8 gadżetów, które mogą cię zaskoczyć

Tomasz Kostrzewa
8 gadżetów, które mogą cię zaskoczyć. Bądź gotów na urodziny kumpla, syna, matki, babki
Zdjęcia: materiały prasowe Zdjęcia: materiały prasowe

Mokry sen geeka

Wszystko jest lepsze w wersji Lego, nawet szturmujące kina i wyobraźnię mas uniwersum Marvela. To ono dało nam jedną z najfajniejszych fikcyjnych maszyn - należące do agencji S.H.I.E.L.D. skrzyżowanie lotniskowca z helikopterem. Nic więc dziwnego, że jego połączenie z kultowymi klockami to rozpisany na 2996 elementów (i pięć minifigurek) absolut. Po złożeniu The Shield Helicarrier ma 80 cm długości, 45 szerokości i 29 wysokości - ale jego wielkość nie jest przeliczalna na żadną miarę.

Shop.lego.com Cena: 1400 zł | Wysyłka: darmowa Dla: geeka | Nie dla: osób poniżej 16 lat (według oznaczeń Lego)

Zdjęcie LEGO Marvel Super Heroes (PC) Zdjęcie Lego Spider-Man? : Pościg 76004 Zdjęcie LEGO Super Heroes The Shield Hellicarrie 76042
LEGO Marvel Super Heroes (PC) Lego Spider-Man : Pościg...
LEGO Super Heroes The Shield Hellicarrie
Porównaj ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info
1
Zdjęcia: materiały prasowe Zdjęcia: materiały prasowe

Technologie

Test oka

Nagradzany na słynnych targach CES gadżet skanuje tęczówkę - zapis będzie kluczem dostępu do takich miejsc w sieci, jak konta bankowe, poczta, sklepy internetowe czy media społecznościowe. Rozpoznawanie głosu udaje się oszukać raz na 500 prób. Rozpoznawanie twarzy - raz na tysiąc. Szanse na błąd systemu przy zabezpieczeniu odciskiem palca wynoszą 1:10 000. Rzadziej od tęczówki (1:1 500 000) "myli się" tylko DNA. Selfie oka za pomocą The Eye Scanning Password Authenticator ma więc sens.

Hammacher.com
Cena: 1050 zł | Wysyłka: ustalana indywidualnie
Dla: przyjaciela przezornego | Nie dla: beztroskiego funfla

2
Zdj. materiały prasowe Zdj. materiały prasowe

Ognia!

Biurowy kominek

Nieważne prawdziwe czy na zdjęciu, duże czy w wersji biurkowej. Ognisko relaksuje! The Tabletop Fireplace wygląda może zbyt sterylnie, ale działa. Spalany płynny etanol Nie brudzi szybek, a dno sprytnej konstrukcji Nie nagrzewa się nadmiernie. Dźwięk strzelającego drewna puść sobie z komórki.

Hammacher.com
Cena: 600 zł | Wysyłka: ustalana indywiduale
Nie dla: szefa | Nie dla: dzieci

 

firestarter zegarekZdjęcia: materiały prasowe

 

Firestarter

Zegarek, którym podpalisz papierosa. Znajdą się minusy takiego rozwiązania, ale jeden plus jest niepodważalny. W przeciwieństwie do normalnej zapalniczki RoKo Novelty Real Watch Lighter nie zgubisz ani nie pożyczysz.

Amazon.com
Cena: 60 zł | Wysyłka: 74 zł
Dla: punktualnego palacza | Nie dla: zegarkowego snoba

3
Zdjęcia: materiały prasowe Zdjęcia: materiały prasowe

Super Hero

Batmobile

Zawsze bądź sobą... chyba że możesz być Batmanem. Porzekadło prawdziwe także w odniesieniu do etui na iPhone?a 5 i 5S. Możesz mieć inną obudowę na smartfona, chyba, że możesz masz dostęp do repliki (koła się obracają, jest nawet batsygnał!) batmobilu. Zapragnij Crazy Case Batmobile Tumbler.

Amazon.com
Cena: 450 zł | Wysyłka: darmowa
Dla: fana Apple?a i Batmana | Nie dla: fana Androida i Supermana

4
Zdjęcia: materiały prasowe Zdjęcia: materiały prasowe

Energetyczny raj

Idealne środowisko Dla podręcznych gadżetów. Chroni je (przed wstrząsami i wodą), mieści tłumy (siedem kieszeni) i do tego zasila. W każdej kieszeni jest wtyczka USB, a urządzenia można albo ładować jednocześnie poprzez podłączeNie całego AMPL-a do prądu, albo korzystając z wbudowanej baterii (w opcji podstawowej starczy na trzy smartfony). Nowa gwiazda smartsurvivalu trafi do sprzedaży we wrześniu.

Ampl-labs.com
Cena: 930 zł | Wysyłka: 190 zł
Dla: miłośnika podróży | Nie dla: harcerza starej daty

5
Zdjęcia: materiały prasowe Zdjęcia: materiały prasowe

Dom i biuro

Wi-Coffee

Niezależnie od tego, czy uważasz, że barista to zawód czy też wymysł hipsterów, ucieszysz się, że możesz mieć własnego baristę - z dostępem do Wi-Fi, któremu polecenia wydajesz poprzez aplikację smartfonową. Da się za jej pomocą wybrać ilość (od kubka po dzbanek) i moc kawy, a także zbierać zamówienia od znajomych (fajne rozwiązanie do biura). Dodatkowo Smarter Coffee można zaprogramować tak, by parzył, gdy wracasz do domu lub wstajesz rano. No i po co ci bariści?

Firebox.com
Cena: 850 zł | Wysyłka: darmowa
Dla: kawosza | Nie dla: baristy

6
Zdjęcia: materiały prasowe Zdjęcia: materiały prasowe

Nałogi

Piwna pianka inaczej

Japonia to światowa stolica dziwnych pomysłów. Jednym z nich jest zamrażanie piwa do postaci lodowatej pianki, którą następnie - niczym bitą śmietanę - nakłada się na taflę zwykłego browaru w kuflu. To podobno megapopularny zwyczaj; jeśli chcesz się na tę modę załapać, polecamy maszynę do domowego sporządzania takiej alkoaberracji. Frozen Beer Slushie Maker ma zaletę, którą doceni także oldskulowy piwosz: pianka spowalnia ocieplanie się złotego napoju, nie zmieniając jego smaku.

Japantrendshop.com
Cena: 250 zł | Wysyłka: 150 zł
Dla: koleżanki | Nie dla: prawdziwego przyjaciela

7
Zdjęcia: materiały prasowe Zdjęcia: materiały prasowe

Kickstarter miesiąca

Glow

Te słuchawki zebrały pięciokrotnie więcej kasy niż założone minimum - świetne potwierdzenie hiciorskiego statusu wśród mikroinwestorów. Na co była zrzutka? Na audiofilski mobilny gadżet, który rozwiązuje odwieczny problem smutnych jak noc listopadowa kabli, zamieniając je w pulsujące w rytm muzyki laserowe świetlówki. Irytujące? Może czasem. Na pewno Nie wtedy, gdy biegasz po zmroku, i jesteś dzięki nim widoczny.

Glowheadphones.com
Cena: 550 zł | Wysyłka: 75 zł
Dla: nocnego joggera | Nie dla: domowego audiofila

8
Więcej na ten temat: gadżety, nowe technologie, sprzęt