Najmodniejsze męskie fryzury na lato 2014

Magdalena Kacalak
Moda w męskich fryzurach nie zmienia się aż tak często jak w damskich, jednak uważne oko wychwyci nieznaczne zmiany, które zadecydują o tym, czy będziesz w tym sezonie na topie czy passé.
fot. Imaxtree fot. Imaxtree

Uwaga już nie skupia się na brodzie

W ostatnich sezonach dość wyraźne były trendy rodem z lat 90. Pozorny nieład na głowie, włosy jak po wstaniu z łóżka upodobali sobie głównie studenci i hipsterzy. Spora grupa mężczyzn skupiła się na brodzie, odwracając uwagę od włosów na głowie. Brody bardzo powoli odchodzą w zapomnienie, ale tym, którzy z upodobaniem zapuszczali je przez kilka tygodni albo miesięcy, radzimy się tym nie przejmować.

Niezwykle popularne są teraz fryzury klasyczne, z dość krótkimi, czasem wygolonymi bokami i dłuższym, zaczesanym do góry tyłem. Taka, fryzurę nosi np. Justin Timberlake i David Beckham - barometry, jeśli chodzi o to, co jest hot.

Na prowadzenie tego lata wysuwa się jednak fryzura, która opanowała wybiegi, od Burberry Prorsum, przez Christophera Kane?a do Topman. Główną rolę odgrywa tu grzywka, która z sezonu na sezon staje się coraz dłuższa.

1
fot. Imaxtree fot. Imaxtree

Grzywka na trzy sposoby #1

Christopher Kane

Wcieramy we włosy piankę, ściągamy je na czoło i suszymy suszarką, układając palcami. Uczesanie idealne do pracy, na spotkania biznesowe i pierwszą randkę.

2
fot. Imaxtree fot. Imaxtree

Grzywka na trzy sposoby #2

Burberry

Włosy pociągnięte wygładzającym preparatem. Fryzura świetnie sprawdzi się w sytuacji wieczorowej, na rodzinnym obiedzie i podczas spotkania z przyszłą teściową.

. . .

PORADA: TO FRYZURA POLECANA SZCZEGÓLNIE DLA MĘŻCZYZN, KTÓRYM POGŁĘBIAJĄ SIĘ ZAKOLA. ZGRABNIE JE PRZYKRYWAMY WŁOSAMI Z CZUBKA GŁOWY. PRZY TAKIEJ FRYZURZE MOŻNA SPRÓBOWAĆ WPROWADZIĆ KOLOR - PRZYCIEMNIĆ GRZYWKĘ FARBUJĄC KILKA KOSMYKÓW, ALBO ZAFUNDOWAĆ SOBIE REFLEKSY - MOŻNA TEŻ POCZEKAĆ, AŻ SŁOŃCE SAMO WYKONA TĘ ROBOTĘ?

3
fot. Imaxtree fot. Imaxtree

Grzywka na trzy sposoby #3

Topman Design

Najbardziej zadziorna wersja tego cięcia. Wtarty we włosy krem modelujący usztywnia je, pozwalając osiągnąć efekt potargania. Poszczególne kosmyki wyciągamy na czoło.

4
fot. Featureflash / shutterstock.com fot. Featureflash / shutterstock.com

Jedno cięcie, cztery looki #1

Justin Timberlake

Preferuje styl glamour, który będzie pasował do szytych na miarę garniturów. Włosy są krótkie na bokach, ale nie wygolone, matowe, zaczesane do góry, z wyraźnymi śladami grzebienia. Nie ma mowy o opadających na czoło kosmykach, fryzura jest nienaganna i ujarzmiona.

5
fot. Lynne Sladky/AP fot. Lynne Sladky/AP

Jedno cięcie, cztery looki #2

David Beckham

Od kilku sezonów David nosi grzywkę zaczesaną do góry, wymodelowaną na grubej szczotce. Włosy są gładkie, usztywnione, ale nie tworzą nieruchomej fali jak u Elvisa Presleya - można im czasami pozwolić opaść zawadiacko na czoło.

6
fot. Hubert Boesl/picture-alliance/dpa/AP fot. Hubert Boesl/picture-alliance/dpa/AP

Jedno cięcie, cztery looki #3

Alex Turner z Arctic Monkeys

Tu rockabilly łączy się z ostrym, gitarowym rockiem. Tył i boki krótkie, góra ponownie długa. Włosy nacieramy mocno żelem, zakręcamy, suszymy, spryskujemy lakierem. Lok może opadać na czoło. Jeśli na co dzień nie stosujesz produktów do stylizacji, odradzamy.

7
Evan Agostini/Invision/AP Evan Agostini/Invision/AP

Jedno cięcie, cztery looki #4

Ryan Gosling

Najbardziej klasyczna z proponowanych fryzur, obecna w trendach już nie pierwszy sezon. Dłuższy przód, krótkie boki, jak w poprzednich stylizacjach, ale mniejszy kontrast w długości włosów. Przedziałek zaznaczony z jednej strony, włosy nażelowane, lśniące, przeczesane palcami.

8