Jeśli mamy kwiecień, to jesteśmy w... Monako!

Henryk Foch
Jest taki kraj na mapie Europy wielkości łebka od szpilki, znany z bogactwa i hazardu. Organizują tam prestiżowy wyścig F1 na torze ulicznym. Prestiżowe zawody tenisowe nad zatoką. I najbardziej prestiżowe pokazy superjachtów. Nie wiesz, jak się dostać do Monako? Weź udział w konkursie!
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Monaco Yacht Show

Zostało jeszcze parę miesięcy, lecz warto wiedzieć zawczasu - wczesną jesienią mariny Monako zamieniają się w targi jeszcze większego luksusu i jeszcze bardziej wszechobecnego przepychu. To właśnie tu, najwięksi producenci najdroższych zabawek świata pokazują swoje najnowsze, najpotężniejsze, zapierające dech w piersiach jachty dalekomorskie. Często prototypowe, czasem stumetrowe. Kołysząca się na falach w równym rządku w Porcie Herkulesa setka luksusowych olbrzymów zaprezentuje się możnym nabywcom, ciekawskim zwiedzającym i pasjonatom żeglarstwa w dniach 28.09-1.10.

1
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Vodka sour

Jeden z najpopularniejszych drinków na świecie smakuje nadzwyczaj dobrze pod słońcem Monte Carlo. Stworzona dla wielbicieli alkoholi pięknie prezentujących się w szklance klasyczna orzeźwiająca kompozycja zadowoli najbardziej wymagające podniebienia.

Składniki:
- 40ml Stock Prestige Vodka
- 20ml soku z cytryny
- 10ml syropu cukrowego
- woda gazowana
- lód, plasterki cytryny

Przygotowanie:
Nic prostszego. Napełnij shaker wódką, sokiem z cytryny i syropem, zmieszaj składniki, odsącz do szkła. Dopełnij wodą gazowaną, dorzuć lodu, dekoruj plasterkami cytryny. Na zdrowie, marynarzu!

2
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Grand Prix Monako

Najwolniejszy (średnia prędkość: 140 km/h) i najtrudniejszy wyścig F1, rozgrywany na najkrótszym torze (3,34 km), związany z cyklem od początku, czyli 65 lat, odbywa się w maju. Lecz o biletach musisz pomyśleć już dzisiaj. Większość sensownych miejsc wykupiona, na szczęście wciąż da się kupić tzw. generalną wejściówkę za 75 euro. Ulice ogrodzą: 33 km metalowych płotów, 3600 opon oraz 20 tys. m2 siatki łapiącej ewentualne opony latające.

3
fot. Rick Rycroft fot. Rick Rycroft

Monte Carlo Rolex Masters

Monte Carlo Country Club położony jest we... Francji. Pięknie, nad zatoką, tuż za wschodnią graniczką Monako. Między 9 a 17 kwietnia zobaczysz tu najlepszych tenisistów świata. W zeszłym roku zagrali wszyscy ważni, m.in. rezydent tego państewka Djoković, a także Federer czy Nadal! Bilety na najważniejsze gry wyprzedano, lecz mecze pierwszej czy drugiej rundy obejrzysz już za 30 euro.

4
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Konkurs!

Bilet wstępu na Monaco Yacht Show kosztuje 150 euro. Za dobę... Nie rozpaczaj i weź udział w konkursie! Pod TYM ADRESEM WWW znajdziesz zadanie. Trzech szczęśliwców wyjedzie na cztery dni do Monako i zobaczy imprezę na własne oczy. Pięć innych osób otrzyma zegarki Nautica. Fortuna kołem się toczy. Jeśli zawiezie cię do Monte Carlo, możesz rzucić jej ponownie wyzwanie w najsławniejszym kasynie Europy.

5
Więcej na ten temat: europa, podróże