Najpopularniejsze operacje plastyczne wśród mężczyzn

DK
Amerykańskie towarzystwo zrzeszające ekspertów chirurgii plastycznej i estetycznej opublikowało coroczny raport dotyczący zabiegów upiększających. Sprawdźcie, którym operacjom najczęściej poddają się mężczyźni.
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Mój piękny panie...

Raport został opracowany przez The American Society for Aesthetic Plastic Surgery. Wynika z niego, że choć liczba mężczyzn korzystających z dobrodziejstw chirurgii plastycznej stale się zwiększa, to wciąż kobiety znacznie częściej odwiedzają kliniki upiększające. Według ASAPS, panowie stanowią zaledwie 10 proc. klientów tego typu placówek.

Odkąd w 1997 organizacja zainicjowała badanie, liczba mężczyzn poprawiających to i owo wzrosła o ponad 300 proc. Które zabiegi okazują się najpopularniejsze?

1
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Liposukcja

Odsysanie tłuszczu to najczęstszy zabieg, na który decydują się mężczyźni (kobiety zresztą też). Tym sposobem, w zależności od potrzeb, można poprawić wygląd brzucha, uda czy pośladków. Jednak jak podkreśla ASAPS, operacja może prowadzić do bardzo poważnych powikłań.

Warto pamiętać, że męską chirurgia plastyczna jednak nieco różni się od tej dla kobiet. Panowie mają skórę cieńszą, ale za to mocniejszą - wszystko przez większą ilość elastyny i kolagenu.

2
fot. altafulla / shutterstock.com fot. altafulla / shutterstock.com

Operacja nosa

Korekta nosa to obecnie drugi najpopularniejszy wśród mężczyzn chirurgiczny zabieg kosmetyczny. Według danych ASAPS, w minionym roku - w samych tylko Stanach Zjednoczonych - zdecydowało się na niego ponad trzydzieści tysięcy panów.

Zwykle mężczyźni unikają zabiegów, które diametralnie odmieniłyby ich wygląd. Dlatego operacje, którym się poddają to raczej delikatne korekty, a nie całkowite metamorfozy. Odmłodzony wizerunek? Jak najbardziej! Ale nic kosztem naturalności.

3
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Plastyka powiek

Plastyka powiek jest niewiele mniej popularna od operacji nosa - liczba mężczyzn, którzy skorzystali z takiego zabiegu również przekracza 30 tysięcy.

Panowie mają mocniejsze brwi, a powieki pełniejsze i grubsze. Dlatego w tym wypadku także standardowe operacje wyglądają nieco inaczej niż w przypadku płci pięknej. Podczas podniesienia górnej powieki u mężczyzn - to jeden z częstszych zabiegów - nie powinno się usuwać tyle samo skóry czy tkanki tłuszczowej, co u pań.

4
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Redukcja piersi

Ginekomastia jest ściśle związana z rozrostem tkanki gruczołowej. Dlatego ten zabieg bywa zbawienny nie tylko dla naszego zdrowia psychicznego, ale także, a może przede wszystkim - tego fizycznego.

5
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Lifting twarzy

Czołówkę najczęstszych operacji plastycznych, jakim podają się mężczyźni zamyka lifting twarzy.

Jak sądzicie - to tylko kwestia czasu, kiedy panowie zaczną jeszcze tłumniej odwiedzać kliniki chirurgii plastycznej?

6
Więcej na ten temat: operacja, uroda