13 męskich gadżetów (ceny do 118 tys. zł)

Tomasz Kostrzewa
13 gadżetów: od komputera za 9 dolców po kozackie zegarki w cenie samochodu.
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Czas to pocisk

Szwajcaria to państwo neutralne, pociski służą tam do robienia zegarków. Czasomierze Artya z serii Son of a Gun to ekscytujące i ekskluzywne gadżety. Na stronie internetowej witają cię posępne słowa: "Broń nie zawsze zabija, ale czas tak". Zapomnieli dodać, że ceny również...

Artya.com

Cena: od 19 450 do 118 200 zł

Wysyłka: darmowa

Dla: miłośnika militariów

Nie dla: któregokolwiek z nas

1
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Piłkarzyki na bogato

Jego cena wydałaby się wysoka nawet pracownikom FIFA, o RS#3 Wood 24K GOLD Foosball Table można jednak pomarzyć. "Oferuje subtelną kombinację złota i drewna". Nie ma nic subtelniejszego! Ciekawe, jak szlachetne metale znoszą rozlane piwo i inne barowe urazy.

Yliving.com

Cena: 26 600 zł

Wysyłka: darmowa

Dla: faceta, który ma wszystko

Nie dla: samotnika

2
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Komputer za dychę

C.H.I.P. to komputer za dychę w sensie dosłownym, choć nawet w tym nie do końca, bo nie kosztuje dychy, a dziewiątaka. Za tyle dolarów możesz nabyć niewiele większą od paznokcia maszynę z procesorem 1 GHz, 512 MB RAM-u oraz 4 GB pamięci. Można połączyć ją z siecią Wi-Fi. I z monitorem, klawiaturą, kontrolerami oraz innymi peryferiami za pomocą kabla lub Bluetootha. Bardziej kieszonkowy pecet już nie będzie. Banan tylko dla skali.
Nextthing.com

Cena: 40 zł

Wysyłka: 60 zł

Dla: informatyka

Nie dla: narzeczonej

3
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Kieszonkowa żarówka

Choć minimalizm tego gadżetu jest dość toporny, LED Wallet Light uważamy za całkiem stylowe ujęcie tematu kieszonkowego światła. Oczywiście, zawsze możesz sobie poświecić komórką albo zapalniczką, ale składana lampka LED w kształcie żarówki uwięzionej (trzeba ją odgiąć, by się zapaliła) w karcie kredytowej jest całkiem klimatyczna. Za wszystko inne zapłacisz resztą kart w swoim portfelu.

Gearbest.com

Cena: 3 zł

Wysyłka: darmowa

Dla: minimalisty

Nie dla: tradycjonalisty

4
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Wypij mnie!

Mikroinwestorzy przemówili: łatwo się rozpraszamy i potrzebujemy czegoś, co przypomni nam, że trzeba pić wodę. Popyt na HidrateMe (kilkunastokrotna przebitka sumy potrzebnej do odpalenia projektu) pokazuje, że picie nie jest wcale tak naturalnym odruchem. Smartbutelka spieszy z pomocą i zaczyna świecić, gdy przez zbyt długi czas nie pijesz z niej (lub pijesz za mało). Pewnie nadaje się też do alkoholu, ale o jego piciu chyba nie trzeba przypominać.

5
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Gwiezdny kapturek

Wiesz już, co założysz do kina na premierę kolejnej części "Gwiezdnych wojen"? Biorąc pod uwagę, że wypada ona w grudniu, podwójnie dobrym pomysłem będzie założenie ciepłej bluzy, dzięki której przeistoczysz się w Chewbackę. O tym, jak bardzo się przeistoczysz, zadecyduje oczywiście okazałość zarostu. Na wszelki wypadek podkreślamy, że żaden wookie nie ucierpiał podczas produkcji Chewie Hoodie.

Welovefine.com

Cena: 220 zł

Wysyłka: 50 zł

Dla: fana gwiezdnej sagi

Nie dla: modowego wrażliwca

6
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Gra o trawnik

"Gra o tron" święci triumfy, choć zabito już wszystkich bohaterów. Teraz doczekaliśmy się brawurowego połączenia tronu z ogrodowym krasnalem. Game of Gnomes? Czemu nie. W końcu ten serial uczy, że są rzeczy gorsze niż kicz w ogródku (np. Biali Wędrowcy, kazirodztwo, wesela).

