Jak zostać kochankiem doskonałym?

Joanna Migdał
Kobiecy seksualizm różni się od męskiego, wszyscy to wiemy. Jak przełożyć tę wiedzę na praktykę, opanować arkana sztuki kochania i zostać kochankiem doskonałym? Jeśli zastosujesz się do naszych porad, przekonasz wybrankę, że uprawianie miłości z tobą to najlepszy wybór w jej życiu, a twoje łóżko jest najwspanialsze.
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Mniej seksu to więcej seksu

Kobiety w dużo większym stopniu niż mężczyźni zaspokajają w łóżku nie tylko potrzebę rozładowania napięcia seksualnego, ale też inne: bliskości, przynależności, czułości, a nawet bezpieczeństwa. Dla wielu mężczyzn dotykanie i pieszczenie ma charakter jednoznacznie erotyczny. Dla kobiet - nie zawsze. Chcą także takiego dotykania, które ani nie zaczyna gry wstępnej, ani nie kończy się seksem. Zrozum to, a - paradoksalnie - będzie więcej seksu. Naprawdę się opłaca!

1
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Pamiętaj o pieszczotach

Naucz się seksu manualnego: będziesz mógł wtedy dawać najróżniejsze orgazmy. Mistrzostwo w takiej miłości nie zdarza się często. Mężczyźni nieco lekceważą ten sposób dawania rozkoszy i uważają, że przeznaczony jest wyłącznie dla młodzików współżyjących bez pełnej penetracji. Nic bardziej mylnego! Rzadko który nastolatek potrafi wytrzymać na tyle długo, by zapewnić partnerce kilka orgazmów samymi palcami. Oto kilka zasad, które mogą ci pomóc:

-  Stosuj naprzemiennie różnorodne metody dotykania. Zbyt długie, zbyt lekkie lub zbyt silne masowanie jednego punktu w obrębie narządów płciowych jest dla kobiety mało podniecające. Twoja partnerka ma miejsca intymne silniej unerwione niż ty. Przy dłuższym stosowaniu jednakowych bodźców przestaje więc odczuwać przyjemność, a jako reakcja ochronna pojawia się ból.

-  Unikaj najczęstszych błędów pieszczenia dłonią, czyli posuwistych ruchów palca w pochwie, imitujących stosunek, bez żadnych dodatkowych pieszczot, jak również pieszczenia samej łechtaczki. Nie każda kobieta lubi być dotykana akurat tam, często okrężne ruchy dookoła tego punktu erogennego działają bardziej pobudzająco niż bezpośredni dotyk.

-  Wykorzystuj do pieszczot całe dłonie, a nie tylko najczęściej stosowane przy takich okazjach dwa palce.

2
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Czułe słówka

Komplementy, zachwyty, mruczanki i czułe słówka to elementy seksu, o których mężczyźni często zapominają. A szkoda, bo dzięki nim gra wstępna staje się dla kobiety naprawdę podniecająca. Jakkolwiek dziwnie by to brzmiało, na męskie mruczenie i inne nieartykułowane dźwięki wiele pań reaguje pobudzeniem erotycznym. A komplementy pomagają im w zwalczeniu kompleksów dotyczących własnego ciała, podnosząc samoocenę i sprawiając radość. Natomiast są tematy, których w łóżku należy za wszelką cenę unikać. To przede wszystkim byłe związki i doświadczenia seksualne, szczególnie jeśli były udane. Wdawanie się w opisy niegdysiejszych możliwości i orgazmów nie przynosi nic dobrego.

3
www.sensualblissvoyager.wordpress.com www.sensualblissvoyager.wordpress.com

Aby język giętki...

Naucz się różnych technik seksu oralnego traktowanego nie jako wstęp do stosunku, a jako jeszcze jedna możliwość kochania. Podstawowe założenia są podobne do tych dotyczących seksu manualnego: całuj i pieść językiem wszystko dookoła, nie tylko łechtaczkę. Dostosuj siłę pieszczot do wrażliwości partnerki, unikaj jednostajności. W momencie gdy kobieta szczytuje, możesz wsunąć w jej pochwę język, palce lub wibrator - orgazm będzie silniejszy.

Po uzyskaniu orgazmu łechtaczkowego większość pań jest zdolna osiągnąć kolejne szczytowania na inne sposoby. Nie wszystkie kobiety o tym wiedzą. Sesje poświęcone wyłącznie pieszczeniu partnerki pomogą je odnaleźć. I nie przyspieszaj orgazmów. Na odwrót. Naucz się tak dawkować pieszczoty, by maksymalnie przedłużać rozkosz. Wymaga to nieco praktyki, ale warto!

