Sposób na ojca twojej dziewczyny

sn
Jesteście już ze sobą wystarczająco długo, że ona postanowiła przedstawić cię swoim rodzicom? Pamiętaj, co mówią Anglosasi - nie dostaniesz drugiej szansy, by zrobić dobre pierwsze wrażenie. To nie połączenie randki ze spotkaniem towarzyskim - to prawdziwe wyzwanie! Jeśli nie chcesz przeżyć koszmaru Grega Fockera z "Poznaj mojego tatę", pamiętaj o pięciu żelaznych zasadach spotkania z ojcem swojej dziewczyny.
Fot. Everett Collection / Shutterstock.com Fot. Everett Collection / Shutterstock.com

Bądź dżentelmenem

Twój potencjalny teść będzie zwracał uwagę przede wszystkim na to, jak traktujesz "jego" kobiety. Zachowuj się uprzejmie, może nawet nieco staroświecko wobec mamy, a zrobisz doskonałe wrażenie nie tylko na niej, ale również na jej mężu. Pamiętaj, że ten człowiek przez cały czas będzie zastanawiał się, czy oddaje swoje dziecko w ręce odpowiedniego mężczyzny. Pokaż mu, że odnosisz się z szacunkiem do każdej kobiety, ułatwisz mu decyzję.

1
Fot. Jack Haefner / Shutterstock.com Fot. Jack Haefner / Shutterstock.com

Nie spoufalaj się

Wejdź do jego domu, wyściskaj niedźwiedziem, rąbnij w plecy i rzuć jowialne "Siema, staruszku, walniemy po browarku?". Wtedy możesz mieć pewność, że nawet jeśli uda ci się ożenić z jego córką, w posagu dostaniesz co najwyżej kulawego jamnika i fornirowany kanapotapczan.

Wykorzystaj spotkanie, by zbliżyć się do jej ojca, spróbuj się z nim zakolegować, ale zostaw jemu decyzję o ewentualnym skróceniu dystansu.

2
Fot. Tyler Olson / Shutterstock.com Fot. Tyler Olson / Shutterstock.com

Opanuj ręce i usta

Niejeden tatuś nie będzie w was widział dwójki dorosłych, kochających się ludzi, zawsze chętnych okazać sobie uczucie. Jest duża szansa, że dostrzeże raczej obleśnego, zdegenerowanego satyra obmacującego i obśliniającego jego ukochaną córeczkę. Jeśli masz dużo młodszą siostrę, rozumiesz to. Jeśli nie, poczekaj, aż sam będziesz miał córkę.

To nie jest twoja wina i niewiele możesz na to poradzić. Oprócz powstrzymania się od publicznego okazywania namiętności. Bądź czuły wobec dziewczyny, ale gorące pocałunki, dłoń pod bluzką albo na pupie zostawcie sobie na później.

3
Fot. Yuri Arcurs / Shutterstock.com Fot. Yuri Arcurs / Shutterstock.com

Szanuj hierarchię

Facet w swoim domu, w obecności swojej rodziny lubi, kiedy respektuje się jego pozycję samca alfa. Bądź beta - nie wyrywaj się do otwierania wina, poczekaj, aż ojciec wskaże ci miejsce przy stole, nie próbuj zdominować rozmowy.

Zawsze powinieneś też doceniać doświadczenie i wiek przyszłego teścia. Nie bądź przemądrzały, chętnie pytaj go o radę lub opinię w różnych sprawach.

4
Fot. cristovao / Shutterstock.com Fot. cristovao / Shutterstock.com

Nie przychodź z pustymi rękami

Odwiedzając jej rodziców po raz pierwszy musisz przynieść dary. Dla mamy idealne będą kwiaty, ojcu musisz sprezentować coś męskiego. Skonsultuj się najpierw z dziewczyną, żebyś nie kupił cygara zagorzałemu przeciwnikowi palenia, butelki wina facetowi z chorą wątrobą, a kalendarza Pirelli członkowi Opus Dei. Trafionym prezentem skrócisz dystans i zdobędziesz temat do rozmowy. Spudłuj, a zamiast autostrady do udanych relacji z teściem znajdziesz się na zakopiance.

5
Więcej na ten temat: dziewczyny, randki, savoir vivre