Pod lupą

ZLLL
Dziś Jarosław Matuszewski subiektywnie i niezależnie ocenia pomarańczowe ptasie mleczko, zupki w proszku oraz produkty Hortexu i Morlin. 

Fasolka wymiata

 

 

Hortex, fasolka szparagowa

Często kupuję mrożone warzywa, szczególnie od czasu, gdy eksperymentuję z moją ukochaną już mikrofalówką Zelmera (tą z funkcją gotowania na parze). Próbuję rozmaitych warzyw, rozmaitych firm. Ale nowe mrożonki Hortexu są nie do pobicia, a zielona fasolka jest naprawdę fantastyczna: równo pocięta, bez zbrązowień, uszkodzonych kawałków. Wygląda i smakuje pierwsza klasa. No, i Ducan fasolkę akceptuje.

Hortex, fasolka szparagowa, 450 g - 3,70 zł

1

Zupki do d...

 

Jarosław Matuszewski

Nie mam ja szczęścia do nowych smaków zupek błyskawicznych. A może to zupki do mnie szczęścia nie mają... Bo i nowość Winiar, i bogaty kubek Knorra są marne. Klasyczne smaki (zwyczajny rosół, pomidorowa, grzybowa) mi odpowiadają, a te różne nowe nie. Gulaszowa jest beznadziejna: trudno ją wymieszać w kubku, grzanki przestają chrupać dość szybko, a smak... No, szkoda gadać. Z kolei bogactwo pomidorowej sprowadza się do obfitości makaronu. Gdzie ta mozarella? Smak oczywiście lepszy, ale nic dziwnego, skoro bazą jest pomidorowa. A pomidorową to się przecież każdą zje...

Knorr, Winiary, zupa

Knorr, zupa pomidorowa, 30 g - 1,59 zł

Winiary, zupa gulaszowa, 16 g - 1,55 zł

2

Ptasie pomarańcze

 

 

Ptasie mleczko

 

Przez ostatnie lata trzeba było zaakceptować cieńsze ścianki czekolady w ptasim mleczku, a tym samym fakt, że nieco trudniej oderwać je zębami od pianki. Trzeba było znosić mniej udane i całkiem nieudane pomysły na mleczko śmietankowe albo dwukolorowe. Aż wreszcie pojawiło się coś godnego uwagi: ptasie pomarańczowe. Połączenie czekolady ze smakiem i aromatem pomarańczy od zawsze wypadało dobrze, więc i tu nie ma prawa być inaczej. Dobry pomysł.

testy, Jarosław Matuszewski

Ptasie mleczko pomarańczowe, 400 g - 10,99 zł

3

Więcej i gorzej

 

 

Bakoma, jogurt

Lubię kupować produkty oznaczone napisem: "dla mężczyzn", bo przeważnie są w większych rozmiarach niż standardowe. Widać rozmiar ma znaczenie. Bakoma nie dość, że dodała 20 g gratis, nazwała się "7 zbóż men", to jeszcze uatrakcyjniła opakowanie zdecydowaną czernią. Ale w środku marnie: owszem, pestki dyni i słonecznika to coś miłego (i zdrowego), ale sam jogurt kompletnie nijaki. To co: mężczyźni lubią dużo i byle jak? Najwidoczniej więc jestem kobietą.

Jarosław Matuszewski

Bakoma, jogurt 7 zbóż men, 320 g - 2,89 zł

4

Na szybko

 

Jarosław MatuszewskiŻe Morliny znaczy dobra jakość, to wiadomo. Ja wprawdzie parówki wolę od innej firmy, kabanosy też, ale przecież krakowska jest naprawdę bez pudła. Teraz Morliny wzięły się za mrożonki. Gotowe potrawy, na razie z kurczaka: pieczone udka, skrzydełka, a nawet wzorowane na wyrobach KFC polędwiczki. Spróbowałem i wiem: kebab marny, nuggetsów z założenia nie lubię, ale i udka, i skrzydełka, i polędwiczki baaardzo w porządku. Przygotowanie banalne (w piekarniku, na patelni, w mikrofalówce), mięsko przyprawione przyzwoicie, bez przegięcia w żadną stronę. Więc gdy w domu nie ma co?jeść, daj szansę Morlinom.

MorlinyKebab drobiowy, 350 g - 9,59 zł

Skrzydełka pieczone, 400 g - 9,99zł

Udka pieczone, 400 g - 9,99 zł

Nuggetsy drobiowe, 250 g - 7,99 zł

Polędwiczki, 250 g - 7,99 zł

 

Tekst: Jarosław Matuszewski

Zdjęcia: Kacper Kopciński, materiały prasowe (montaż)

5
Więcej na ten temat: kuchnia, kuchnie świata, testy