągające - kuszą nowych klientów, a stałym dają poczucie, że związali się z dobrą marką. Ograniczona podaż zwykle prowadzi do wzrostu popytu i wpływa na zwiększenie wartości przedmiotu. Na tym polega strategia limitowanych edycji. Technikę tę stosują firmy z każdej branży: odzieżowej, samochodowej, kosmetycznej oraz spożywczej.

Limitowany G-Shock kosztuje 37 900 zł - to niemało, ale jest wyjątkowy. Wykonany z tytanu tradycyjną japońską techniką tsuiki. Metoda polega na wielokrotnym ręcznym uderzaniu młotkiem w metal, który w wyniku tego działania, uzyskuje bardzo wysoki połysk i charakterystyczną nieregularną powierzchnię. Obok typowych dla marki funkcji ma Bluetooth, Wave Ceptor, GPS i system ładowania akumulatorów energią słoneczną. Gdyby ktoś szukał -  model oznaczony jest symbolem MRG-G2000HT-1A.

2
ASICSTIGER x Disney Snow ASICSTIGER x Disney Snow

Skuteczne kolaboracje

Strategie specjalnych linii to również tzw. kolaboracje, czyli współpraca firm ze znanymi projektantami, domami mody, niszowymi artystami, albo po prostu wspólny projekt dwóch marek.


W sklepach pojawiła się właśnie kolekcja ASICSTIGER x Disney Snow. Powstała z okazji 80. rocznicy filmowej premiery baśni o "Królewnie Śnieżce i Siedmiu Krasnoludkach". Kolorystyka linii oraz detale nawiązujące do obrazków z bajki sprawiają, że zwykłe asiksy, stają się inne, unikatowe, wyjątkowe. Z tej współpracy zadowolone będą twoje dzieci albo dziewczyna. 

3
Lee z Ornamental Conifer Lee z Ornamental Conifer

Lee z Ornamental Conifer - nie tylko dla motocyklistów

Marka Lee podjęła współpracę z artystą Nicolai Sclater, prowadzącym bloga pod pseudonimem Ornamental Conifer. Znany z tworzenia efektownych napisów na motorach, samochodach i budynkach w tym sezonie  zasłynie również w środowisku modowym. Jego kreska pojawi się na T-shirtach, kurtkach typu truckers i skórach w jesienno-zimowej kolekcji Lee. 

4
Wrangler Wrangler

Wrangler, niezwykła kolekcja urodzinowa

Okrągłe rocznice to również dobra okazja do stworzenia czegoś wyjątkowego. Wrangler obchodzi w tym roku 70 urodziny. Z tej okazji powstała kolekcja, w której pełno odwołań do ubrań z dawnych czasów. Skóra i sztruks z efektem znoszenia zastosowane w ramonesce oraz kurtki western, wyściełane ciepłą tkaniną przypominającą baranie futro, dodają kolekcji wyjątkowo nostalgicznego charakteru. Reinterpretacja stylu lat 70. w wydaniu Wrangler stanowi stylową propozycję dla wszystkich fanów i jedną z ciekawszych kolekcji na przestrzeni ostatnich lat.

5