10 gadżetów - nie tylko dla freaków

Tomasz Kostrzewa
Zebraliśmy prawdziwe perełki dla tych, którym "normalne" gadżety w "normalnych" sklepach po prostu już dawno przestały wystarczać.
www.kittyo.com www.kittyo.com

Kittayo: kontroluj kota przez smartfona

Zostań Wielkim Bratem swojego kota - dzięki wynalazkowi, który pozwala kontrolować zwierzaka na odległość. Kittyo łączy się z internetem i paruje z aplikacją na tablet czy smartfon, poprzez którą możesz kontrolować wszystkie funkcje gadżetu, nawet gdy jesteś na drugim końcu ludzkiego świata. Nie tylko podejrzysz sierściucha, ale też nagrasz go i powiesz mu coś do uszka. Możesz nawet kontrolować dawki jego ulubionych przysmaków. Kittyo ma także laserowy wskaźnik - dzięki niemu łatwo wkręcisz kota w zabawę. O ile oczywiście nie będzie miał tego ustrojstwa, tak jak i wszystkiego innego, po prostu gdzieś.

www.kittyo.com

cena: 180 dol.

1
www.firebox.com www.firebox.com

Dla obojga płci: majtki nieprzepuszczające zapachów!

Te majtki dostępne są w szerokiej gamie rozmiarów i dla płci obojga, albowiem nie ma człowieka, który nie doceni tego, co oferują. Całkowitej nieprzepuszczalności zapachów!

Choć wyglądają jak zwykła bielizna, mają właściwości ochronnych kombinezonów chemicznych. Są w stanie zatrzymać i zneutralizować najostrzejsze wonie. Jeśli jeszcze się nie zorientowałeś, próbujemy ci w zawoalowany sposób przekazać, że w tych majtkach możesz puszczać bąki bez obaw zwrócenia uwagi sąsiadów przykrym zapachem. Tylko pamiętaj, że majtki są zapachoszczelne, a nie dźwiękoszczelne. A więc - cichaczem!

www.firebox.com

Cena: 25 funtów

2
www.thinkgeek.com www.thinkgeek.com

Kubek dla... leworęcznych

Statystycznie jeden na 10 czytelników "Logo" zrozumie sens istnienia kubka dla osób leworęcznych. Ale wierzymy w empatię pozostałej dziewiątki. Praworęczni mają wystarczająco dużo produktów "dedykowanych": otwieracze do puszek, kontrolery do gier, kołonotatniki. Kubek oferuje zwyczajny "pakiet funkcjonalności" leworękim. I dzięki tej dziurce gwarantuje praworękim rozlanie całej zawartości.

www.thinkgeek.com

cena: 10 dol.

3
www.lechal.com www.lechal.com

Buty z GPS na poimprezowego

Nie oszukujmy się - każdy zaliczył drogę powrotną do domu, której nie pamięta. Mówimy wtedy o autopilocie. I każdy w takiej sytuacji miał pewne problemy z opanowaniem trasy... Może więc autopilota warto wesprzeć systemem Lechal?

To buty (lub same wkładki), które przez Bluetooth łączą się z GPS-em w twoim telefonie i wysyłają subtelne sygnały odnośnie kierunku, w którym powinieneś iść, aby dotrzeć do celu (gdy masz skręcić w lewo, wibruje lewa wkładka itd.). Świetna sprawa, o ile w trakcie upojnego powrotu nie wyrzucisz butów, bo stwierdzisz, że coś cię w nich łaskocze. Ale koniec głupich żartów o piciu. Trzeźwi turyści oraz miłośnicy spacerów i biegów z pewnością również docenią możliwości tego systemu.

www.lechal.com

cena: 100 dol. (wkładka)

4
The Body Dryer The Body Dryer

Kickstarter: The Body Dryer (suszarka do ciała)

Wynalazcy tego cuda zbierali fundusze na realizację projektu w internecie. Norma finansowa, jaką ustalili, została wyrobiona w 600 proc. Co otworzyło tak szeroko portfele internetowych mikroinwestorów? Innowacyjny sposób suszenia ciała po kąpieli, bez konieczności gimnastyki z ręcznikiem. Dmuchawa, na której stajesz, ma być rozwiązaniem nie tylko wygodniejszym, ale też bardziej higienicznym. Koniec tańca nowoczesnego podczas próby wytarcia stóp!

