10 niezwykłych gadżetów na październik

Tomasz Kostrzewa
10 niezwykłych gadżetów na październik - bądź gotów na urodziny kumpla, synka, matki, babki...

Najlepsza kurtka na świecie!

Travel Jacket uzbierała 9,2 zielonych melonów, 460-krotnie więcej niż wynosił początkowy cel twórców projektu, bijąc finansowy rekord Kickstartera w kategorii ciuchów. Skąd taka popularność? Bo ma multum schowków różnych rozmiarów, rękawiczki, podgrzewane kieszenie, a nawet poduszkę - łącznie aż 15 sprytnych elementów! Podejrzewamy, że połowę tej kasy wpłaciła szwajcarska armia.

Baubax.com

cena: 480 zł

wysyłka: 80 zł

dla: podróżnika

nie dla: modnisia podróżującego po galeriach handlowych

Zdjęcie Adler Kurtka męska Cool Zdjęcie MEATFLY kurtka męska Vincent Zdjęcie Silvini Kurtka męska Acero
Adler Kurtka męska Cool MEATFLY kurtka męska Vincent Silvini Kurtka męska Acero
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info
1

Wiki na półki

Nie wyobrażasz sobie życia bez Wikipedii? Chciałbyś mieć ją na półce na wypadek przerwy w dostawie netu? Nic prostszego! Skorzystaj z oferty Print Wikipedia - komercyjnego rozwinięcia projektu artystycznego - i zamów już dziś swoje 7600 tomów angielskojęzycznej sieciowej encyklopedii za jedyne 500 tys. dol.! Podajemy ceny dotyczące jednego, około 800-stronnicowego woluminu.

Printwikipedia.com

cena: 300 zł | wysyłka: 30 zł

dla: fana papieru

nie dla: lokatora M1

2

Wewnętrzny Frankenstein

Nawet zupełnie zdrowy na umyśle człowiek odczuwa potrzebę szaleńczego zaśmiania się przy akompaniamencie walących piorunów. Dzięki przesunięciu Frankenstein Style Light Switch włączysz światło, wykrzykując: "To żyje! To żyje!", w piwnicy, pokoju, nawet w kuchni. Dźwignia do zapalania lampy i ożywiania potworów występuje również w wersji podwójnej i potrójnej (podana cena dotyczy pojedynczego włącznika).

Etsy.com

cena: 40 zł | wysyłka: 50 zł

dla: fana horrorów | nie dla: małych dzieci

3

Survivadła

Fani survivalu (i pechowcy, których los często umieszcza w sytuacjach ekstremalnych) powinni zainwestować w Survival Laces - sznurowadła, które kryją w sobie: a) hubkę/krzesiwo, b) podpałkę, c) bardzo mocną linkę spadochronową oraz d) żyłkę do łowienia ryb! Bear Grylls pewnie kręciłby nosem, bo nie przydadzą się do picia własnego moczu, ale nasi wewnętrzni łowcy przygód są pod wrażeniem.

Wasatchoutdoors.com

cena: 60-90 zł

wysyłka: 40 zł

dla: survivalowca

nie dla: domatora

4

Zegarkowe YinYang

Z jednej strony eleganckiej bransolety: piękny, klasyczny czasomierz. Z drugiej strony tej samej bransolety: miejsce na... smartwatcha. Prestiżowy szwajcarski producent zegarków Nico Gerard w odważnym modelu Skyview Pinnacle połączył dwa - zdawałoby się - przeciwne żywioły. Apple Watch w zestawie, ale droższego opakowania dla mądrego zegarka chyba nie znajdziesz... O ile je znajdziesz, bo do sprzedaży trafia tylko 99 sztuk.

Nicogerard.com

cena: 35 tys. zł

wysyłka: darmowa

dla: gadżeciarza z rozdwojeniem jaźni

nie dla: cofniętego w czasie

5

Bajer z Bel-Air

Gdyby trzydziestoparolatek miał zaprojektować gadżet będący esencją i pastiszem pierwszej połowy lat 90., postawiłby na miks trójkolorowego długopisu z kalkulatorem i obrazkiem z gumy Turbo. Oto miejsce drugie: napędzane energią słoneczną połączenie hulajnogi i boomboksa. Daymak Photon dostosowany jest jednak do naszych czasów: naładuje też smartfona, którego możesz włożyć do specjanego uchwytu, a głośniczki działają przez połączenie bluetoothowe. Najedzony słońcem Photon przejedzie 10-15 km.

Daymak.com

cena: 1300 zł

wysyłka: 230 zł

dla: fana dwóch (małych) kółek

nie dla: szarej myszki

6

Kalkulator buc

Panteon praktycznego żartu, miejsce obok sztucznej kupy, pierdzącej poduszki, skórki od banana i puknięcia kolegi w lewe ramię, gdy stoi się z prawej flanki. Ten kalkulator za każdym razem podaje zły wynik. Obstawiamy, że Wrongulator częściej zaniża, więc można podłożyć pani w sklepie.

Mrjoy.pl

cena: 25 zł

wysyłka: 13 zł

dla: księgowego

nie dla: sportowca (?)

7

Urodziny bez końca

Uważasz, że najlepiej działać człowiekowi na nerwy w jego urodziny lub święta? Słusznie. Raz otwarta Never Ending Birthday Card odtwarza okolicznościową melodię i nie przestaje już nigdy (tzn. przestaje po paru godzinach, gdy padnie bateria). Gniecenie, darcie, topienie czy palenie (prezentujemy zdjęcie od producenta) - żadna z tych technik nie uciszy twoich najlepszych życzeń wprost z głębi serca. Najczarniejszej głębi.

Firebox.com

cena: 60 zł

wysyłka: 20 zł

dla: solenizanta

nie dla: nadciśnieniowca

8

Lego dla architekta

Wreszcie coś i dla fana klocków, i dla profesjonalnego architekta - systemem Arckit bawić się mogą starsze dzieciaki oraz starzy zawodowcy. Składa się szybko, ogranicza cię tylko wyobraźnia, zamiast pojedynczych klocków dostajesz modułowe, realistycznie odwzorowane elementy budowli (można wydrukować naklejki z wzorami powierzchni; ściągasz je z biblioteki zawierającej materiały z katalogów prawdziwych producentów). Takie bardziej wysublimowane Lego. I mniej boli, gdy nadepniesz.

Arckit.com

cena: 250 zł | wysyłka: darmowa

dla: architekta

nie dla: architekta poniżej 12. roku życia

9

Udomowiony uran

Poczuj się jak naukowiec budujący maszynę czasu (lub jak terrorysta), kupując Uranium Ore - garstkę rudy uranu, która emituje "praktycznie nieszkodliwe ilości promieniowania radioaktywnego". Czego tu się bać? Lista rzeczy w twoim bezpośrednim otoczeniu, które zabijają cię powoli, jest i tak długa, a żadne z nich nie zamienią twojej jaszczurki w Godzillę. Są też oczywiście niezadowoleni klienci. Skarga z Amazona: "Złożyłem zamówienie 4,5 miliarda lat temu. Otworzyłem dziś i pudełko było w połowie puste". He, he.

Amazon.com

cena: 150 zł | wysyłka: 150 zł

dla: domowego naukowca

nie dla: złego naukowca

10
Więcej na ten temat: cena, gadżet, wysyłka