Pod choinkę - Mafia zamiast pasterki

ZLLL
Z oceanu gier na konsole i pecety wyłowiliśmy dla was dziesięć hitów sezonu - najlepszych w swoim gatunku. Dla każdego coś miłego.

Assassin's Creed: Brotherhood

 

Assassin's Creed: Brotherhood

 

Cena: 200 zł (PS3, X360)

 

Bezpośrednia kontynuacja świetnego "Assassin's Creed 2". Akcja ponownie toczy się w malowniczej Toskanii w czasach renesansu, a od ciebie zależy dalszy ciąg historii skrytobójcy Ezio Auditore. Wreszcie pojawiła się rozgrywka sieciowa, w której możesz pobawić się w "asasynów" z innymi ludźmi, walcząc w pojedynkę lub grupowo. Świetna propozycja dla tych, którzy chętnie łączą intensywną grę multiplayerową z intrygującą nicią fabularną. I dla wielbicieli efektownych widoków, których w tej serii nigdy nie brakowało.

1

Two Worlds 2

 

Two Worlds 2

 

Cena: 100 zł (PC)

 

Doskonały prezent dla miłośników gatunku cRPG w klasycznym wydaniu. Polska produkcja nie należy może do najefektowniejszych, ale jej niepodważalnymi atutami są ciekawie poprowadzona historia oraz dziesiątki dobrze skonstruowanych zadań w ogromnym świecie, w którym co krok spotykasz niezwykłe postaci i rzesze wrogów. W porównaniu z poprzedniczką poprawiono też system walki. "Two Worlds 2" dostarczy przyjemnego zajęcia na wiele długich zimowych wieczorów.

Miecz w dłoń i na koń (albo na smoka)!

2

Fable 3

 

Fable 3

 

Cena: 150 zł (X360)

 

Trzecia odsłona fabularnej przygodówki "Fable" przynosi duże zmiany. Najważniejszą jest ta, że sterowana przez gracza postać może nie tylko zostać bohaterem, lecz także władcą Albionu, czyli niezwykłej krainy, w której toczy się akcja. Będziesz dobrym panem, kierującym się miłosierdziem i współczuciem, czy despotą rządzącym żelazną ręką? Nie samym rządzeniem człowiek jednak żyje. Gdy dochodzi do walki, docenisz usprawnione systemy magii, broni palnej i kooperacji z drugim graczem.

Poszukiwacze przygód - na szlak!

3

Mafia 2

 

Mafia 2

 

Ceny: 105 zł (PC), 170 zł (PS3, X360)

 

Jaka powinna być dobra opowieść mafijna? Musi mieć wyraziście zarysowanych bohaterów, a oprócz akcji nie może też brakować błyskotliwych dialogów, szczypty wisielczego humoru i zaskakujących twistów fabularnych. To wszystko znajdziemy w nowej "Mafii", która świetnie łączy efektowne strzelaniny z wciągającą fabułą. Opowieść o Vito - synu ubogich imigrantów, który w latach 40. i 50. próbuje zbudować sobie dostatnie życie na gangsterskich fundamentach - i jego przyjacielu Joe nie odstaje od klasyków kinowego gatunku ani na milimetr. Ja bawiłem się świetnie.

4

F1 2010

 

F1 2010

 

Ceny: 90 zł (PC), 165 zł (PS3, X360)

 

Śledzisz wyniki Roberta Kubicy i zazdrościsz mu bolidu? "F1 2010" to bardzo realistyczny symulator najszybszych wyścigów świata. A skoro realistyczny, to i wyjątkowo wymagający, zwłaszcza na podwyższonym poziomie trudności. Gdy jednak już opanujesz sztukę ujarzmiania potężnych samochodów, gra odwdzięczy się z nawiązką. Jako zawodowy kierowca na autentycznych torach powalczysz o pierwsze miejsce w ekipie oraz o podium, co w połączeniu ze świetną oprawą graficzną oraz rewelacyjnym modelem jazdy nie pozwoli oderwać się od wirtualnej kierownicy.

