Co warto zjeść i wypić

ZLLL
- testowane Matuszewskim

Jęczmienna czysta

wódka

 

 

Oczywiście, że jestem pod wrażeniem tego, co na rynku zrobiła Czysta Żołądkowa Gorzka. Cieszę się także, że w jej ślady poszli inni i że w nowych wydaniach stare nasze marki dostały nowe życie. Najwidoczniej kierownictwo Żołądkowej uznało, że możliwy jest dalszy rozwój, bo wypuściło kolejną wersję, tym razem jęczmienną. Jęczmień do pędzenia klasycznej czystej wykorzystywany jest bardzo rzadko i choćby dlatego warto nowości spróbować. Jak dla mnie nowa wódka Żołądkowej jest

Jarosław Matuszewski

za ostra, zbyt zdecydowana. Ale w towarzystwie nóżek z octem lub zdecydowanie przyprawionego tatara powinna się wybronić. Z wynalazków wolę wódkę orkiszową.

 

 

 

Jęczmienna żołądkowa gorzka / 0,5 l - 20,95 zł

1

Woda z wybiegów

San Pellegrino, woda

 

Nie lubię wody bez smaku, czyli stołowej ani źródlanej. Lubię mineralną, a najbardziej polską. Robię tylko dwa wyjątki: dla gruzińskiej Borżomi i włoskiej San Pellegrino. Ta druga jest na szczęście wszędzie na świecie. Teraz w absolutnie wyjątkowym opakowaniu. Bo od Bulgariego. Na co to komu, zapytacie? Ano chyba na nic. Ale frajda jest i to duża. Pośpieszcie się, bo edycja limitowana. Dostępna tylko w restauracjach.

Jarosław Matuszewski

 

San Pellegrino / 0,7 l - cena zależy od lokalu

2

Kawa do mleka

MK Café , kawa

Czy znacie kawiarnię, w której z innego gatunku kawy robi się espresso, a z innego latte? MK Café twierdzi, że to dość częsty proceder. I dlatego wypuszcza na rynek kawę specjalnie przewidzianą do picia z mlekiem. Spróbowałem rozpuszczalnej (jest też wersja tradycyjna), oczywiście z mlekiem. Bałem się pić bez. I jak? Bardzo dobrze: smak pełny, dość bogaty, zbalansowany. Może to rzeczywiście jest pomysł? A będzie kawa do picia ze śmietanką?

Jarosław Matuszewski

MK Café Premium / 175 g - 27 zł

3

Kanapki chrupkie

 

 

Jarosław Matuszewski

Mam w pracy dyżurną paczkę chleba chrupkiego, bo stołówka zakładowa mi się przejadła, a czasem coś zjeść muszę. Suche deseczki nie wchodzą może najlepiej, ale na jakiś czas skutecznie małego głoda oszukają. Wasa zrozumiała chyba moje problemy, bo wprowadziła do sklepów minikanapeczki.

Pomysł banalny: dwie, przekrojone deseczki, pomiędzy nimi serek (ziołowy albo pomidorowy) i przekąska gotowa. Że chemia? Nie czytałem składu i nie zamierzam. A jeść będę, i owszem.Wasa , pieczywo

 

 

 

 

 

 

Wasa / 40 g - 1,90 zł

4

Ryba w tubie

Pastella

Chyba już wspominałem, że mam czasem potrzebę wchłonięcia jakiejś rybnej pasty, sałatki, pasztetu. Ot fanaberia. Lubię chyba wszystkie takie wynalazki. Mogą być w tubie, jak te nowe od Lisnera. Łososiowa (z cebulką) czy kawiorowa do chrupkiego chlebka są jak znalazł. Łatwe w użyciu, o mocnym, zdecydowanym smaku. Polecam, ale raczej nie przed randką.

Jarosław Matuszewski

Pastella z kawioru, Pastella z łososia / 125 g - 6,90 zł

 

 

Tekst: Jarosław Matuszewski

Zdjęcia: materiały prasowe (montaż)

5

Czytaj też na Logo24:

o jedzeniu, testy artykułów spożywczych

Dużo dobre!

Tak zwykł mawiać zaprzyjaźniony Francuz P., gdy coś mu smakowało. A mawiał po polsku, ponieważ zaślubił był naszą krajankę. No więc dziś będzie dużo dobre, czyli same dobre rzeczy, bo nawet jeśli nie najsmaczniejsze, to z jakiegoś powodu warte grzechu.

Zakąska i popitka

Jarek przetestował chipsy z ryżu, koniak XO i ciasto z proszku. Zobacz czego warto spróbować.

Dziwny jest ten świat

Zdaje się, że stan: "nie wiem, na co mam ochotę", jest charakterystyczny nie tylko dla kobiet. Ja tak też czasem mam. Zdarza mi się wtedy stać i gapić się na pustawe półki w lodówce, zdarza się gapić na półki sklepowe zastawione bezmiarem towarów. Z takiego stanu wzięła się inspiracja do dzisiejszego "testowanego": dziwactwa spożywcze.

Zdrowo, czyli bez smaku

Ekokolacja rozczarowuje. Bo nie samym chlebem i piwem człowiek żyje ...

6
Więcej na ten temat: kuchnia, kuchnie świata, testy, wódka