9 gadżetów - zaskocz znajomych na święta

Tomasz Kostrzewa
Rynek nietypowych produktów śledzi dla "Logo" od kilku lat, a na własny użytek - od dziecka. Jego idol wśród gadżeciarzy to Batman.
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Daj głos

Szukasz pomysłu na nietypowy prezent? Poddajemy pod rozwagę Personalized Your Voice Sound Wave Print - elegancko oprawiony wydruk przedstawiający fale głosowe. Ponieważ każdy głos jest inny, obrazki są unikatowe. Możesz nagrać siebie, kogoś innego, grupę przyjaciół czy np. bicie serca. Bardziej analogowej rejestracji dźwięku nie ma!

Etsy.com

Cena: 150 zł

Wysyłka: darmowa

Dla: kogoś bliskiego

Nie dla: pragmatyka

1
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Łamagoodporne picie

Niewylewanie za kołnierz nie idzie w parze z dosłownym niewylewaniem. Tak to już jest, że po alkoholu wzrasta nasza wylewność - niestety także ta polegająca na przewracaniu kufla, szklanki czy kieliszka wraz z zawartością. Położyć jej kres mają Mighty Mug Barwares. To naczynia z niezniszczalnego plastiku, których denko wytwarza próżnię "przyklejającą" się do gładkich powierzchni. Czyli sejf na twój ulubiony napój. Uspokajamy: podnosi się go bez problemu. Na razie kielonów nie ma w oficjalnej ofercie (wkrótce!), ale są np. kubki termiczne.

Themightymug.com

Cena: 110 zł (2 sztuki)

Wysyłka: 90 zł

Dla: pechowca

Nie dla: abstynenta

2
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Samorzutne kości

Koniec narzekania na złą rękę w trakcie gier z użyciem kości. Wszystko dzięki przełomowej konstrukcji kostek, które... same się rzucają. Nie musisz ich dotykać swoimi pechowymi łapskami, wystarczy klasnąć, strzelić palcami lub uderzyć pięścią w stół w pobliżu Boogie Dice, a te - korzystając z wbudowanych silniczków - zaczynają krótki taniec zastępujący tradycyjny rzut. Z takimi kostkami... komu potrzebna jakakolwiek gra?! Same w sobie są źródłem czystej towarzyskiej rozrywki.

Boogiedice.com

Cena: 140 zł

Wysyłka: 45 zł

Dla: fana planszówek

Nie dla: hazardzisty

3
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Kickstarter miesiąca - wiosło

800% normy - tyle w ramach kampanii crowdfundingowej uzbierał projekt Fusion Guitar. On sam jest zaś jak 300% normy - szarpidruciej normy. Jest to bowiem combo: gitara elektryczna, wzmacniacz i głośniki w jednym (efektami dźwiękowymi steruje aplikacja na iPhone'a, którego mocujesz na szczycie instrumentu). Z takim mobilnym elektrycznym wiosłem nie musisz już grać przy ognisku "Nothing Else Matters" - spokojnie możesz się porwać na "Master of Puppets".

Indiegogo.com

Cena: 1710 zł

Wysyłka: 300 zł

Dla: gitarzysty

Nie dla: sąsiada zza ściany

4
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Funeralna Strona Księżyca

Gdy wspominamy tych, którzy odeszli, wbijamy wzrok w ziemię. Sześć stóp pod ziemię. Lunar Memorial prowokuje do patrzenia w górę, na srebrzystą tarczę Księżyca, która jest miejscem wiecznego spoczynku klientów firmy Elysium Space. W ofercie jest również wysłanie prochów na orbitę. Duchy zmarłych znajdą wśród gwiazd niezmącony spokój, bo handlarze obwarzankami i pańską skórką na razie jeszcze w kosmos nie latają... Grafik startów na stronie usługodawcy.

Elysiumspace.com

Cena: 37 tys. zł

Wysyłka: b.d.

Dla: denata

Nie dla: funeralnego tradycjonalisty

5
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Batobuwie

Trudno sobie wyobrazić Batmana noszącego kapcie. Gdy ma chwilę na odpoczynek w zaciszu rezydencji Wayne'ów, prawdopodobnie zakłada na nogi pułapki na niedźwiedzie, żeby móc się jeszcze bardziej poumartwiać i przy okazji uodpornić na ból. Ty jednak nie musisz być całe życie twardzielem, a twoje wsparcie dla krucjaty Człowieka Nietoperza może być symboliczne. Batmobile 3D Slippers pozwalają wyluzować, choć jednocześnie poczuć się - baaardzo symbolicznie - jak za kółkiem kultowego batmobilu z pierwszego Burtonowskiego filmu o gacku.

Thinkgeek.com

Cena: 90 zł

Wysyłka: 190 zł

Dla: batfana

Nie dla: dziadka

6
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Dynamo 2.0

Często zapominasz, że wytwarzałeś samodzielnie energię elektryczną, zanim to było modne. I nie tylko ty, ale każdy, kto miał w dzieciństwie przy swoim składaku dynamo. Dopiero teraz ktoś uświadomił sobie jednak, że rowerowe dynamo znów można przywrócić do łask i kazać mu nie tylko rozpalać światełko, ale również ładować twoje smartgadżety. BikeCharge Dynamo robi właśnie to, w drodze do pracy, domu czy na jednośladowej wycieczce. Warto z boomu na rowery wycisnąć, ile się da!

Ibikeconsole.com

Cena: 480 zł

Wysyłka: darmowa

Dla: nowoczesnego rowerzysty

Nie dla: ekstremalnego rowerzysty

7
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Antygrawitacyjny Case

Nowe komórkowe gadżety wymyśla się dziś głównie po to, by pomogły zrobić selfie. Zero G Anti-Gravity Phone Case to coś więcej! Oczywiście zdolność tej obudowy na smartfona do teoretycznie niemożliwego przywierania do wszystkich gładkich powierzchni przydaje się przy robieniu zdjęć... Ale ułatwia też korzystanie z innych opcji komórki, gdy akurat masz zajęte ręce. Skąd ta umiejętność? Gumową powłokę obudowy tworzą mikroskopijne przyssawki. Niewykluczone też, że ugryzł ją radioaktywny pająk.

Thefowndry.com

Cena: 120 zł

Wysyłka: 20 zł

Dla: człowieka o podzielnej uwadze

Nie dla: kolegi ze starą Nokią

8
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Lord Tik Tak

O ile nam wiadomo, Darth Vader zakończył reprodukcję na Lei i Luke'u (No co? Po 35 latach to już chyba nie spoiler), ale gdyby spędził upojną noc z myśliwcem TIE Fighter, jej owocem byłby zegarek Devon Star Wars. Ten luksusowy czasomierz pasowałby idealnie do stylowego żołnierza Imperium, choć najwyraźniej ludzie zadowalali się wówczas podawaniem czasu z małą dokładnością ("Dawno temu, w odległej galaktyce"). Każdy z nas dałby się przeciągnąć na ciemną stronę Mocy, gdyby dzięki temu stać go było na kupno takiego cacka...

Devonworks.com

Cena: 107 tys. zł

Wysyłka: b.d.

Dla: bogatego geeka

Nie dla: większości z nas

9
Więcej na ten temat: gadżety, prezent