5

Need for Speed: Hot Pursuit

 

Need for Speed: Hot Pursuit

 

Ceny: 130 zł (PC), 190 zł (PS3, X360)

 

Seria "NfS" wróciła do zacnej tradycji: "zwykłe" uliczne wyścigi ponownie zostały urozmaicone walką z policją.

Nie dość zatem, że pojeździsz tu takimi samochodami jak porsche czy lamborghini, to będziesz walczył zderzak w zderzak ze stróżami prawa. Albo samemu wcielisz się w pracownika supernowoczesnej drogówki likwidującej bandytów przy użyciu pocisków energetycznych... Gra zawiera system autolog, który pozwala na kontakt ze znajomymi, informuje ich o pobitych rekordach i pozwala na pojedynkowanie się w sieci.

6

StarCraft 2: Wings of Liberty

 

StarCraft 2: Wings of Liberty

 

Cena: 155 zł (PC)

 

Jeśli osoba, której chcesz sprawić prezent, grała przed laty w pierwszą część "StarCrafta", to druga odsłona kultowej strategii z pewnością będzie wymarzonym prezentem. Jedynka była (i wciąż jest!) jedną z bardziej dynamicznych i najpopularniejszych strategii czasu rzeczywistego, w których oprócz planowania taktycznego liczy się refleks. Sprawdzone rozwiązania nie uległy zmianie. Kto nie poczuł magii "StarCrafta", raczej nie będzie zadowolony z prezentu ? doradzam ostrożność...

7

Halo: Reach

 

Halo: Reach

 

Cena: 140 zł (X360)

 

Zdecydowanie najważniejsza seria na konsolę Xbox 360. W USA bije rekordy popularności, w Polsce też cieszy się dużym wzięciem. Strzelanina osadzona w świecie science-fiction dostarcza niebywałej frajdy podczas gry wieloosobowej. Jeśli kogoś w poprzednich odsłonach "Halo" odrzucała nieco infantylna oprawa, teraz poczuje prawdziwą ulgę, bo całość nabrała dojrzalszego charakteru. Nie tylko na poziomie grafiki, lecz także prowadzenia fabuły, będącej tu wstępem do wydarzeń, które poznaliśmy w głównej trylogii "Halo".

8

FIFA 11

 

FIFA 11

 

Cena: 100 zł (PC), 180 zł (PS3, X360)

 

Jeśli tak jak ja jesteś fanem piłki nożnej, to obok nowej "FIF-y" nie przejdziesz obojętnie. Superrealistyczna i płynna grafika, pasjonujące pojedynki sieciowe oraz sporo potrzebnych, choć raczej drobnych usprawnień w stosunku do poprzedniej wersji. Najważniejsze dotyczą inteligencji przeciwnika, dzięki której gra w pojedynkę jest jeszcze przyjemniejszym wyzwaniem niż dotychczas, a także bardziej autentycznego odwzorowania umiejętności piłkarzy (np. precyzji podań). W "FIF-ę 11" gra się arcyprzyjemnie nie tylko po sieci. I także na pecetach.

9

Civilization V

 

Civilization V

 

Cena: 110 zł (PC)

 

Miłośnicy legendarnej serii gier strategicznych "Cywilizacja" mają powód do radości. Długo oczekiwana piąta część cyklu to według wielu najlepsza strategia w historii. Rozgrywka podzielona na tury daje ogromne możliwości. Jedną z 18 cywilizacji możemy przeprowadzić przez wieki - od kamienia łupanego po epokę lotów kosmicznych. Nowy system bitew, pogłębione opcje dyplomatyczne, narzędzia do modyfikowania gry... Przy tym wszystkim piękna oprawa graficzna wydaje się już tylko dodatkiem. Świetna propozycja dla lubiących główkować.

 

 

Tekst: Piotr Kubiński

Zdjęcia: materiały prasowe (montaż)

10