10 mieszkań, które powinieneś wynająć w tej chwili

KD
No dobra - niektóre pozycje trudno nazwać mieszkaniami, ale i tak zamienilibyśmy na nie nasze wynajmowane kawalerki. Część lokacji zrujnuje twoją kieszeń, a część zrujnuje jeszcze bardziej, mimo to i tak powinieneś je sobie zaklepać - najlepiej natychmiast. Wszystkie oferty znajdziesz na portalu Airbnb.
Fot. Airbnb Fot. Airbnb

Bambusowy dwór

Zacznijmy z przysłowiowej grubej rury - to cudo znajdziesz na Bali. Budzi cię wschód słońca, momenty wytchnienia gwarantuje delikatny wiaterek... A w przerwie między wypisywaniem kolejnych pocztówek, możesz kontemplować unikalną teksturę tego, hm, budynku - tu nawet dach jest z bambusów! Do dyspozycji gości jest łazienka, małżeńskie łoże, a nawet telewizor, gdyby twoja żona chciała obejrzeć wieczorem indonezyjską wersję "M jak miłość".

Koszt to 1360 złotych za noc. Ale głowa do góry - jacuzzi i ręczniki masz już w cenie. Zarezerwować domek możesz tutaj.

DomekFot. Airbnb

Zdjęcie BUBULE Walizka Średnia Turtle Zdjęcie GABOL Walizka Daisy 112122 Zdjęcie Titan Walizka duża Royal
BUBULE Walizka Średnia Turtle GABOL Walizka Daisy 112122 Titan Walizka duża Royal
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Porównaj ceny ?
źródło: Okazje.info
1
Fot. Airbnb Fot. Airbnb

Na drzewie

Wizualizacja marzeń każdego nastolatka o czadowym domku na drzewie znajduje się w Atlancie. Właściciele lubią opowiadać, że to najbardziej romantyczne, najbardziej relaksujące oraz, w końcu, najbardziej niesamowite miejsce, w jakim kiedykolwiek się znalazłeś. I nie obchodzi ich twoja przygoda w aucie podczas zeszłorocznych wakacji nad Soliną.

Posiadłość składa się z trzech oddzielnych pomieszczeń, połączonych ze sobą linowymi mostami. Domek wygrał ostatni ranking portalu Airbnb na najbardziej pożądane miejsce. Zarezerwujesz je tu.

Na drzewieFot. Airbnb

2
Fot. Airbnb Fot. Airbnb

W namiocie

Marzy ci się tipi w pobliżu słynnego parku Yellowstone? Proszę bardzo! Ta oferta to unikalne połączenie bliskości natury z komfortem, jaki gwarantuje ci luksusowe mieszkanie. W dzień możesz zwiedzać okolicę, a nocą - na tarasie - podziwiać niebo. I to wszystko za jedyne (haha!) 1243 złotych za noc.

Yellowstone tipi czeka na ciebie pod tym adresem. Spiesz się!

TipiFot. Airbnb

3
Fot. Airbnb Fot. Airbnb

Na ranczu

Kolejna propozycja ze Stanów Zjednoczonych. Nie tylko spędzisz wieczór w lokacji rodem z filmów Sergio Leone (no dobra, prawie...), ale także będziesz mógł pobyć w towarzystwie zwierząt, a nawet - z czego zapewne ucieszy się twoja córka - nakarmić je. Ty w międzyczasie wypijesz drinka w tradycyjnym Saloonie, a żona - podda się zabiegom upiększającym (których, oczywiście, nie potrzebuje!)

A wszystko to w stosunkowo niezłej cenie - 570 złotych za noc przy chociażby pobycie w bambusowym domku na Bali to jak za darmo. Chętny? Oto adres.

RanczoFot. Airbnb

4
Fot. Airbnb Fot. Airbnb

W przyczepie

Szkocja też potrafi być piękna. Przyczepa, którą możesz wynająć jest przystosowana dla dwóch osób - świetny więc pomysł na romantyczną podróż. No bo ileż można jeździć do Mediolanów, Rzymów i Florencji. Nie przejmuj się, że na zdjęciach nie widzisz łazienki - znajdziesz ją w domu właścicieli przyczepy, oddalonym o kilkadziesiąt metrów od miejsca twojego potencjalnego pobytu.

