Męskie perfumy na zimę? Ciepłe i eleganckie, z nutami drewna, cedru i skóry

Opracowanie: Dorota Szadkowska
Zastanawiasz się, jakie męskie perfumy wybrać? W dłuższe i chłodniejsze wieczory na pewno potrzebujesz ciepła. A co lepiej ogrzeje niż bogate, eleganckie zapachy przepełnione nutami drewna, cedru, tytoniu i skóry?
fot. Materiały prasowe fot. Materiały prasowe

Guerlain

L'Homme Ideal

Idealny mężczyzna to mit. Co innego jego zapach. Pojawił się. Od miesiąca stoi na półkach perfumerii Sephora. Już dawno żadna kompozycja nie wzbudziła takich emocji... zwłaszcza wśród kobiet. Ten zapach przyciąga, rozpala zmysły. Podniecające cytrusy łączą się z dającymi poczucie bezpieczeństwa aromatami migdałów i ciepłą nutą wanilii. Drzewno-skórzaną głębię tworzą wetiwer, cedr i skóra.

Woda toaletowa, 50 ml/ 286 zł, 100 ml/ 405 zł

Guerlain Ideal woda toaletowa dla mężczyzn
w okazje.info
1
fot. Materiały prasowe fot. Materiały prasowe

Bvlgari Man

In Black

Jeśli chcesz dodać sobie mocy uwodzenia, sięgnij po zmysłowy, orientalny zapach o doskonałej harmonii kontrastów. Otwierają go korzenne, słodkawe nuty rumu, kardamonu, i cynamonu. W sercu uderza akcent skórzanych akordów. Intensywną ambrową głębię tworzą ciepłe nuty żywicy, gwajakowego drzewa, tytoniowy aromat bobu tonka.

Woda perfumowana, 30 ml/229 zł, 60 ml/319 zł, 100 ml/419 zł (w perfumeriach Sephora i na Sephora.pl)

Bvlgari Man In Black woda perfumowana dla mężczyzn
w okazje.info
2
fot. Materiały prasowe fot. Materiały prasowe

Valentino

Uomo

Kompozycja ze wszech miar włoska, stworzona ze składników dobranych z najwyższą precyzją. Zapach skomponowany z akordów eleganckich, pikantnych i orzeźwiających na początku. Następnie dochodzi do głosu nuta kawy i piżma oraz woń białej skóry i cedru. W głębi dominuje klasyczny dymno-drzewny akord. Rzeźba flakonu ilustruje kadry wiecznego miasta.

Woda toaletowa, 50 ml/240 zł, 100 ml/339 zł, 150 ml/399 zł

Valentino Uomo woda toaletowa dla mężczyzn
w okazje.info
3
fot. Materiały prasowe fot. Materiały prasowe

Jimmy Choo

Man

Swój inauguracyjny zapach projektant kieruje do niezależnego faceta żyjącego na pełnym luzie. Kompozycję otwierają rześkie nuty cytrusów, złagodzone aromatami lawendy, i melona. W sercu dochodzą do głosu aromatyczne nuty paprociowe. Najdłużej pozostaje na skórze woń zmysłowej paczuli i ciepłe aromaty drzewne.

Woda toaletowa, 30 ml/179 zł, 50 ml/239 zł, 100 ml/329 zł (w perfumeriach Sephora)

Jimmy Choo woda toaletowa dla mężczyzn
w okazje.info
4
fot. Łukasz Falkowski fot. Łukasz Falkowski

Calvin Klein

Eternity Night

Jeśli jesteś romantykiem, celebrujesz chwile spędzane we dwoje, ten zapach jest dla ciebie. Pierwsze nuty leśno-paprociowej kompozycji to rozgrzewająca śliwka, świeża kolendra i pikantna papryka. W sercu przyłączają się aromaty fiołka oraz lawendy. Bazę tworzą ciepłe akordy drzewa sandałowego, cedru i wetiweru.

Woda toaletowa, 30 ml/159 zł, 50 ml/229 zł, 100 ml/299 zł (edycja limitowana)

5
Więcej na ten temat: perfumy, perfumy męskie