5 gadżetów na miarę 2016 roku

Łukasz Figielski
Kolejny rok za nami, czas na małe podsumowanie - i na nowy sezon przygotowanie. Darwinowska technoselekcja musi być ostra, mamy tylko jedną stronę. Odsiewamy gadżety najdroższe oraz przemielone w mediach. Zostawiamy jedynie kolorowe świeżynki z rosnących w?popularność kategorii sprzętowych. Bez tego nie wychodź na ulicę, bo będą się z ciebie śmiali!
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Opaska fitnessowa

Moov Now

Cena: 80 dol.

Gdzie: Moov.cc, Ebay

Czemu Moov Now? Bo dzięki dziewięcioosiowemu żyroskopowi zbiera dane ruchowe "w 3D" i ma świetną interaktywną aplikację, nie tylko rachującą, ale i trenującą. Gapiąc się w ekran komórki, zaliczysz zajęcia z cardio boksu - połączony z opaską smartfon pokaże, czy robisz to prawidłowo, i będzie głośno liczył ruchy. Z moovem możesz też pływać - zmierzy dystans i machnięcia. Oczywiście możesz też z nim spać, biegać, rowerować... Wygląda jak wygląda. Chyba fajnie?

1
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Smartphone

OnePuls 2

Cena: od 240 funtów

Gdzie: Oneplus.net (wkrótce)

Przy takich premierach, jak Apple iPhone 6s, Samsung Galaxy S6, LG G4, Sony Xperia Z5, Huawei Nexus 6P (i ich mniejsi, i więksi braciszkowie), ciężko wybrać najlepszy telefon roku... Nasz zawodnik jest z podobnej wagi sprzętowej, za to niemal dwukrotnie tańszy. Chiński OnePuls 2 ma osiem rdzeni, 3-4 giga RAM-u, 13 Mpix aparatu, sexy dizajn, materiały premium, zbiera świetne recenzje. Na razie kupią go zaproszeni wybrańcy, ale strona producenta ma już polską wersję językową - chyba nie będzie problemu w nieodległej przyszłości.

2
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Nawodny dron

Parrot Hydrofil

Cena: 170 euro

Gdzie: Parrot.com/de

Do swego bogatego portfolio Parrot - wiodący producent dronów dla niezaawansowanego użytkownika - dorzucił serię niedrogich quadkopterków z mocami specjalnymi. 58-gramowy hydrofil ma tylko małą kamerkę do robienia zdjęć, więc wesela nim nie nakręcisz, za to możesz zadokować go na załączonym w komplecie katamaraniku. Po odpaleniu dron przyjmuje pozycje pionową, unosi kadłub nad wodę i napędza konstrukcję niczym wentylator poduszkowiec. Sterowanie oczywiście za pomocą telefonu. Niestety, tylko na 20 m. Jak odleci za daleko, zawiśnie. Jak odpłynie ku horyzontowi - włazisz te parę metrów do wody. W sklepie polskim hydrofila brak, lecz jest w niemieckim.

3
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Okulary VR

Samsung Gear VR

Cena: 100 dol.

Gdzie: Samsung.com, Amazon.com

W roku 2016 pojawi się konkurencja, która zdetronizuje to urządzenie, ale okulary VR Samsunga są pierwszymi, które możesz (za chwilę) kupić. To opakowanie na Samsunga Galaxy S6, S6 Edge (i Edge+) oraz Note 5 - telefon staje się ekranem. Ekranem do gier i wideo, także 360-stopniowych, materiały znajdziesz w sklepie onlajnowym. Sterowanie za pomocą gładzika (przyda się też dodatkowy kontroler bezprzewodowy). Na rynku były już wcześniejsze, dwukrotnie droższe wersje Gear VR. Ta rozeszła się błyskawicznie w przedsprzedaży. Lecz wkrótce wróci.

4
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Głośnik Bluetooth

UE Roll

Cena: od 79 euro

Gdzie: Amazon.de, Ultimateears.com

Wśród trylionów fikuśnych wodoodpornych głośników Bluetooth ten wyróżnia się niską ceną, wysoką jakością wykonania, kompaktowością (średnica 13 cm) i ergonomią. Może leżeć, wisieć, kupiony na stronie amerykańskiego producenta przychodzi w paczce z poduszeczką-pontonem, przesyłka darmowa. Ale jest o 50 euro droższy niż na Amazon.de, czyli również z transportem za friko (patrz s. 68).

5
Więcej na ten temat: gadżety, technologie