Letnie orzeźwiacze

ZLLL
Jarek przetestował na gorące dni: piwo, lody, kawę i oranżadę. Ciekawe co wybrał.

Świeży król

 

 

piwo, królewskie,królOj, musiał namieszać na rynku ten niepasteryzowany kasztelan, skoro taki gigant jak Grupa Żywiec też wypuszcza swoją świeżą gwiazdę. A konkretnie to gwiazdę Mazowsza i Warszawy, czyli najchętniej tu kupowane piwo Królewskie. Jak dla mnie to jest królewskie w Warszawie od zawsze. Czy to w wersji kuflowej w legendarnych no, nazwijmy to pubach, takich jak Mewa, Albatros czy Rybitwa, czy w wersji butelkowej. Przeważnie ciepłe. Tak było przed laty, teraz królewskie wciąż jest, ale niekoniecznie ciepłe, a po ptasich pubach zostały tylko legendy. Król ma się dobrze, tryska zdrowiem, a w wersji niepasteryzowanej także świeżością. Bo niepasteryzowane znaczy świeższe, częściej dostarczane do sklepu, ale także inne, lżejsze, bardziej wiosenne w smaku. Będzie się dobrze (i tanio) piło i wiosną, i latem. Potem zresztą też. Marsz do sklepów, przecie ciepło!

Jarosław Matuszewski

Piwo Królewskie niepasteryzowane, 0,5 l - 2,57 zł

1

Z paprochami

 

 

big milk, Stracciatella W lodach z serii Big Milk znaczenie ma tylko big, czyli dużo loda za mało pieniędzy. Reszta jest nieistotna. Na przykład smak. Nowa wersja stracciatella jest big, jest milk, a do tego dużo paprochów ponoć o smaku czekolady. Podobnie by smakowały z otrębami. Mnie w ogóle nic nie smakuje w wersji stracciatella, więc dlaczegóż by tu miało być inaczej. Trzymaj się z dala.

PS Tylko dziecka nie udało mi się przed nimi uchronić.

Jarosław Matuszewski

Big Milk stracciatella / 110 ml - 1,8 zł

2

Gorzko, gorzko

 

  

kawa,Tchibo, Espresso, Sicilia StyleJakaż to radocha, że mamy dostęp do dobrej kawy. Przecież jeszcze niedawno był to rarytas. A dzisiaj? Można wybierać. Ja używam ekspresu na kawę ziarnistą, więc śledzę nowości w tym asortymencie. No i proszę: jest coś nowego w dobrej cenie. Dwie propozycje Tchibo, tak, tak! Tchibo pod klasyczną nazwą Espresso, w wersji sycylijskiej i mediolańskiej. O tej drugiej nie chce mi się pisać, bo to kawka elegantka. Ale sycylijska to jest coś: istotny dodatek robusty czyni ją mięsistą, gorzkawą, o długim, świetnym finiszu. Męską, wyrazistą, mocną. No, zabrakło mi słów. W tej cenie - super. Jest też wersja mielona, tańsza, ale nie próbowałem.Jarosław Matuszewski

Tchibo Espresso Sicilia Style, 500 g - 27,99 zł

 

3

Dla dukanowców

 

 Oranżada , Light 

Czyżby Coca-Cola nie zauważyła, że szajba 0% nie ominęła Polaków? Czy to na Dukanie, czy jakiejkolwiek innej diecie, odchudzają się tysiące ziomali. Więc gdzie jest Sprite Light? Bo nasza rodzima Hellena ma już oranżadę bez cukru. Jest obrzydliwie słodka, ale cukrem sztucznym, nie prawdziwym, więc kalorii tyle, co kot napłakał. I o to w dietach chodzi. Smak? Bez znaczenia, ważny jest dopisek Light. Dlatego czasami można wypić.

Jarosław Matuszewski

 

Hellena, Oranżada Light, 0,5 l - 1,80 zł

 

Tekst: Jarosław Matuszewski

Zdjęcia: materiały prasowe (montaż)

4

Zobacz też na Logo24:

 

o gotowaniu

Nabiał w wersji 0%

Jest taka dieta, która charakteryzuje się szybko narastającą nienawiścią do piersi kurczaka i jajek. To sławny plan protal, czyli odchudzająca kuracja niejakiego Pierre'a Ducana.

Zjedz mnie, wypij mnie

Jarek Matuszewski w krainie kuchni. Przeczytaj!

Oreo pod lupą

Dziś pod lupą Matuszewskiego Oreo, Warzylion, oraz wódki Kontuszowa i kolorowe Luksusowe. Przeczytaj nim kupisz.
5
Więcej na ten temat: kuchnia, kuchnie świata, piwo, testy