Nie możemy się doczekać jesieni, kiedy wynalazek wejdzie do sprzedaży. I gdy poznamy jego detaliczną cenę...

5
www.thinkgeek.com www.thinkgeek.com

Podstawek pod kufel, który tworzy piankę

Każdy piwosz wie, jak pozytywnie na proces picia złotego napoju wpływa odrobina pianki na browarowej tafli. Niestety, powszechną wiedzą jest także i to, że taka pianka w końcu znika, pozbawiając piwo sporej dawki wizualnej magii.Jeśli jesteś birofilem estetą, na ratunek śpieszy ci nauka, trzymając w kieszeni taką oto podkładkę pod kufel. Wprawia ona napój w lekkie drgania, na powrót go gazujące i zwracające ci ulubioną piankę! Wibracje powstają w wyniku emisji ultradźwięków, więc zastanów się jeszcze, czy bardziej cenisz komfort swej konsumpcji, czy spokój swego psa.

www.thinkgeek.com

Cena: 35 dol.

6
www.bigbadtoystore.com www.bigbadtoystore.com

Darth Vader Toster

Toster w kształcie hełmu Dartha Vadera byłby zwykłym tosterem, gdyby nie dwa fakty: wygląda jak hełm Dartha Vadera i oznacza tosty facjatą ojca Luke'a Skywalkera z jednej, a logiem "Gwiezdnych wojen" - z drugiej strony.

Wszystko fajnie, lecz skoro to urządzenie reprezentuje ciemną stronę Mocy, to czy twoje tosty nie będą przypalone? No i skąd wziąć gwarancję, że jest wytrzymalsze od Gwiazdy Śmierci?

www.bigbadtoystore.com

Cena: 45 dol.

7
www.dyson.pl www.dyson.pl

Odkurzacz dla alergików i fanów Obecego

Gdyby pasażerowie Nostromo zamiast walczyć z Obcym robili wiosenne porządki, to ich odkurzacze wyglądałyby podobnie do tego modelu Dysona. Nie prezentujemy go jednak tylko ze względu na futurystyczny, gigerowski styl - Dyson Cinetic to skuteczna broń w walce z alergenami (nieco mniej efektownymi niż Obcy, ale gdy ktoś ma alergię - równie groźnymi). Filtr wyłapuje nawet takie, które są 200-krotnie mniejsze niż grubość włosa. Powietrze wydmuchiwane przez DC52 jest czystsze niż to, które wdychamy. Jeszcze odkurzacz czy już inhalator?

www.dyson.pl

cena: 2200 zł

8
www.hammacher.com www.hammacher.com

Łódź podwodna z kamerką

Dzięki Submarine Camcorder możesz zostać pełnowartościowym następcą słynnego Jacquesa Cousteau. Jeśli cię stać...

Niezapomniany badacz mórz i francuski filmowiec Cousteau nakręcił swój pierwszy kolorowy podwodny film na głębokości 45 m. Dzięki The Submarine Camcorder zaczniesz od 30 m - taka jest długość kabla łączącego tę podwodną kamerę z odbiornikiem.

Mini-batyskafem sterujesz za pomocą tabletu, na którego ekranie możesz sobie oglądać australijską rafę koralową albo twoje dzieci, które nurkują w basenie. Mała łódź podwodna przekazuje obraz w czasie rzeczywistym, zapisuje go oraz robi zdjęcia.

Na wakacje jak znalazł, jeśli stać cię na rafy tropików i gadżet za 20 tys. zł.

www.hammacher.com

Cena: 6300 dol.

9
www.thinkgeek.com www.thinkgeek.com

Buty dla robotów

Chciałbyś zostać na chwilkę robotem, prawda? "Try walking in this shoes!". Poczujesz się jak mechaniczny gigant, bo superkapciuchy wydają nawet odpowiedni dźwięk! Na pewno kojarzysz ze starego dobrego SF, ciężko go oddać literami. To dostojny soundtrack do spacerów po pokoju. I do podrywu sąsiadki tekstem: "Czy nie jesteś przypadkiem moją Bionic Woman?".

www.thinkgeek.com

cena: 24 dol.

10
Więcej na ten temat: ciekawostki, gadżety, nowe technologie, sprzęt