4
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Pamiętaj o masażu

Naucz się podstawowych zasad masażu erotycznego. Panie go lubią. Nie tylko rozbudza punkty erogenne i fantazje erotyczne, ale też odstresowuje, rozluźnia i umożliwia kobiecie rozsmakowanie się w trwającej dłużej rozkoszy. Ludzkie ciało posiada ponad 16 tys. zakończeń włókien nerwowych, rozsianych po całej skórze. Masaż pomaga je uruchomić. Już sam fakt, że stworzyłeś sytuację erotyczną inną niż zwykle, będzie dla partnerki dodatkowym pobudzeniem. Przepis podany poniżej to wersja podstawowa.

-  Zaopatrz się w specjalne olejki do masażu. W sytuacji podbramkowej może to być oliwka z oliwek z kilkoma kroplami cytryny i perfum lub olejku używanego do aromaterapii. Zapach nie powinien być zbyt agresywny.

-  Na masaż wybierz miejsce i czas, w którym nikt wam nie przeszkodzi. Posprzątaj, postaw jakieś kwiatki. Ty możesz tego nie zauważać, ale kobieta - owszem. To ma być czas przeznaczony dla niej, więc postaraj się dostosować wszystko do upodobań kochanki.

-  Zacznij od masażu stóp. Masuj każdy palec oddzielnie, dokładnie i powoli, następnie poświęć uwagę wgłębieniom stóp, które w codziennym współżyciu są zdecydowanie niedoceniane. Tam znajdują się liczne punkty erogenne, a masaż jest okazją do ich rozbudzenia. Zdecydowany, nieco przedłużony nacisk na podbicie działa silnie stymulująco i przypadki doprowadzenia w ten sposób do orgazmu wcale nie są rzadkością. Zwłaszcza jeśli pobudza się także inne sfery, na przykład płatki uszu.

-  Ze stóp przesuwaj się - dotykając i masując - w górę nóg, na łydki i uda. Brzuch masuj lekko, kolistymi ruchami obwiedź wielokrotnie pępek. W jego zagłębienie możesz nalać strużkę olejku. Mniej więcej 10 cm poniżej pępka znajduje się następny rzadko odwiedzany punkt erogenny. Uciskaj to miejsce, gładź i poklepuj. Jednocześnie drugą dłonią zacznij masować sutki.

-  Na wzgórek łonowy wylej dużo olejku, ale tylko takiego, który jest przeznaczony do masażu intymnego. Możesz zastąpić go żelem nawilżającym lub samą oliwką z oliwek. Nie ryzykuj oliwki z perfumami - może powodować podrażnienia. Masować będziesz przecież nie tylko wewnętrzne strony ud i pachwiny, ale też zewnętrzne i wewnętrzne narządy płciowe, zanurzysz również palce w pochwie, delikatnie naśladując ruchy frykcyjne. Masaż taki może zakończyć się orgazmem, być rodzajem gry wstępnej lub po prostu - masażem dającym wiele erotycznej przyjemności.

5
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Poznaj jej ciało

Poznaj mapę ciała swojej kobiety i korzystaj z tej wiedzy. Tu krótka podpowiedź: mapy ciała kobiet różnią się między sobą. Nie przenoś wiedzy nabytej w innym związku na obecny. Staraj się też odkrywać i uruchamiać inne niż "podstawowe" (łechtaczka lub pochwa) punkty erogenne. Im więcej czasu poświęcisz na poznawanie ciała partnerki, tym bogatsze i bardziej fascynujące będzie wasze życie seksualne.

6
fot. iStockphoto.com fot. iStockphoto.com

Nie kończ waść!

Staraj się czasem nie kończyć stosunku twoim wytryskiem i orgazmem partnerki. To stara jak świat sztuczka rozpalająca namiętność. Niekiedy, intuicyjnie, stosują ją kobiety, ale działa w obie strony. Mężczyźnie może być trudniej, fakt. Zazwyczaj jest nastawiony na to, że jak zaczyna, to i kończy. Naucz się takiego sterowania aktem, by dowolnie długo prowadzić każdy etap: od gry wstępnej aż po fazę tuż przed orgazmem.

7
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Śmiech to seks

Mężczyźnie można naprawdę dużo wybaczyć, ale braku poczucia humoru - nigdy. Także w łóżku. To właśnie ta cecha pomaga wprowadzać zabawne dodatki w zrutynizowane współżycie i łatwo przechodzić do porządku nad drobniejszymi i większymi niepowodzeniami w seksie. Dobrze robią chwile całkowitego odprężenia, śmiech, zabawy, figle - bez względu na wiek i inne okoliczności.

I jeszcze złota zasada: następną grę wstępną zaczynaj w momencie, w którym skończył się stosunek. I nie ma znaczenia, kiedy będzie następny. Wszystko, co robisz po jednym akcie, zaprocentuje podczas następnego. Warto więc właśnie wtedy być miłym, pieścić, przytulać i dawać z siebie jak najwięcej.

8
Więcej na ten temat: erotyka, poradnik, seks, sztuka kochania