15 zwariowanych gadżetów - już niedługo w każdym domu?

Tomasz Kostrzewa, red.
To, co jeszcze 30 lat temu mogło wydawać się śmieszne - jak mało odporne na zabrudzenia palcami ekrany dotykowe - dziś już na dobre weszło do mainstreamu. Dlatego nie śmiejcie się z tego zestawienia wynalazków i dziwolągów - być może za jakiś czas również znajdą się w każdym domu.
Screen YouTube Screen YouTube

Steruj komputerem jak w

Pamiętasz, jak Tom Cruise sterował komputerem w ?Raporcie mniejszości?? Zazdrościsz koledze z Xboksem i Kinectem?

Pecetowiec też może sterować za pomocą ruchu dłoni. Rysowanie, przeglądanie internetu, gry komputerowe - wystarczy prosty czujniczek znany jako Leap Motion. Używanie pistoletu z dłoni w komputerowych strzelankach: to jest to!

www.leapmotion.comwww.leapmotion.com

Cena: 80 dol.

1
fot. hammacher.com fot. hammacher.com

Elektryczna

Producenci nakładki na fotel The Thai Technique Back?Massager fundują ci malutką mechaniczną Tajkę, która - kiedy tylko zechcesz - zajmie się twoimi plecami, używając związanej z tym pięknym krajem techniki masażu.

W oparciu umieszczone są dwie ?stópki? - elementy masujące wybraną partię grzbietu, imitujące nacisk, jaki na plecy wywiera ludzka stopa. Są podgrzewane, mają kilka trybów pracy i niosą ulgę twoim napiętym i obolałym mięśniom.

www.hammacher.com

Cena: 170 dol.

Zobacz podobne elektryczne 'Tajki':
Zdjęcie Beurer MG 200 Zdjęcie Medisana Mata masująca MCC Zdjęcie Medisana Mata masująca MCN
Beurer MG 200 Medisana Mata masująca MCC Medisana Mata masująca MCN
Porównaj ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info

2
www.machina.cc www.machina.cc

Elektronika noszona: bluza instrumentem!

Midi Controller Jacket 1.0 to brawurowe połączenie mody i muzyki - kurtka będąca instrumentem. Miękkim i ciepłym panelem do sterowania nowoczesną elektroniką.

Zgodnie z obietnicą zaklętą w nazwie ubrany w MCJ stajesz się kontrolerem MIDI. Sterujesz za pomocą wszytych sensorów, przycisków i dżojstików. Każdemu czujnikowi można przypisać brzmienia i efekty (lub funkcje obsługi telefonu czy konsoli), uruchamiane poprzez uderzanie w materiał (wytrzymały i nieprzemakalny) oraz ruchy ramion i palców. Nowoczesna odzież miła nie tylko dla oka, ale i ucha.

www.machina.cc

Cena: 285 dol.

3
fot. Materiały prasowe fot. Materiały prasowe

Czyszczę to

Zaparowały ci okulary? Telefon po odstawieniu od ucha wygląda jak coś, co opluł ten dinozaur z pióropuszem z "Parku Jurajskiego"? Tablet ma więcej odcisków palców niż kartoteka policyjna? Naturalnym odruchem jest wytarcie ekranu o koszulę. To rozwiązanie ma jednak tyle finezji, ile smarkanie w rękaw. Stąd pomysł trzech polskich braci: wstawka z wysokiej jakości mikrofibry na wewnętrznej stronie modnego T-shirta. Teraz czekamy na rękawy z chusteczek higienicznych.

Cleant,

Cena: 119 zł,
Cleant.it

4
fot. www.firebox.com fot. www.firebox.com

Rozmawiaj przez... rękawiczkę

Wykonaj gest, który robisz, gdy chcesz na?migi pokazać rozmowę telefoniczną. Kciuk przy uchu, mały palec przy ustach... Prawda, że dłoń idealnie naśladuje słuchawkę?A teraz wyobraź sobie rękawiczki z głośnikiem wszytym w czubek kciuka i z mikrofonem na czubku małego palca, podłączone przez Bluetooth do smartfona. W zasadzie nie musisz sobie wyobrażać, bo istnieją.

