Mech, drewno i seks - jesienne zapachy

Magda Rosłaniec, Piotr Mieśnik
Po letnich zapachach pełnych owoców i morskiej bryzy przychodzi czas na zmysłowe, gęste, bogate, i ciepłe jesienne kompozycje.
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Etat Libre d'Orange

Magda:
Zapach inny niż wszystkie, oryginalny i niezwykły. Nie da się go zaklasyfikować do żadnej znanej kategorii zapachów. Z czystych i świeżych aromatów przebija się kadzidlany głęboki aromat, świdrujący w nosie i wysyłający do mózgu pytania: o co chodzi?, czym to pachnie? Odpowiedzi brak, wrażenie wspaniałe.

Piotr:
Jaka będzie jesień? Nawet jeśli szarobura, to dla ciebie i tak może być złota i ciepła. Wszystko przez te perfumy, które pachną... no właśnie, czym? Będziesz mieć wrażenie, że żyją razem z tobą. Co innego we flakonie, na skórze, a jeszcze inna nuta po kilku godzinach. Jest słodycz, cytrusowe orzeźwienie i kadzidła niosące tajemnicę.

1
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Salvatore Ferragamo

Magda:
Solidnie zbudowany zapach na mocnych akordach drzewnych i seksownych nutach orientu. Całość, choć wyrazista i bardzo gęsta, w ogóle nie męczy - to za sprawą nut ostrych przypraw, takich jak pieprz czy kardamon, jak również innych, trudnych do określenia, ale bardzo świeżych i przyjemnych składników.

Piotr:
Mocny i męski? To proste: słodko-gorzki, bo drewno, bo pieprz i kardamon. A bezkompromisowy? To też da się wyjaśnić. To nie jest flakon, który ona podkradnie ci z półki, choć też może przecież zapragnąć nim pachnieć. Więc jak? Ty, ona i... pościel. Tylko w takiej kombinacji ten zapach ma prawo znaleźć się na jej skórze.

2
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Acqua di Parma Colonia

Magda:
Za co kobiety kochają drzewne zapachy? Za to, że dają wrażenie mocy, stabilności i ciepła. 200 proc. pięknego, eleganckiego drewna czuć w querice. Najcenniejszym składnikiem zapachu jest aromat pozyskiwany z mchu porastającego korę dębu rosnącego w lasach Piemontu. Czegoś tak szlachetnego nie czułam dawno.

Piotr:
Kryzys męskości? Smutna prawda... Dlatego do gustu przypadł mi ten ultramęski zapach przypominający czasy, gdy faceci mieli honor, o który gotowi byli walczyć, wielkie wyzwania przed sobą i mocne zapachy tylko dla nich. No bo co, jak nie drewno, jest w stanie oddać siłę i charakter, które każdy z nas chciałby mieć?

3
Fot. materiały prasowa Fot. materiały prasowa

The Different Company

Magda:
Zmysłowy i luksusowy - te słowa przychodzą do głowy po pierwszej aplikacji. Gdy czuję ten zapach widzę mężczyznę gładko ogolonego w śnieżnobiałej koszuli i perfekcyjnie skrojonym garniturze. Korzenne i skórzane nuty miksują się w tej kompozycji z aromatem kwiau tuberozy o hipnotycznych, piżmowych akcentach.

Piotr:
Nazwa firmy zobowiązuje. No bo skoro Different Company, to i ten zapach jest nieco inny, oryginalny. Na pewno nie zgubisz się z nim w tłumie zapachów. Bardzo, ale to bardzo słodki i kwiatowy. Będziesz musiał uzbroić się w nieco męskiej szorstkości, żeby nie przesłodzić. Ale z tym raczej nie bę- dziesz mieć problemu?

4
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

David Beckham

Magda:
To siła wizerunku Beckhama albo geniusz nosa tworzącego zapachy sygnowany jego nazwiskiem, bo każdy wydaje się doskonały - męski, pełen pasji i stylowy - taki jak on... PS Zapach został stworzony przez jedną z najbardziej znanych kreatorek perfum, Nathalie Lorson.

Piotr:
Czasoumilacz, dla ciebie, a na tobie i dla niej. Elegancki i męski, ale nie dominujący. Będzie ci kompanem na życiowych boiskach, a nie skrzydłowym chcącym cię wyprzedzić. David już nie gra, ale jego produkty są w formie.

5
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Avon

Magda:
Ten flakon to niezbędny dodatek do przyjemnie zapowiadającego się wieczoru -  drzewno-orientalna kompozycja to pewniak. Klasyczne, sprawdzone nuty bergamotki, lawendy i drzewa cedrowego dają poczucie stabilności i bezpieczeństwa, a kobiety zasadniczo to bardzo to lubią.

Piotr:
Oglądając filmy o tych wszystkich "tough guys", zastanawiałem się, jakie perfumy wybraliby tacy twardziele? W "Kasynie" czy "Rodzinie Soprano" musiało pachnieć drogimi cygarami i dobrą whisky. Pasowałby tam też ten słodkawy zapach. W końcu jest dla samców alfa.

6
Więcej na ten temat: avon, beckham, jesień, kosmetyki, perfum, zapach