TOP 10: najdziwniejsze gadżety dla zwierzaków

ZLLL, Tomasz Kostrzewa
Niektóre z tych gadżetów pokazują, że miłość właścicieli zwierząt nie zna granic. Inne bardziej świadczą o ludzkim lenistwie, jak również - o cechującej nasz gatunek głupocie.
fot. hammacher.com fot. hammacher.com

Psi fitness

Nie tylko ty musisz cierpieć w klubie fitness. Jeżeli uważasz, że twój czworonóg jest za gruby, ma kiepską muskulaturę czy biega za wolno, to kup mu bieżnię dla psów. "Canine Treadmill" - gumowy pas na bieżni osiąga prędkość do 8 km/h.

W komplecie dostaniesz też zestaw ćwiczeń. Największą chyba zaletą urządzenia jest jego bardzo cichy motor. Trening twojego psa nie będzie ci przeszkadzał, gdy rozparty na kanapie będziesz oglądał telewizję.

hammacher.com

Cena: 549, 95 dol.

1
www.hammacher.com www.hammacher.com

Kosmiczna kuweta dla kota

Ogarnij tę kuwetę - automatyczna, szybka i czysta. The Best Automatic Cat Litter Box to gadżet, do którego mógłby się załatwiać kot Luke'a Skywalkera.

Gdy czujnik odnotuje, że kot załatwił swoje sprawy i wyszedł, czeka 7 minut, obraca wnętrze do góry podłogą i nieczystości lądują w pojemniku (wyścielonym zwykłym kuchennym workiem foliowym), zatrzymującym też brzydkie zapachy.

Gadżet przypomina element scenografii z "Grawitacji". Tyle że nie rozpadnie się na twoich oczach na tysiące lewitujących kawałków. No i nie siedzą w nim George Clooney ani Sandra Bullock, przynudzając płytkimi gadkami o życiu i śmierci.

hammacher.com

Cena: 400 dol.

2
fot. www.petsmiling.com.br fot. www.petsmiling.com.br

Dmuchana suczka

Co możesz dać swojemu psu na walentynki? Kość? W kości nie ma miłości. Więc może jednak coś do kochania. Np. czerwoną (dlaczego, do cholery, czerwoną?, aaa, bo na walentynki) suczkę, przeznaczoną raczej wyłącznie do psiego kochania.

Rozmiar dla ras niedużych wzrostem (np. szkockich terierów, nie dla sznaucerów), ale wielkich... No, powiedzmy, sercem. Uroda? Chyba nie ma znaczenia. Przy zamówieniu dziesięciu sztuk (weź pod uwagę potrzeby psa!) rabat nawet 40 proc. Nie ma gratisów dla pana, niestety/stety (niepotrzebne skreślić).

petsmiling.com.br

Cena: 184 dol.

3
fot. Shutterstock / materiały prasowe fot. Shutterstock / materiały prasowe

Zestaw dla Pawłowa

I jak tu nie wierzyć, że internet zmienia nasze życie, skoro może poprawić nawet los naszych zwierzaków. Prezentowany zestaw składa się z kamery podłączonej do internetu, automatycznego poidła i karmnika.

Przez kamerę możemy non stop podglądać naszego psa lub kota. Kiedy uznamy, że nadeszła pora karmienia, naciśniemy przycisk "Start", a nasz podopieczny dostanie zaprogramowaną wcześniej dawkę jedzenia i picia.

smarthome.com

Cena 290 dolarów

4
fot. speedydog.net fot. speedydog.net

Pieskie życie jak z GoPro

Dla ludzi znudzonych własnym życiem. Dzięki cyfrowemu aparatowi zainstalowanemu na psiej lub kociej obroży zaznasz emocji, których doświadczają twój Burek i Mruczuś. Razem z nimi pogonisz za kaczką czy syjamską kotką z sąsiedztwa.

Tylko uważaj, bo co zrobisz, jeżeli ich próżniacze i pełne prostych przyjemności życie wyda ci się ciekawsze od twojego?

speedydog.net

Cena: 39,99 dol.

