9 gadżetów nie tylko dla geeków

Tomasz Kostrzewa
Od innowacji genialnych w swej prostocie, poprzez rzeczy głupie, aż po technologiczne must have.
Fot. materiał prasowy Fot. materiał prasowy

Audio vs grawitacja

Om/One to pierwszy lewitujący głośnik bezprzewodowy. Nieważne, co puścisz, obracająca się w powietrzu (magnesy, głupcze!) kula przykuje uwagę każdego, nie tylko melomana. Proponowana przez nas playlista na ten głośnik: "Grawitacja", "I Believe I Can Fly", "Fly Away", "Bohema" (czyli "Lecęęę, bo chcęęę"), "Orła cień", temat przewodni z "Supermana" i "Marsz imperialny". W końcu Om/One wygląda trochę jak Gwiazda Śmierci.

Omone.com

Cena: 780 zł | Wysyłka: 80 zł

Dla: gadżetofila | Nie dla: audiofila

Zdjęcie Głośnik Denon COCOON PORTABLE Zdjęcie Wireless Philips BT2200B/00 Zdjęcie Xoopar Głośnik Boy Speaker
Głośnik Denon COCOON PORTAB... Wireless Philips BT2200B/00 Xoopar Głośnik Boy Speaker
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info
1
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Drzemka awaryjna

Ponieważ wiele problemów wymaga przespania się z nimi, a tempo dzisiejszego życia jest ogromne, ze snem nie należy czekać aż do nocy. Szef dał ci trudne zadanie na wczoraj? Idź spać w biurze, korzystając z Emergency Nap Kit. Zestaw zawiera niezbędnik zajętego śpiocha - materac i piżamośpiwór - gotowe do natychmiastowego użycia w służbie kreatywności. Jeśli twoja praca kreatywności nie wymaga, drzemka instant przyda się jeszcze bardziej.

Firebox.com

Cena: 175 zł | Wysyłka: 70 zł

Dla: pracoholika

Nie dla: pracującego z domu

2
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Skarpety w kubku

2 socks 1 cup

W rankingu najbardziej czerstwych rzeczy świata skarpety plasowałyby się w czołówce, gdzieś między żartami Tadeusza Drozdy a programem "Agrobiznes". Ludzie stojący za projektem Cup of Sox chcą to jednak zmienić, dodając tej części garderoby polotu. Barwne, zabawne wzory i ciekawy myk: pakowanie produktu w kubek do kawy. Krok w dobrym kierunku. Kreatywności w życiu nigdy za wiele, nie dajmy sobie wmówić, że istnieją tylko trzy kolory skarpet.

Cupofsox.com

Cena: 24 zł | Wysyłka: 9-20 zł

Dla: hipsterofila

Nie dla: nudziarza

 

Skarpetki w kubkuFot. materiały prasowe

3
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Kuchenny multitool

Swissarmius to wcale nie jest gadżet nadający się tylko do kuchni - będzie wyglądał tak samo fajnie, przechowując długopisy na twoim biurku lub szczoteczki czy pasty i grzebienie w łazience. Przybory kuchenne chyba jednak najlepiej wpisują się w rozpoznawalną na całym świecie, wręcz popkulturową inspirację stojącą za projektem. Szwajcarska armia też musi coś jeść!

Gnr8.biz

Cena: 115 zł

Wysyłka: 110 zł

Dla: kumpla na parapetówkę

Nie dla: fanatyka dekoracji wnętrz

4
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Wielopis

Aż siedem trybów oferuje ten długopis o zbyt wysokich kwalifikacjach. The PenUltimate 7-in-1 Pen to także rysik do ekranów dotykowych, linijka centymetrowa i calowa, śrubokręt płaski, krzyżak oraz poziomica. Gdy byliśmy mali, długopis z trzema różnokolorowymi wkładami wydawał się technologią NASA, dziś 7-w-1 to wręcz minimalizm. Mogli chociaż dodać dyktafon, ubijaczkę do jaj i wyrzutnię maleńkich rakiet!

Vat19.com

Cena: 99 zł

Wysyłka: 16 zł

Dla: zabieganego majsterkowicza

Nie dla: podwójnie leworęcznego

5
Fot. materiał prasowy Fot. materiał prasowy

Refleksyjny celebryta

Flashback Photobomber Hoodie to lekka kurtka, która zamieni celebrytę w - cytat za producentem - "termonuklearnego fotobombera". Materiał pokryto nanosoczewkami odbijającymi światło lampy aparatu i prześwietlającymi zdjęcie. Opcja tańsza niż kara za pobicie paparazziego.

Betabrand.com

Cena: 800 zł

Wysyłka: darmowa

Dla: zmęczonego celebryty

Nie dla: początkującego celebryty

6
Fot. materiał prasowy Fot. materiał prasowy

Gumą w hakera

Nie mamy pojęcia, Dlaczego ktoś chciałby cię oglądać, korzystając z kamery w twym laptopie, ale rozumiemy, że przerwy między sezonami "Gry o tron" potrafią dać znudzonym internautom w kość. Feeo to analogowe rozwiązanie problemu cyberpodglądactwa. Gumka zasłania obiektyw. Póki co oferowana jest firmom jako powierzchnia reklamowa.

Feeo.pl

Cena i wysyłka: ustalane indywidualnie

Dla: firm Nie dla: każdego (na razie)

7
Fot. materiał prasowy Fot. materiał prasowy

Dymiący kapturek

Bluzy z linii vapRwear pełnią funkcję... e-papierosa, zakamuflowanego jako sznu-rek od kaptura. Wygląda na to, że reputację ludzi w bluzie typu hoodie czeka kolejna próba.

Vaprwear.com

Cena: 390 zł | Wysyłka: 135 zł

Dla: elektronicznego palacza Nie dla: eleganckiego palacza

8
Fot. materiał prasowy Fot. materiał prasowy

Kickstarter: Instrument 1

Wyobrażasz sobie dom, który pomieści gitarę, bas, perkusję, skrzypce, kontrabas i pianino? My nie - ale tylko do początku 2016 r. Wtedy powinien trafić na rynek wyposażony w cyfrowe struny hit crowdfundingu. Sprzężony z odpowiednimi aplikacjami, może imitować wszystkie wymienione instrumenty - i można go trzymać na różne sposoby. Zadowoleni mają być i zawodowcy, i zupełni amatorzy. Sąsiedzi tej drugiej grupy multiinstrumentalistów już protestują.

9
Więcej na ten temat: ciekawostki, gadżety, nowe technologie