Mowa ciała kobiety - jak poznać, że się jej podobasz

sn
Podoba ci się ta dziewczyna przy sąsiednim stoliku? Masz ochotę na podryw, ale nie wiesz, czy ty też jej się podobasz? Spokojnie, jeśli zrobiłeś na niej wrażenie, ona już wysyła do ciebie tajemne sygnały. Musisz tylko nauczyć się odczytywać te gesty. Oto kilka z nich.
fot. Maksim Shmeljov / shutterstock.com fot. Maksim Shmeljov / shutterstock.com

Pamiętaj o...

Próbujesz odczytać jej mowę ciała? Pamiętaj o trzech żelaznych zasadach:

- Jej gesty musisz analizować w grupach. Pojedyncze tak naprawdę mogę znaczyć coś, co jest na antypodach zainteresowania tobą, o seksie nawet nie wspominając.
- Zastanów się, czy gesty, które zaobserwowałeś, zgadzają się z tym, co ona mówi. W ten sposób unikniesz nadinterpretacji i ośmieszenia się.
- Jej gesty zawsze musisz analizować w kontekście danej sytuacji.

W sytuacji, gdy się zastanawiamy, czy ktoś jest dla nas obiektem pożądania (robimy tak i my, i one), patrzymy na tę drugą osobę w specyficzny sposób. Spojrzenie to obejmuje obszar od linii oczu do dolnych części ciała (sięgając klatki piersiowej, a nawet krocza).

Mitem jest, że to my "pożeramy kobietę wzrokiem!" One z nami też to robią. Nas na tym po prostu łatwiej przyłapać. Dlaczego? One mają szersze widzenie obwodowe, my widzimy zaś lunetowo i aby jej się lepiej przyjrzeć, musimy wyraźnie spoglądać w górę i w dół.

Jesteśmy facetami i prawie wszystko postrzegamy przez pryzmat seksu. I nie zrzucimy całej winy za to na barki buzującego w nas testosteronu. Kobiety tak nie mają, u nich seks przede wszystkim zaczyna się i rozgrywa w głowie, a nie w tych okolicach co u nas. Dlatego zawsze musisz być ostrożny i taktowny. Tak, żebyś nie pomylił zalotów, które mogą być tylko flirtem, z zaproszeniem do seksu.

A zalotne gesty, które ona stosuje najczęściej to...

1
Fot. Dmitri Mikhailov/Shutterstock Fot. Dmitri Mikhailov/Shutterstock

Mowa ciała kobiety - ukradkowe spojrzenia

Spotkaliście się wzrokiem, po czym ona szybko odwróciła oczy? To może oznaczać, że patrzy na ciebie ukradkiem i jest zawstydzona, że ją na tym przyłapałeś. Tylko żebyś nie zaczął teraz gapić się na nią jak psychopata! Odpuść na chwilę, niech ona znów poczuje się swobodnie. Po minucie znów możesz na nią zerknąć. Jeśli i tym razem na ciebie patrzy, to jest to dla ciebie taki sam sygnał, jak dla krzyżaka drganie pajęczyny. Wasze spojrzenia znów się zetknęły? Uśmiechnij się!

2
Fot. Yuri Arcurs/Shutterstock Fot. Yuri Arcurs/Shutterstock

Mowa ciała kobiety - uśmiech

Brzmi banalnie? Być może, ale to niezmiennie jeden z najlepszych sygnałów, że kobieta uważa cię za interesującego, fajnego faceta. Nie zapomnij odwzajemnić uśmiechu. Jeśli o tym zapomnisz, to mniej więcej tak, jakbyś kichnął na wyciągniętą do powitania dłoń.

3
Fot. mysticlight/Shutterstock Fot. mysticlight/Shutterstock

Mowa ciała kobiety - zabawa włosami

Trafiłeś na typ nieco wyniosły? Damę, która prędzej wyjdzie z domu bez makijażu niż pozwoli sobie uśmiechem zdradzić zainteresowanie? Nie przejmuj się, takie księżniczki też podświadomie wysyłają różne sygnały. Jeśli po nawiązaniu przez was kontaktu wzrokowego zaczyna się bawić włosami, to znakomity objaw! Włosy to jeden z najważniejszych atrybutów kobiecej urody. Kręcenie loczka między palcami, przeczesywanie włosów dłonią, odgarnianie ich z twarzy - to naturalne, że dziewczyna chce je jak najlepiej zaprezentować.