Wynajmujący kochają zwierzęta. Ale skoro planujesz wycieczkę rodem z najzacniejszych komedii romantycznych, po co ci pies?

Koszt: 540 złotych za noc. Szczegółów szukaj w linku.

W przyczepieFot. Airbnb

5
Fot. Airbnb Fot. Airbnb

W jaskini

A teraz wybierzmy się do Australii, gdzie pośród postaci, które znałeś dotychczas z piosenek Wilków i filmów Petera Weira, czekają na ciebie unikalne propozycje noclegów. Dzięki tej ofercie prześpisz się w jaskini. Fajnie, nie? Miejsce, gdzie zamierzasz się udać charakteryzuje się ponoć lepszą akustyką niż sama Opera w Sydney.

Możesz ogrzać się przy ognisku, podziwiać widoki, nie straszny ci deszcz - miejsce jest tak schowane, że ochroni cię przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

Wynajęcie jaskini kosztuje 719 złotych za noc. Ten link potraktuj jako zaproszenie.

JaskiniaFot. Airbnb

6
Fot. Airbnb Fot. Airbnb

Wśród gwiazd

Zmieniamy kontynent - w Chile nas jeszcze nie było. Dzięki tym futurystycznym bryłom, podczas zasypiania będzie towarzyszył ci widok gwiazd. Wyrażenie "pod gołym niebem" zyskuje tutaj zupełnie innego znaczenia. Jak zapewniają pomysłodawcy, kapsuły zostały tak zaprojektowane, by podglądanie ciał niebieskich było możliwie najbardziej komfortowe.

Pomieszczenia są dwupoziomowe. Jeśli będziesz chciał zaczerpnąć specjalistycznej wiedzy - znajdziesz tam książki z zakresu astronomii. Chyba warto wydać te niespełna 800 złotych za noc, nie? Jeśli jesteś zdecydowany - klikaj!

GwiazdyFot. Airbnb

7
Fot. Airbnb Fot. Airbnb

Z widokami

Widoki, że dech zapiera! Islandia słynie nie tylko ze świetnej muzyki, ale także - z niezwykłych krajobrazów. Dzięki tej ofercie będziesz mógł podziwiać je z tarasu. Co ważne, oferta jest równie atrakcyjna zarówno zimą (wyobrażasz sobie te podróże psimi zaprzęgami?) jak i latem. Na gości czekają: pola golfowe, fiordy oraz niezwykłe trasy narciarskie w pobliżu koła podbiegunowego. Miejsce jest oddalone o niespełna godzinę drogi z Reykjaviku.

Cena to 453 zł za noc. Rezerwujesz tutaj.

WidokiFot. Airbnb

8
Fot. Airbnb Fot. Airbnb

Geometrycznie

Pamiętasz film "Cube"? Zamknięto kilka osób w tajemniczej bryle, a następnie kazano im się wydostać. Co, jak się okazało, nie było takie proste... Do tego pomieszczenia z łatwością wejdziesz, bez problemu wyjdziesz, za to w środku można dostać oczopląsu. Specyficzne budownictwo rodem z najwdzięczniejszych snów Pabla Picassa, zawróci w głowie każdemu!

Żeby znaleźć się w tym budynku, wcale nie musisz daleko jechać - ta atrakcja czeka na ciebie w Rotterdamie. Zapłacisz za nią 611 złotych za noc, a zarezerwujesz tutaj. Uprzedzimy twoje pytanie - tak, jest tam WiFi.

GeometrycznieFot. Airbnb

9
Fot. Airbnb Fot. Airbnb

Jak król

Na koniec: zamek. Może bez najwyższej komnaty i bez najwyższej wieży (a co najsmutniejsze - bez księżniczki), ale i tak, choć przez chwilę, będziesz mógł poczuć się jak pan i władca. I to w Irlandii! Budynek przed przekształceniem go w hotel został oczywiście odrestaurowany, ale, jak podkreślają właściciele, w zgodzie z duchem średniowiecza. Zamek liczy sobie już ponad 600 lat, więc nie należy spodziewać się przesadnych wygód. Najważniejsze, że jest pomieszczenie, do którego, jak każdy szanujący się król, będziesz chodził piechotą.

Poczuć się jak perła w koronie można już za 590zł/noc. O tutaj.

King In The CastleFot. Airbnb

10
Więcej na ten temat: podróże, świat