Matuszewski testuje - dużo dobrego!

ZLLL
Tak zwykł mawiać zaprzyjaźniony Francuz P., gdy coś mu smakowało. A mawiał po polsku, ponieważ zaślubił był naszą krajankę. No więc dziś będzie dużo dobre, czyli same dobre rzeczy, bo nawet jeśli nie najsmaczniejsze, to z jakiegoś powodu warte grzechu.

Powrót Baczewskiego

wódka, Baczewski

 

 

Choćby ta oto wódeczka spod doskonale znanego znaku. Baczewski wrócił do nas po 72 latach! Wrócił, oczywiście, nie ze Lwowa, a spod Wiednia, gdzie firma po wojennej zawierusze wznowiła działalność. I całe szczęście, bo Baczewski to kawał historii i najpiękniejszych tradycji naszego gorzelnictwa i marketingu. Dzieje marki sięgają końca XVIII w., gdy w Wybranówce pod Lwowem rodzina Baczewskich uruchomiła destylarnię. I stało się: niedługo trzeba było czekać na tytuł oficjalnego dostawcy alkoholu na dwór austriacki, potem na nagrody i medale na międzynarodowych wystawach. Geniuszem marketingu był zaś pan Józef Adam (J.A.) Baczewski, który wpadł na pomysł odróżniania się od konkurentów za pomocą karafki i zaczął stosować regularne kampanie reklamowe. Firma w II RP rozwinęła się na światową skalę: była obecna na stołach Europy i Ameryki Północnej, nawet na transatlantykach. A potem był 17 września 1939 r... Jak dziś smakuje legenda? Pięknie! Monopolowa to wódka ziemniaczana: ostra i łagodna zarazem, męska, bo piecze, kobieca, bo niesie smak. Smak półsurowych ziemniaków, zdecydowany, rzekłbym namacalny, z długim przyjemnym finiszem. Wódka niepowtarzalna, niech się schowają inne wyroby ziemniaczane. Baczewski ma styl, ma klasę pańskiego stołu, na którym lądują wyroby ludu: z zapachem ziemi, deszczu, porannej rosy. Do naszych najbardziej tradycyjnych chłopskich zakąsek specjał nad specjały.

 

 

Vodka monopolowa / 0,5 l - 40 zł

1

Egzotyka w czekoladzie

Ptasie mleczko, slodycze.wedel

 

 

Trzeba to zaakceptować: nie wystarczy, że wanilia - teraz trzeba też podać skąd. No więc tu jest z Madagaskaru. Czy z innego zakątka świata byłaby gorsza? Chyba nie, ale podanie miejsca pochodzenia jakoś widać nobilituje, dodaje powagi i prestiżu. No więc ptasie mleczko z dodatkiem wanilii z Madagaskaru smakuje bardzo, bardzo, no i jakąś tęsknotę za egzotyką przywołuje

 

 

Ptasie mleczko / 400 g - 13 zł

2

Helio rządzi!

Mix orzechowo-owocowy,  Helio

 

 

To z pewnością najlepsza mieszanka orzechowo-owocowa na rynku! Atut nr 1: nie ma rodzynek. Atut nr 2: są suszone jagody (do tego wiśnie i żurawiny). Nr 3: nerkowce, laskowe i migdały. Cudo! Do schrupania w okamgnieniu. Wszystkie mieszanki studenckie won do kosza. I to już!

 

 

 

Mix orzechowo-owocowy / 200 g - 17 zł

3

Śniadanie w 3 minuty

Owsianka , kupiec

 

 

 

Kupiec proponuje owsiankę. Wiele smaków do wyboru, a zasada zawsze ta sama: wsypać do miseczki, zalać wrzątkiem, poczekać chwilę. Konsystencja, jak to owsianki, nieapetyczna, wygląd - okropny. Ale w smaku ujdzie, a nawet więcej niż ujdzie. Słodko i zdrowo. Na smaczny i zdrowy dzień.

 

 

Owsianka / 50 g - 1,40 zł

4

Owocowy kubek

Morele , suszone, Bakal, Bakalie

 

Suszone morele to już nic niezwykłego. Z takiego samego założenia wyszedł chyba producent - firma Bakal. I takie same morele zapakowała w zgrabny kubeczek. Smak - jak zwykle ten sam, czyli dobry (mógłby być lepszy, gdyby owoce były bardziej miękkie), ale forma - super. Za formę właśnie wyróżnienie.

 

 

Morele / 150 g - 5 zł

5

Pudliszki w minutę

Kopytka , Pudliszki

 

 

 

Kolejny producent wyrobów gotowych. Tym razem Pudliszki. Pierogi, krokiety beznadziejne, więc pisać nie będę. Ale kopytka Minuta i gotowe. Tylko skąd wziąć do tego dobry sos? Np. spod cielęciny albo bitek wołowych. Jeśli nie umiesz zrobić, usmaż dobre skwarki ze słoniny albo boczku.

 

 

Kopytka / 400 g - 5,20 zł

 

 

 

 

Tekst: Jarosław Matuszewski

Zdjęcia: materiały prasowe (montaż)

6

Czytaj też na Logo24:

o jedzeniu, testy artykułów spożywczych

Zakąska i popitka

Jarek przetestował chipsy z ryżu, koniak XO i ciasto z proszku. Zobacz czego warto spróbować.

 

Dziwny jest ten świat

Zdrowo, czyli bez smaku

Ekokolacja rozczarowuje. Bo nie samym chlebem i piwem człowiek żyje ...

Pod lupą

Dziś Jarosław Matuszewski subiektywnie i niezależnie ocenia pomarańczowe ptasie mleczko, zupki w proszku oraz produkty Hortexu i Morlin.

7
Więcej na ten temat: kuchnia, kuchnie świata, wódka