Zabawa innymi rzeczami - kolczykiem w uchu, inną biżuterią, mankietem bluzki - może też świadczyć o tym, że jej lekkim zaniepokojeniu własną reakcją. Spodobałeś jej się i to odebrało jej nieco pewności siebie.

4
Fot. Anton Zabielskyi/Shutterstock Fot. Anton Zabielskyi/Shutterstock

Mowa ciała kobiety - ułożenie ciała i dotyk

Zaczęliście już rozmawiać? Zwróć uwagę na jej pozycję. Skrzyżowane ręce są jak szlaban z napisem "Zakaz wstępu". Ale jeśli ona ku tobie ramiona, przedramiona, a nawet wnętrza dłoni, to znaczy, że czuje się przy tobie dobrze i bezpiecznie.

Ta pozycja zaprasza! Przyjrzyj się także, czy ona pochyla się w twoją stronę. Może nawet zaczyna cię podświadomie dotykać? Nie chodzi oczywiście o wsuwanie ci od razu ręki pod koszulę, ale raczej o drobne, przypadkowe muśnięcia, położenie dłoni na przedramieniu, zetknięcie kolan pod stołem itp.

A co jeśli dotyka nie ciebie, ale siebie? Konkretnie - swoich własnych stref erogennych: ust, szyi, okolic za uszami? No to, przyjacielu, właśnie wsiadłeś w TGV do udanego podboju.

5
Fot. puhhha/Shutterstock Fot. puhhha/Shutterstock

Mowa ciała kobiety - śmiech

Ona nie przestaje się śmiać, chociaż ty opowiadasz jej właśnie przebieg ostatniej narady kierowników w swojej firmie? To dobry znak. Podobasz jej się, ma na ciebie ochotę i chce ci to dać do zrozumienia. Korzystaj z tej chwili, kiedy straci tobą zainteresowanie, nie będą jej śmieszyły nawet najlepsze twoje żarty.

6
fot. Shutterstock fot. Shutterstock

Lekko otwarte, wydęte usta

Zastanawiasz się, dlaczego ostatnio tak modne u nich są powiększane kolagenem usta i selfie z tak charakterystycznymi dzióbkami? Pełne usta to po prostu synonim kobiecości. Brytyjski zoolog Desmond Morris uważał nawet, że jest to przejaw "automimikry", której celem jest odzwierciedlanie przez usta wyglądu narządów płciowych. Zwróć też uwagę na kolor szminki. Wyraziście czerwona ma naśladować zaczerwienienie zewnętrznych narządów płciowych kobiety, gdy jest podniecona seksualnie.

7
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Zabawa torebką...

Nie chodzi tutaj o panie, które wręczając swoje ozdobne torebki ze złotymi łańcuszkami facetom do noszenia, publicznie ich kastrują. Gra torebką to nieco bardziej wymyślna sztuka. Jeśli dopiero co się poznaliście, rozmawiacie, a ona nie odsuwa od ciebie swojej torebki, a nawet prosi cię, abyś ją podał albo coś wyjął - to znaczy, że ma do ciebie zaufanie i zaprasza cię do swojego świata.

8
fot. stockbyMH / shutterstock.com fot. stockbyMH / shutterstock.com

...lub butami!

Swobodnie kołysze butem zawieszonym tylko na palcach? Wysuwa i wsuwa w niego stopę? To świadczy, że dobrze się czuje w twoim towarzystwie, i podświadomie może symbolizować ochotę na seks.

9
fot. kiuikson / shutterstock.com fot. kiuikson / shutterstock.com

Kolano i stopa wskazują obiekt zainteresowania

Jesteście w większym towarzystwie, ona sygnałów zalotnych wysyła mnóstwo, ale nie jesteś wcale przekonany, czy to właśnie ty ją interesujesz? Jeśli ona siedzi z jedną nogą podwiniętą pod drugą, to kolano jej zgiętej nogi będzie skierowane w kierunku najatrakcyjniejszej osoby. Jeśli stoicie - jej stopy będą również zwrócone w tym kierunk

10
Więcej na ten temat: dziewczyny, erotyka, podryw, randki, seks