Bluetooth Gloves są gotowe, by sprawić, że rozmawiając przez telefon, będziesz wyglądał jak wariat gadający do własnej ręki. W następnym odcinku: rękawiczki z lufą pistoletu wszytą w palec wskazujący.

www.firebox.com

cena: 50 funtów

5
fot. Materiały prasowe fot. Materiały prasowe

Poranny Barista

Drogi kawoszu, zanim twój mózg zostanie rozwalony, a pragnienie posiadania tego gadżetu przesłoni ci przebłyski rozsądku, ważna wiadomość. Tego jeszcze nie ma w sprzedaży! Ale będzie na początku 2015 r. Szaleć z pożądania można już. No bo jaki fan porannej kawy nie oszaleje na myśl o budziku, który wita odgłosami i zapachem parzonej kawy? Przed snem wyposażasz go w niezbędne składniki (nawet chłodzi mleko!), ustawiasz godzinę i na dzień dobry uzupełniasz braki w czarnym sensie życia.

Berisieur,

cena: ok. 250 dol.

www.joshrenoufdesign.com

6
Mammut Mammut

Na lawiny... plecak z airbagiem!

Jeśli lubisz narciarskie szaleństwa poza wyznaczonymi nartostradami, plecak Freeride'owy Ride Protection Airbag firmy Mammut może ci kiedyś uratować życie.

Tym, co odróżnia ten plecak górski (pojemność 22 l) od innych dostępnych na rynku, jest system Protection Airbag, zapobiegający zasypaniu narciarza przez lawinę. Jeśli znajdziesz się w sytuacji krytycznej, ciągniesz za rączkę i po ok. 3?s twoją głowę otacza poduszka.

Patent chroni jednocześnie przed uszkodzeniami głowę i szyję. Po złożeniu poduszkę układasz ponownie w ramionach plecaka. Waga mammuta z pełną butlą i poduszką to niestety aż 5 kg. Może się więc tak zdarzyć, że ktoś go sobie kupi, ale lawina go dopadnie akurat w ten dzień, gdy nie będzie mu się chciało zabierać tego wynalazku z hotelu...

Cena (bez butli): 3700 zł

Butla jednorazowego użytku: 390 zł

7
fot. Materiały prasowe fot. Materiały prasowe

Czas nonkonformisty

Jeśli gardzisz zalewającym nas banałem, idziesz pod prąd, na wszelki wypadek ostro skręcając, to zegarek dla ciebie! Robi wszystko na opak, jak ty! Chodzi do tyłu i ma odbity w lustrze cyferblat. Chociaż... Co to za alternatywny zegarek, który wciąż nosisz na nadgarstku? Nonkonformisto, żądaj sikora na stopę lub pod pachę!

The Nonconformist's Wristwatch

Cena: 100 dol.

Hammacher.com

8
fot. Materiały prasowe fot. Materiały prasowe

Niebieski ząb

Jeśli tego nie wiesz, informujemy: nazwa technologii Bluetooth przywołuje wspomnienie Haralda Sinozębego. Nowa szczoteczka Oral-B z BT zrobi jednak wszystko, by twoje zęby zostały śnieżnobiałe, zapisując dane szczotkowania w aplikacji. Podpowie, którą partię szczęki powinieneś teraz polerować, i ostrzeże, kiedy naciśniesz na ząb za mocno. Wśród trybów jest czyszczenie języka.

Braun Oral-B Pro 6000/6500

Cena: 80/250 funtów,

Oralb.co.uk

Zdjęcie Braun Oral-B Professional Care 6000 Smart
Braun Oral-B Professional Care 6000 Smart
w okazje.info
9
fot. Materiały prasowe fot. Materiały prasowe

Ritot

Świeżo ufundowany przez mikroinwestorów produkt (wyrobił 3000% normy) dodaje odrobinę nowoczesności do już futurystycznego gadżetu, jakim jest smartwatch. Ritot ma w zasadzie te same funkcje - pokazuje nie tylko czas, ale i rozmowy przychodzące, zadania, powiadomienia z serwisów społecznościowych (w wersji "Sport" zastępuje zaś opaskę fitnessową - zbiera informacje treningowe). Poprzeczkę wynosi nad kosmos, zastępując ekran małym projektorem, który informacje wyświetla wprost na grzbiecie dłoni. W wybranym przez ciebie kolorze.

