10 najlepszych stron w sieci - moda męska

ZLLL
Moda długo stroniła od internetu, traktując go jako miejsce zbyt egalitarne, żeby nie powiedzieć - pospolite.

moda w internecie

 

moda w internecie, moda męska

 

Wszystko się zmieniło w nowym milenium. W 2002 r. ukazała się pierwsza poważna publikacja poświęcona zjawisku mody w internecie "Net Mode Web Fashion Now", wydana przez prestiżowe wydawnictwo Thames & Hudson. Dziś dobrych serwisów z modą męską nie brakuje (blogi kwitną!). Jeśli wciąż się trochę mody boisz, być może właśnie powiązanie mody z technologią przekona cię do śledzenia trendów i szukania inspiracji!

1

Style.com

 

moda w internecie, moda męska

Style.com

Magazyn "Vogue" uchodzi za niekwestionowaną "biblię mody", nie dziwi więc, że jego wirtualny odpowiednik "Style.com" jest niezastąpionym przewodnikiem po świecie trendów i projektantów. Tu moda nie ma przed tobą żadnych tajemnic - dowiesz się nie tylko, co będzie modne wiosną, ale nawet, co stanie się hitem jesieni 2011. W specjalnej zakładce "Menswear", poświęconej modzie męskiej, obejrzysz kolekcje wszystkich znanych projektantów - od Londynu, przez Paryż i Mediolan, aż po Nowy Jork. Style.com we wrześniu będzie obchodził 10-lecie swojego istnienia.

2

TheSartorialist. blogspot.com

 

moda w internecie, moda męska

 

TheSartorialist. blogspot.com

 

Fotograficzne blogi o modzie to jedno z najważniejszych obecnie zjawisk kulturowych. The Sartorialist, założony i prowadzony przez Scotta Schumanna, uchodzi za niekwestionowany numer 1. Magazyn "Time" uznał go za najważniejszy blog o modzie. Obejrzysz tu zarówno zdjęcia z wybiegów, opatrzone komentarzem, jak i fotki ciekawie wystylizowanych osób, zrobione na ulicach Nowego Jorku, Mediolanu, Londynu i Paryża.

3

Nicekicks.com

 

moda w internecie, moda męska

Nicekicks.com

Bez sneakerów i trainerów współczesna moda po prostu nie istnieje. Nic więc dziwnego, że sportowe obuwie, które dawno awansowało już do rangi miejskiego, ma swoich gorących entuzjastów wśród blogerów. Na nicekicks.com znajdziemy najfajniejsze buty takich marek, jak Jordan, Vans, Converse, Reebok, Nike, Puma.

4

Askandyaboutclothes.com

 

moda w internecie, moda męska

Askandyaboutclothes.com

Długa nazwa i brzydka graficznie strona nie odstraszają fanów męskiej mody. O ile The Sartorialist jest wyrafinowany, o tyle Askandyaboutclothes.com wręcz przeciwnie. Andy'ego możesz swobodnie zapytać o wszystko, co cię nurtuje w zakresie stylu. Jest solidnie przygotowany do udzielania kompetentnych porad - z wykształcenia dziennikarz i socjolog, zaczynał jako sprzedawca w jednym z butików Ralpha Laurena, obecnie pisze m.in. do "GQ" i "Wall Street Journal".

5

Nytime.com/pages/t-magazine

 

moda w internecie, moda męska

 

Nytime.com/pages/t-magazine

Adres nieco oldskulowy, ale zawartość zdecydowanie godna polecenia. Wirtualny "T Magazine", firmowany przez "New York Timesa", kusi rozbudowanym działem "Men's Fashion". Oprócz zdjęć i filmów z pokazów znajdziemy tu opisy ciekawych kolekcji i gadżeciarskich przedmiotów. Ponadto blogi felietonistów z "NYT" piszących o szeroko pojętym stylu życia.

6

AnOtherMag.com

 

moda w internecie, moda męska

AnOtherMag.com

Wirtualny odpowiednik wydawanego dwa razy w roku brytyjskiego magazynu "Another". Półrocznik od momentu powstania w 2001 r. aspirował do stworzenia nowej jakości na rynku czasopism. Będący miksem designerskiej mody, światowej klasy fotografii oraz wybitnych tekstów poświęconych sztuce, polityce i literaturze, sam w sobie stał się przedmiotem kolekcjonerskim. Od 2005 r. poświęcony jest wyłącznie męskiemu stylowi życia. Na stronie AnotherMag luksusowe produkty polecają nie tylko autorzy magazynu, ale również użytkownicy serwisu.

7

NerdBoyfriend.com

 

moda w internecie, moda męska

NerdBoyfriend.com

Osoba określana w języku angielskim jako "nerd" to ktoś nudny, nieciekawy, niemodnie ubrany. Strona o modzie pod takim tytułem musi więc być inna niż wszystkie. I rzeczywiście. Zamiast gładkich stylizacji, realizowanych często według tych samych schematów, mamy tu dobrą modę i zdjęcia spod znaku vintage. Obowiązuje zasada: przy prezentowanym archiwalnym zdjęciu (np. Bustera Keatona czy Jamesa Stewarta) pojawiają się współczesne ciuchy, za pomocą których jesteśmy w stanie wykreować "retro look".

8

Dailydrop.com

 

moda w internecie, moda męska

 

Dailydrop.com

Adres idealny na dobry początek dnia. Na optymistycznym, pomarańczowym tle znajdziemy działy poświęcone modzie, akcesoriom, sztuce, rozrywce i technologii. A wszystko wyłącznie z myślą o mężczyznach.

9

Hintmag.com

 

moda w internecie, moda męska

 

Hintmag.com

"Hint Fashion Magazine" to kopalnia wiedzy o męskiej modzie. Poza pokazami najnowszych kolekcji otrzymasz rzetelne i obszerne komentarze, które stanowią o wartości tego serwisu. Dodatkowo ciekawe wywiady z projektantami.

10

Japanesestreets.com

 

moda w internecie, moda męska

Japanesestreets.com

Trudno dorównać mieszkańcom Japonii w kreacji własnego wizerunku. Japończycy odważnie wybierają ciuchy z bieżących kolekcji i miksują je z rzeczami vintage. Warto podpatrzyć jak to robią. Szukaj w zakładce "guys".

PS Tymczasem czekamy na męską odsłonę jednego z najważniejszych serwisów shoppingowych Net-a-porter.com, co ma nastąpić w 2011 r. I oczywiście na strony polskie, których niestety wciąż jak na lekarstwo.

 

Tekst: Małgorzata Szwed-Kasperek

Zdjęcia: IMAXTREE, archiwum redakcji (montaż)

11
Więcej na ten temat: moda męska, moda w internecie