Madebydaisy.co.uk

Cena: 110 zł

Wysyłka: 80 zł

Dla: fana seriali

Nie dla: ogrodnika

7
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Popklawiatura

Jeśli geekowata część twojej duszy nie wiedziała, że potrzebuje specjalnych nakładek na klawiaturę komputerową z motywami znanymi z różnych zakątków popkultury ("Avengers" i inne marvele, "Gwiezdne wojny", "Pokemon", seriale i gry), to teraz już wie. Wykonane z aluminium lub cynku HollyOOPS Keycaps docisną w niej dokładnie te klawisze, które potrzeba, czyli tworzące zdania: "Chcę to" oraz "Zamknij się i bierz moją kasę!".

Geekkeys.com

Cena: 90-170 zł

Wysyłka: 40 zł

Dla: geeka

Nie dla: tableciarza

8
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Wąsochron

Osad na górnej wardze wygląda dobrze tylko w reklamach mleka (u młodej, wiejskiej dziewczyny). W rzeczywistości nie jest to fortunny rozwój wypadków podczas picia, zwłaszcza gdy masz okazały wąs, który pianę i osady przyciąga bardziej niż zazdrosne spojrzenia osób o zaroście rachitycznym. Aby twoje wąsisko nie było już więcej podtapiane, powstał Moustache Guard Mug - kubek ze strategiczną półką, na której wąs znajdzie schronienie podczas tęgiego łyka.

Firebox.com

Cena: 90 zł

Wysyłka: 30 zł

Dla: drwaloseksualnego

Nie dla: metroseksualnego

9
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Naszyjnik odręczny

Personalised Handwriting Necklace uważamy za całkiem fajny pomysł na niestandardową biżuterię - zarówno na naszyjnik, jak i na bransoletkę. Nie ma w końcu niczego bardziej unikatowego niż odręczny podpis! I wcale nie musisz uwieczniać w srebrze własnego bohomazu - może to być np. pierwsze słowo napisane przez twoje dziecko. Biorąc pod uwagę aktualne trendy technologiczne, powinniśmy to chyba nazwać "wearable signature".

Madebydaisy.co.uk

Cena: 550 zł

Wysyłka: 55 zł

Dla: niej

Nie dla: analfabety

10
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Maczeta grilluje

Wejdź w sezon grillowy niczym nóż w masło... Wróć! Maczeta w masło! Machete Spatula każdego grillownika zamieni w twardziela z dżungli, a żeby transformacja była kompletna, sklep dołącza do łopatki w kształcie maczety... bandanę! Doradzamy jeszcze wykorzystanie węgla do zrobienia kamuflażu na twarzy. Nadgorliwi twardziele mogą dodatkowo otwierać piwo zębami, ale to opcja "dla bardzo chętnych", bo maczetołopatka ma aż trzy otwieracze.

Red5.co.uk

Cena: 70 zł

Wysyłka: 60 zł

Dla: miłośnika kina akcji

Nie dla: mięczaka

11
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Niebezpieczeństwo pod drzwiami

W słynnym monologu mocno już przemienionego Waltera White'a z czwartego sezonu "Breaking Bad" (z kwestią: "To ja jestem tym, który puka") producent gadżetów znalazł furtkę prowadzącą do zabawnego połączenia biznesu z kultowym serialem i wszedł przez nią w buciorach. Prawdopodobnie każdy, kto stanie na tak zachęcającej wycieraczce, zapuka, nawet jeśli wchodzi do własnego mieszkania. Pamiętaj, żeby stąpać bardzo ostrożnie...

Dystryktzero.pl

Cena: 89 zł

Wysyłka: 11 zł

Dla: fana seriali

Nie dla: telewizyjnego ignoranta

12
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Piasek 2.0

Myślałeś, że piasek nigdy niczym cię nie zaskoczy? No to przygotuj swój mózg na kolizję z Kinetic Sand - nieprawdopodobną masą wyglądającą jak piasek, ale w dotyku przypominającą... gęsty płyn. Twoje zmysły będą tak zdezorientowane, że porzucą cię i wyjadą na wakacje. Ty pewnie zostaniesz w domu, ale nie przejmuj się, bo zabawa tym magicznym osadem jest na pewno lepsza od leżenia na egzotycznej plaży!

Firebox.com

Cena: 110 zł

Wysyłka: 50 zł

Dla: praktycznego żartownisia

Nie dla: praktycznego nudziarza

13
Więcej na ten temat: gadżety, zegarki