Innowatorskie połączenie bransoletki z tymczasowym tatuażem już pokazało swój potencjał, odbierając nam niestety prawo do jakiejkolwiek krytyki i głupich żartów. Miłego science-fiction!

10
fot. Materiały prasowe fot. Materiały prasowe

Jestem pin-em

Wydawałoby się, że jeśli kogoś irytuje konieczność wprowadzania PIN-u czy wzoru, by odblokować smartfon, wystarczy wyłączyć tę opcję. Ale w świecie gadżeciarskim komórkę odblokowuje "cyfrowy tatuaż" - naklejka, która trzyma się skóry przez pięć dni. Czyli to ty jesteś PIN-em! Wystarczy przeciągnąć telefon nad tatuażem i urządzenie jest znów gotowe do użycia. Pod warunkiem że to Moto X (z innymi na razie nie działa, no ale pierwsze koty...).

Digital Tattoo

Cena: 10 dol. (10 sztuk)

www.vivalnk.com

11
fot. Materiały prasowe fot. Materiały prasowe

Robo w dom

Pierwszy "robot rodzinny". Czyli maszyna, która wchodzi z tobą w grzeczne i nieskomplikowane interakcje, odbierając e-pocztę, pilnując grafiku zajęć, robiąc za wideotelefon i osobistego fotografa (wykrywa twarz i uśmiech). Mówi, rusza głową i brzuchem, ma wrażliwość społeczną, to "coś", co sprawi, że uznasz ją szybko za członka rodziny. To największy hit crowdfundingowy ostatnich miesięcy. Oby inwestorzy wyszli na nim dobrze nie tylko na zdjęciu.

Jibo,

cena: 499 dol.

Myjibo.com

12
PowerUp 3.0 PowerUp 3.0

Samolocik sterowany smartfonem

Kickstarter: jak mierzymy sukces w zakresie crowdfundingu? Proponujemy miarę PowerUp 3.0, którego pomysłodawcy uzbierali 25-krotnie więcej funduszy niż wyjściowe 50?tys. dol.Zgadza się, gadżet zarobił pierwszy milion dolarów, zanim jeszcze wszedł do masowej produkcji! Bo kto się oprze chęci kontrolowania samolotu z papieru za pomocą smartfona?

Do standardowego papierowego szybowca doczepiasz moduł sterująco-zasilający, odpalasz aplikację i całe niebo jest twoje! Majowe niebo - dodajmy, bo właśnie na maj planowana jest dostawa pierwszych PowerUp'ów do mikroinwestorów.

13
fot. Materiały prasowe fot. Materiały prasowe

Zegarku, ratunku!

Kosmiczna cena, bo to zegarek Bonda. Emergency II ma dwie anteny lokacyjne. Gdy twoja awionetka wyląduje awaryjnie na środku pustyni albo po prostu zgubisz się w Puszczy Kampinowskiej, wyciągnij sprężynki. Przez dobę będą wysyłały sygnał SOS (na 121,5 Mhz dla jednostek lokalnych i na 406 MHz - do 14 satelitów). Rewolucyjna jest też bateria - ładowana w przystawce.

Breitling Emergency II

Cena: od 54 950 zł

Apart.pl

14
fot. Materiały prasowe fot. Materiały prasowe

Tile

Niedziela, ciężki poranek po sobotniej nocy. Wstajesz, zaglądasz do lodówki, nie ma wody, a ty usychasz z pragnienia. Idziesz do sklepu, bierzesz zgrzewkę mineralnej, podchodzisz do kasy. Okazuje się, że nie masz portfela. Wracasz do domu, przetrzepujesz łóżko w poszukiwaniu zguby, wywalasz wszystko z szuflad, a portfela jak nie było - tak nie ma. Umierasz z odwodnienia. Scenariusz czarny, ale prawdopodobny!

Pomocną dłoń wyciągają do ciebie twórcy Tile. przyczepiony do portfela nadajnik Bluetooth (czyli o zasięgu kilkunastu metrów), aktywowany przez aplikację na iPhone'a/iPada, odgrywając melodyjkę doprowadzi cię do zguby (na ekranie odbiornika widzisz dodatkowo kreski zasięgu). Gorzej jeśli posiejesz telefon - umierasz z odwodnienia...

Cena: 20 dol.,

www.thetileapp.com

15
Więcej na ten temat: ciekawostki, gadżety, nowe technologie, sprzęt