7 gier, które musisz znać: jesienny wysyp sequeli

Łukasz Figielski
Jesień oznacza growe żniwa. Na tej stronie znajdziesz parę tytułów, które chcielibyśmy pokazać. Przepraszamy fanów "Fif-y" oraz "Pes-a", "Rock Bandu" i "WRC", "COD" i... Wszystkich innych! Ale to właśnie nasze Top 5!
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Assassin's Creed Syndicate

Platformy: PC, PS4, Xbox One

Wyjątkowa seria, która ma tyle samo zagorzałych fanów, co krytyków. Nie da się jednak zaprzeczyć, że to pieczołowicie zbudowany świat z dobrze oddanymi realiami historycznymi i dopracowanymi animacjami. Tym razem poznasz Londyn w 1868 r., burzliwym czasie rewolucji przemysłowej. Kierujesz poczynaniami aż dwojga bohaterów - rodzeństwem Frye. Do tego możesz założyć własny gang rzezimieszków i pędzić karetami po zamglonych ulicach miasta.

1
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Star Wars Battlefront

Platformy: PC, PS4, Xbox One

W grudniu do kin trafia najnowsza część "Gwiezdnych wojen", więc warto przygotować się do seansu. "Battlefront" bazuje na tym samym silniku, co najnowsze części "Battlefielda" - a to gwarancja znakomitych grafiki i efektów dźwiękowych. Walczysz na znanych z filmów planetach Hoth i Tatooine oraz księżycu Endor. Po raz pierwszy zobaczysz też planetę Sullust, a pod koniec roku ściągniesz dwie mapy z akcją na planecie Jakku, która ma odgrywać ważną rolę w "Przebudzeniu mocy".

2
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Halo 5: Guardians

Platforma: Xbox One

Absolutne musisz-to-mieć dla każdego właściciela konsoli Xbox One. "Halo 5" jest drugą częścią nowej sagi przygód słynnego Spartanina w zielonej zbroi. Tym razem wcielasz się w dwie postaci - Master Chiefa oraz poszukującego go agenta Jamesona Locka, znanego z miniserialu "Halo: Nightfall". Niestety, żegnamy się z trybem split-screen, ale w zamian pojawia się zupełnie zmieniony tryb multiplayer. Koniec z klasami i wyborem broni przed grą - teraz każdy zaczyna z takim samym wyposażeniem, a resztę musi wywalczyć sobie na mapie.

3

Rise Of The Tomb Raider

Platformy: Xbox One i 360 (PC i PS4 w 2016 r.)

Poprzedni "Tomb Raider" był bardzo udanym restartem serii. W tegorocznej odsłonie Lara Croft poszukuje na Syberii zaginionego miasta skrywającego tajemnicę nieśmiertelności. W trakcie wyprawy zmierzy się nie tylko ze złą korporacją, która chce zdobyć sekret dla siebie, lecz przede wszystkim z dynamicznie zmieniającą się pogodą. Gra ma zupełnie nowe: system skradania, cykl dnia i nocy oraz obszerny wybór możliwych do konstruowania przedmiotów.

4
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Fallout 4

Platformy: PC, PS4, Xbox One

Legendarna seria postapokaliptycznego RPG znajduje się w rękach twórców "The Elder Scrolls" - studia Bethesda Softworks. Oznacza to, że znów otrzymasz ogromny, dopracowany świat, który możesz swobodnie przemierzać. Akcja dzieje się w 2277 r. i przenosi cię w okolice Bostonu. Nowym elementem jest tryb budowania osady - sam postawisz domy, podłączysz lampy do agregatów, przyciągniesz kupców i obronisz miasteczko przez niebezpieczeństwami radioaktywnych pustkowi.

5
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Guitar Hero Live

Cena: od 360 zł (z gitarą)

Platformy: PS4 i 3, Xbox One i 360, Wii U, iPad/iPhone

Plastikowe marzenie niespełnionych gitarzystów. Bohaterka jednego z odcinków "South Parku". Gra, która zmieniła sposób patrzenia niegraczy na graczy i graczy na niegraczy. Po pięciu latach oczekiwania jest nowa "Guitar Hero"! Nowy kontroler! Nowe spojrzenie na wirtualnych kolegów z zespołu. I nowy tryb interakcji z realnymi wirtualnymi gitarzystami świata.

6
Więcej na ten temat: gry, pc, ps4, xbox