Pomysły na oryginalny jesienny wyjazd

KD
Jesień to nieodpowiedni czas na podróżowanie? Błąd! Właśnie w tym okresie w Europie odbywa się wiele interesujących imprez! Biuro podróży Rainbow wskazało te najciekawsze. Gdzie warto się wybrać, gdy na drzewach pojawią się pierwsze pożółkłe liście?
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Grecja - Festiwal Kasztanów

W zachodniej części Krety, w miejscowości Elos, co roku pod koniec października odbywa się Festiwal Kasztanów. Elos - niewielkie miasteczko położone nieopodal Kissamos - słynie z pięknych Kasztanowców rosnących dookoła. Październikowa impreza jest w całości poświęcony jest celebracji owoców tych drzew - przysmaku cenionego za niezwykłe właściwości zawartego w nich tłuszczu, a także ze względu na ich delikatny, słodki smak.

Ale Elos to nie tylko niecodzienny Festiwal. W miasteczku znajduje się imponujący wenecki zamek oraz pałac gubernatora.

1
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Hiszpania - Oktoberfest

Tak, to nie pomyłka! Oktoberfest w Barcelonie wzorowany był na tradycyjnym festiwalu z Monachium, czyli na największych na świecie targach piwa, które po raz pierwszy odbyły się w 1810 r., z okazji królewskiego ślubu księcia Ludwika I z księżną Teresą z Bawarii. Także tutaj nie może więc zabraknąć ogromnych namiotów z barami serwującymi najlepsze niemieckie piwo, muzyki na żywo, znanych didżejów, przebierańców i pysznych tradycyjnych potraw kuchni bawarskiej. W połączeniu z hiszpańskim temperamentem, jest to mieszanka jedyna w swoim rodzaju! Mnóstwo zabawy dla całej rodziny.

No i pogoda przyjemniejsza niż w Niemczech...

2
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Włochy - Festiwal Wina

W pierwszą niedzielę października odbywa się słynny Festiwal Sagra dell'Uva. Święto ku czci winogron i wina organizowane jest w Marino, niewielkim mieście położonym 20 minut drogi od Rzymu.

Historia festiwalu sięga 1925 roku, z pewnością nie jest to więc najstarszy festiwal wina w Europie, za to zwyczaje związane z jego obchodami są wyjątkowe. Renesansowe ulice miasta tętnią muzyką i zabawą, na każdym balkonie można zobaczyć ozdoby z kolorowych kwiatów, wszędzie odbywają się różnego rodzaju imprezy kulturalne. Największą atrakcją jest jednak fontanna, z której zamiast wody tryska najprawdziwsze wino.

3
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Madera - Festa do Senhor dos Milagres

Festa do Senhor dos Milagres to jedno z najważniejszych wydarzeń religijnych, jakie odbywają się na wyspie w miasteczku Machico. Sama oprawa jest tak malownicza, że każdy powinien to zobaczyć.

Świętowanie rozpoczyna się w kaplicy Senhor dos Milagres - jednej z najstarszych na całej Maderze. To miejsce niezwykle ważne, nie tylko dla miejscowych wiernych. W 1803 roku, zostało zniszczone przez powódź, w czasie której cudem ocalała statua Chrystusa, wyrzucona przez morze trzy dni po powodzi. Przetrwała w nienaruszonym stanie. Posąg przekazano wówczas do Katedry w Funchal, a po dziesięciu latach, gdy zakończyły się prace rekonstrukcyjne zniszczonej kaplicy, wrócił na swoje dawne miejsce. Co roku miejscowa ludność świętuje dzień tego cudu, czyli 9 października.

4
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Malta - Birgufest

Antyczne miasto, całe oświetlone światłem tysięcy świec i lampionów zawieszonych ponad ulicami - trudniej o bardziej romantyczną scenerię festiwalu. Właśnie dlatego warto zaplanować podróż na Maltę w październiku! W Birgu, znanym także jako Citta Vittoriosa odbywa się wówczas fantastyczny kulturalny spektakl. Birgufest to prawdziwa uczta dla miłośników kultury i sztuki. Już sama sceneria - starożytne maltańskie miasto, pełne fortyfikacji - sprawia, że panująca tam atmosfera jest jedyna w swoim rodzaju.

5
Więcej na ten temat: europa, grecja, hiszpania, kasztany