7 aplikacji z klasą - dla każdego mężczyzny

Łukasz Figielski
Kiedyś komórką można było wbijać gwoździe, dziś smartfon uczyni z ciebie bon vivanta i amanta. Aplikacje modowo-wielkomiejskie to dość nowe stworzenia, zwłaszcza w męskim świecie. Przedstawiamy kilka propozycji, które pomogą ci z ciuchami i kobietami.
fot. Materiały prasowe fot. Materiały prasowe

Poradnik faceta

System: WP (darmowa)

"Super sprawa, teraz już potrafię rozpoznawać wszystkie kolory lakieru do paznokci" - chwali w internecie użytkownik Grzegorz. Wystarczy zrobić zdjęcie przedmiotu, a "Poradnik faceta" poinformuje, co to za barwa. Wie też, czym jest peeling, bo ma "dużą bazę damskich pojęć". I przychodzi w sukurs twej pamięci - bo kto by trzymał w głowie takie informacje, jak data urodzin dziewczyny czy jej ulubiony film. Jaka szkoda dla męskiej części ludzkości, że tylko na Windows Phone i tylko po polsku (na konkurencyjne systemy znajdziesz anglojęzyczne aplikacje rozpoznające kolory).

Zdjęcie HTC Windows Phone 8X niebieski Zdjęcie Microsoft Lumia 535 niebieski Zdjęcie Nokia Lumia 830 zielony
HTC Windows Phone 8X niebieski Microsoft Lumia 535 niebieski Nokia Lumia 830 zielony
Sprawdź ceny ? Porównaj ceny ? Porównaj ceny ?
źródło: Okazje.info
1
fot. Materiały prasowe fot. Materiały prasowe

Symbole na metkach

System: WP (darmowa)

Prosta offline'owa, nieinteraktywna apka - biblioteka oznakowań metkowych. Niby nic wielkiego, lecz chętnie ściągana, czyli przydatna. Na iPhone'a i androida znajdą się podobne po angielsku, wstukuj: "washing", "wash", "loundry", "clothes"...

2
fot. Materiały prasowe fot. Materiały prasowe

Vivino

System: Android, iOS, WP (darmowa)

Najlepszy znawca win na telefonie, ułatwi trafny i szybki wybór w sklepie. Sfotografowaną etykietę miele w swej bazie, rozpoznaje produkt, podaje przeciętną cenę i ocenę viviniarskiej społeczności. A jest to grupa potężna, szansa większa niż mniejsza, że wybrane przez ciebie winko będzie miało jakieś recenzje; są też regionalne listy przebojów, np. "Najlepsze w Polsce poniżej 60 zł". Możesz tworzyć listy życzeń, by sukcesywnie realnie zapełniać wirtualną piwniczkę, oraz budować swój "profil smakowy". To nie koniec, apka zna zawartość winnych półek w niektórych sklepach i knajpach (oczywiście, to nie może być lista pełna i zawsze aktualna), lokalizacje zaś wskaże na mapie. Ciągle nie koniec, "Vivino" uczy, regularnie publikując winne artykuły. Sposób na życie, nie apka!

3
fot. Materiały prasowe fot. Materiały prasowe

Booksy

System: Android, iOS (darmowa)

"Personalny asystent, za pomocą którego umówisz się na wizytę u barbera, trenera, fryzjera, masażysty". W Stanach Zjednoczonych miliony użytkowników, aktualnie rozkręca się w Polsce. W Warszawie tak działa już pół setki gabinetów masażu, 30 salonów fryzjerskich, sześć barberskich, czyli "brodowych", 20 trenerów personalnych lub siłowni... Są też dentyści, dietetycy, kosmetyczki. Dzięki aplikacji poznasz ceny usług i otrzymasz przypomnienie o zarezerwowanej wizycie, szybko znajdziesz też zakłady czy usługodawców jeszcze niezwerbowanych, a znajdujących się w okolicy. Ładnie i przejrzyście, baza recenzji wystawianych poszczególnym placówkom - a więc baza użytkowników - rośnie. To ma sens.

4
fot. Materiały prasowe fot. Materiały prasowe

Qute

System: Android, iOS (darmowa)

Czerwone czy zielone dżinsy do żółtej marynarki? Jeśli potrzebujesz pomocy w odpowiedzi na pytanie, jaką stylówę przybrać na ten wieczór, wrzuć dwie propozycje do Qute, a modowa społeczność ci pomoże. W założeniu powinno to zadziałać szybciutko w sklepie, lecz liczba i aktywność użytkowników nie osiągnęły takiego pułapu, najaktywniejszy jest na razie twórca aplikacji, stylowy Michał Gąsior. Tak, robota polska, a wygląda jak Ameryka, nie ma nawet naszej wersji językowej. Masz za to wirtualną szafę, do której możesz wrzucać garderobę, którą na swoją ścianę (swój wybieg?) wrzucił ktoś inny, to taki rodzaj wirtualnego "window shoppingu". Trzymamy kciuki.

5
fot. Materiały prasowe fot. Materiały prasowe

Quandoo

System: Android, iOS (darmowa)

Największy w Europie (zrodzony w Niemczech, kapitał japoński) system do rezerwacji stolików w restauracjach wkroczył do Polski. W Warszawie to już ponad 200 knajp, łącznie w kraju - pół tysiąca (Poznań, Wrocław, Kraków, rusza Trójmiasto, zaraz Łódź). Każda opisana, z menu (nie zawsze pełnym) i godzinami otwarcia. Choć takie same teksty znajdziesz na innych portalach (bo to promoteksty), baza recenzji jest unikalna i w stolicy całkiem bogata. Użytkownicy są aktywni, gdyż dostają za nie punkty. I wierni, gdyż za dokonanie i zrealizowanie rezerwacji w większości (90 proc.) indeksownych restauracji też dostają punkty, po sześciu wizytach dostajesz do przejedzenia 40 zł, po kolejnych dziesięciu - kolejne 40. Niby nic, a cieszy. 10 proc. wyświetlanych knajp nie umożliwia rezerwacji online (trzeba zadzwonić), czyli pewnie prowadzą rozmowy z serwisem. Wyszukiwanie w telefonie przez rodzaj kuchni i dzielnicę (możesz sprawdzić położenie swoje i knajp), więcej opcji do wyboru w wersji pecetowej.

6
fot. Materiały prasowe fot. Materiały prasowe

Fitit

System: iOS (darmowa/0,99 euro)

Polska i porządna robota, nie tylko z tego powodu warto zainwestować w wersję płatną, w której liczba kilkunastu (umiarkowanie popularnych) firm zmienia się w niemal setkę. Chodzi o firmy ciuchowe. Przy T-shirtach M to M, jasna sprawa, lecz kupowanie koszul i spodni to większe wyzwanie, a rozmiarówka stosowana przez jedną markę nie zawsze jest taka sama w innej. Wystarczy, że zmierzysz się raz a porządnie - nie tylko wysokość i w pasie, lecz także szyję, ramiona, biodra, a nawet długość nogawki po obu stronach. Dane zostają zapamiętane,

7
Więcej na ten temat: aplikacje, smartfon