Dlaczego dziewczyny się całują

fig
"I kissed a girl and I liked it" - zaśpiewała przed czterema już laty Kate Perry, wywołując... niewielkie oburzenie. W końcu całowały się już nie takie celebrytki: Madonna z Britney, nastolatki z rosyjskiego Tatu, Lady Gaga i Doda w teledyskach. O co tym laskom chodzi?
Annette Shaff shutterstock Annette Shaff shutterstock

Sława!

Popularność poprzez skandal? Jasna sprawa. A po co niby Sandra Bullock całowała na oczach miliardów widzów Scarlett Johannson podczas gali rozdania MTV Awards przed dwoma laty? Zauważcie, że Sandra Scarlett, nie na odwrót. To poniekąd zrozumiałe.

1
Conrado/Shutterstock Conrado/Shutterstock

Atencja faceta

A może chodzi o atencję facetów? Wiadomo, że 99 proc. lesbijskich pornosów przeznaczona jest dla mężczyzn. Wśród kategorii najważniejszych nagród branżowych - AVN Awards -znajdziemy takie jak Best All-Girl Group Scene/Release/Series (scena/wydawnictwo/seria wydawnicza) czy Best Girl/Girl Sex Scene (scena dziewczyna z dziewczyną)...

2
Razumovskaya Marina Nikolaevna/Shutterstock Razumovskaya Marina Nikolaevna/Shutterstock

Pożądanie

Chyba że autentyczne pożądanie drugiej kobiety? Badań jak mrówków. W artykule dla magazynu "Contexts" amerykańskie socjolożki Verta Taylor i Leila J. Rupp wykazują, że 2 proc. pań nazywa się homo- lub biskesulistkami, ale 8 proc. wykazuje takie pożądania. Stosunek 1:4. A to i tak tylko liczby i deklaracje...

3
Shutterstock Shutterstock

Eksperymenty

...Pożądanie? Czy raczej zwykła chęć eksperymentu? Eksperymenty kołem napędowym cywilizacji. Jeśli nie wiesz, co tracisz, więcej tracisz. Czyli nauka poprzez zabawę.

4
Pavel Sazonov/Shutterstock Pavel Sazonov/Shutterstock

Lesbian till graduation

Istnieje też pojęcie LTG: lesbian till graduation, czyli - w dowolnym tłumaczeniu - lesbijstwa z niedojrzałości. To pogłębianie przyjaźni, impreza. Nawyki i rozrywki, z którymi kończy się po liceum czy studiach.

5
Carlo Dapino/Shutterstock Carlo Dapino/Shutterstock

Hurra!

Suma sumarum: heteroelastyczność. Na Zachodzie - ze zmianami. Od lat 60. ubiegłego wieku wszystko jest możliwe. Hurra!

6
Więcej na ten temat: dziewczyny, erotyka, seks