5
www.nomorewoof.com www.nomorewoof.com

No More Woof: czytaj w psich myślach

Oto pierwsze EEG, które... tłumaczy psie myśli na język ludzki. I czyta je przez głośniczek.

Spokojnie. To dopiero wczesna faza, więc pies powie rzeczy, które i tak dość łatwo sam tłumaczysz. "Jestem podekscytowany" (czyli macham ogonem i szczekam jak głupi), "Jestem zmęczony" (śpię), "Jestem głodny" (zawsze) i "Kim jesteś?" (obwąchuję ci krocze).

"Efekt pierwszego etapu badań nad komunikacją ludzi i zwierząt...". Nieważne. Mówiący pies to nowa jakość podrywu!

nomorewoof.com

Cena: 65-1200 dol. (zależnie od funkcji)

6
fot. amazon.co.jp fot. amazon.co.jp

Hau-hau are you? (tłumacz w wersji japońskiej)

Nieco wcześniejszy, elektroniczny tłumacz psiej mowy był dziełem japońskiej firmy Tomy. Wygladał nieco bardziej siermiężnie, ale trzeba przyznać, że inżynierowie z Kraju Kwitnącej Wiśni zabrali się do tematu niezwykle kompleksowo.

Bowlingual voice to zestaw składający się z mikrofonu umieszczonego w obroży i odbiornika trzymanego w ręku. Zarejestrowane przez mikrofon szczeknięcia są tłumaczone na ludzką mowę przez ten ostatni. Urządzenie rozpoznaje sześć psich nastrojów u 50 ras.

Bez zdziwienia przyjęliśmy informację, że psy najczęściej "mówią": "kocham cię", czy też: "nie chcę codziennie jeść tej samej karmy". Producent zapewnia, że dzięki gadżetowi możemy dowiedzieć się także, o czym czworonogi rozmawiają. Na filmie wideo reklamującym produkt słyszymy, jak jeden pyta drugiego: "Lubisz mnie?", po czym pada odpowiedź: "Idź stąd". Bardzo ludzkie.

amazon.co.jp

Cena: 18 900 jenów

7
fot. Rolf C. Hagen Inc fot. Rolf C. Hagen Inc

Kocia rozrywka

Zapewnienie kotu dobrego życia to bardzo ważna sprawa. Jak wiadomo, sierściuch jest najważniejszą postacią w domu. Jeśli będzie zadowolony, istnieje spora szansa, że gdy wreszcie przejmie razem ze swoim gatunkiem faktyczną władzę nad światem - twoja śmierć będzie szybka i bezbolesna.

Dlatego właśnie powstały produkty z serii Catit Design Senses, zapewniające kotu rozrywkę skrojoną pod jego specyficzne zmysły i potrzeby. Wśród nich jest m.in. centrum masażu, platforma do drapania, tor zabaw czy labirynt z jedzeniem. Mrrrau.

hagen.com

Cena: 10-20 dol.

8
fot. fredflare.com fot. fredflare.com

Na spacerku z psem - wszystko pod ręką

Producent Smart Dog Leash nazywa ją "scyzorykiem szwajcarskiej armii wśród smyczy" i ciężko zarzucić mu przesadę.Smart Dog Leash jest zaiste wielofunkcyjna. Oprócz tradycyjnego mechanizmu smyczy regulowanej dostajesz wyjmowaną miseczkę na wodę i pojemnik na psie smakołyki.

Poza tym ma wbudowaną latarkę, zegarek oraz dozownik torebek przeznaczonych do sprzątania po psie. Już wiadomo, co na spacery ze swoim czworonogiem brałby MacGyver.

fredflare.com

Cena: 26 dol.

9
fot. octopusstudios.com fot. octopusstudios.com

Rybi raj

Twoje rybki na pewno marzą o podniesieniu swojego poziomu życia. Zrób to dla nich i kup im wypasione akwarium. To właściwie już nie akwarium, ale budowla rodem z filmów science-fiction o życiu na dnie oceanów.

octopusstudios.com

cena: na zamówienie, cena zależy od liczby elementów

10
Więcej na ten temat: ciekawostki, top 10