Najlepsze zapachy dla mężczyzn

Red.
Premiery zapachowe ostatnich tygodni to szeroki wachlarz mieszanek zarówno tych bogatych, obfitych w ekskluzywne składniki, jak i bardzo klasycznych kompozycji pełnych lubianych przez mężczyzn składników. Warto popróbować.
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Pachnieć jak milion dolarów

Charakterystyczną złotą sztabkę, w której skryty jest zapach One million, znam już od kilku lat. Jeśli nie wiesz jeszcze, jak pachnie milion dolarów, to ten zapach może ci to uświadomić. Bogaty w słodycz, aromaty cytrusowe i kardamon, bo powściągliwość i umiarkowanie nie zawsze są cnotą. Pachnidło Paco Rabanne z tej serii to pierwszy w historii zapach, który próbowała podkradać mi dziewczyna. Nie dlatego, że jest damski. Dlatego że jest tak dobry. Najnowszą One Million Cologne będę więc trzymać w sejfie.

One Million Cologne, Paco Rabanne, woda toaletowa, 75 ml/252 zł

1
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Do zadań specjalnych

Może nie każdy z nas jest agentem specjalnym. Ma licencję na wiadomo co i wszystkie te wyszukane gadżety. Ale zadań specjalnych to i nam przecież na co dzień nie brakuje. Kobiety, praca, sport. A w każdej z tych sytuacji musimy przecież trzymać poziom i dobrze pachnieć. Seven to klasyczny męski zapach: mocny, słodkawy, ale nie cukierkowy. Nikt już nie powie, że nie możesz być Bondem w swoim własnym życiu.

Seven, 007 Fragrances, woda toaletowa, 50 ml/129 zł

2
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

The one and only

Jesteś wyjątkowy i masz tego świadomość. To nie zadufanie, ale  poczucie własnej wartości. To odróżnia facetów od chłopców. Wiesz, na co cię stać, wiesz, dokąd chcesz iść, i przede wszystkim wiesz, że tam dojdziesz. Właśnie dla takich przebojowych mężczyzn jest The One. Nie będzie cię wyprzedzać ani zostawać gdzieś w tyle. Po prostu energicznie dotrzyma ci kroku. Tabaka, korzenne nuty i świeża pomarańcza. Bez względu na to, czy będziesz zdobywał miłosne czy zawodowe szczyty.

The One, Dolce & Gabbana, woda perfumowana 50 ml/315 zł

3
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Who's the boss?

Umówmy się: to ty jesteś szefem. I nie chodzi tu wcale o stanowiska, a o to, że prawdziwy facet musi być po prostu szefem swojego życia. A szef musi też pachnieć jak szef. The Scent to coś więcej niż zapach. "Robi robotę" na wielu różnych frontach równocześnie. Słodko-pikantny i rześki równocześnie.

Ma właściwości przyciągające. - Może to głupie, ale mogę cię powąchać? - zapytała na imprezie. Za nią ruszyły koleżanki. Faceci zerkali zawistnie. Nie przejmuj się. Szef nie jest po to, żeby go lubić. Ma wyznaczać kierunki.

The Scent, Hugo Boss, woda toaletowa, 50 ml/285 zł

4
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Zostań ikoną

Człowiek też może być marką. Inni wiedzą, że mogą na tobie polegać, wiedzą, że stać cię na wiele. Jest jednak jeszcze wyższy poziom twojego rozwoju. Ikonami w swoich dziedzinach stają się tylko i wyłącznie jednostki wybitne, a zajęcie miejsca w panteonie wymaga sporo czasu. W nieco szybszym tempie możesz stać się ikoną zapachu. Facetem pachnącym tak intrygująco, że to one będą się za tobą oglądać. Czarny pieprz, bergamotka, lawenda, szałwia i mech dębowy. Zrób im tę przyjemność i przejdź obok nich raz jeszcze.

Icon, Dunhill, woda perfumowana, 50 ml/329 zł w perfumierach Douglas

5
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Esencja męskości

Gdybyśmy mieli wybrać uniwersalne zapachy, które są kwintesencją męskości, to co by to było? Mój zestaw "must have" to: nuty drzewne i skóra. Ale do tego, tak jak u pięknej kobiety, musi być jeszcze "to coś", co sprawia, że to właśnie ona tak cię kręci. W przypadku Euphorii Essence tym "czymś" jest ambra używana tylko w produktach z najwyższej półki. Ta esencja męskości z całą pewnością pomoże ci wprowadzić ją w stan prawdziwej euforii.

Euphoria Essence, Calvin Klein, woda toaletowa, 50 ml/225 zł

6
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Męsko. Mocno. Hermes

Świat wokół wciąż się zmienia, ale są wartości, które pozostają niezmienne. Jak choćby to, że facet z klasą musi też pachnieć z klasą.

Nie tak jak wszyscy, to musi być zaskoczenie z wyższej półki wtajemniczenia, a nie z pierwszej lepszej z supermarketu. Słodko-skórzany BelAmi wzbogacony korzennym wyciągiem z wetiweru - spełnia wszystkie te przesłanki. Klasyczny flakon przypominający czasy, gdy słowo dżentelmen miało swoją wartość, skrywa w sobie odważny i elegancki zapach, którym oczarujesz najbardziej wymagające kobiety.

BelAmi Vetiver, Herm?s, woda toaletowa, 100 ml/429 zł

7
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Zapach bez ograniczeń

Otwieram. Raz, dwa, trzy... no dobra, jeszcze cztery, bo nie mogę się powstrzymać. Biorę głęboki oddech. Mknę. Za mną smuga jałowca, wetiweru i ambry. Elegancko i wytwornie. Drzewne nuty gustownie zgrane ze skórzanym opakowaniem. Kątem oka widzę je. Podnoszą głowy, uśmiechają się. Niektóre zalotnie pozdrawiają. Zatrzymuję się. Poświęcam im chwilę, by znowu gnać dalej.

Bo mam swoje ambicje i cele. W drodze do sukcesu nakręca mnie jedyne w swoim rodzaju paliwo: perfumy Mercedes-Benz.

Mercedes-Benz Le Parfum, woda perfumowana, 120 ml/449 zł

8
Więcej na ten temat: perfumy