Sztuka kochania: jak uratować romantyczny wieczór

Maja Koniczyna
Przychodzą święta, kilka dni wolnego,  masz więc nadzieję na kilka romantycznych i erotycznych wieczorów z ukochaną. Tymczasem w łóżku nic wam nie wychodzi, seks jest beznadziejny, a erotyzm znika zanim się na dobre pojawił. Czemu tak się dzieje? I przede wszystkim: jak temu zaradzić?
fot. Guryanov Andrey/shutterstock.com fot. Guryanov Andrey/shutterstock.com

Wieczór bez seksu to gra wstępna na następny raz

Od razu wyjaśnijmy: te romantyczne wieczory bywają kiepskie właśnie przez to napinanie na wykorzystanie wolnego czasu. Seks nie znosi napinania, podenerwowania, oczekiwania i ambitnych planów. Tak samo zresztą jak braku pewności siebie i kompleksów. I to w każdej fazie.

Może zaniknąć w takiej sytuacji albo w ogóle ochota na seks, albo erekcja, albo pojawi się przedwczesny wytrysk.

Zanik ochoty najlepiej przeczekać, to nie koniec świata i naprawdę da się spędzić cudny wieczór bez seksu. Można się przytulać, gadać snuć plany na przyszłość, a jeśli ma być koniecznie erotycznie, to warto może wykorzystać taki czas na rozmowy np. o najbardziej skrytych marzeniach erotycznych, albo pobawić się w wyszukiwanie najbardziej erotycznych i przydatnych do seksu przedmiotów w mieszkaniu.

Jeśli para akurat nastrojona, to poezję można sobie poczytać - cokolwiek,co wam sprawi przyjemność. Mężczyźni często nie doceniają takich drobiazgów, a to tak naprawdę jest jak gra wstępna, tylko że na następny raz.

cztery sposoby by to zmienić?Przez to napinanie. Seks nie znosi napinania, podenerwowania, oczekiwania i ambitnych planów. Tak samo zresztą jak braku pewności siebie i kompleksów. I to w każdej fazie. Może zaniknąć w takiej sytuacji albo w ogóle ochota na seks, albo erekcja, albo pojawi się przedwczesny wytrysk. Zanik ochoty najlepiej przeczekać, to nie koniec świata i naprawdę da się spędzić cudny wieczór bez seksu. Można się przytulać, gadać snuć plany na przyszłość, a jeśli ma być koniecznie erotycznie, to warto może wykorzystać taki czas na rozmowy np. o najbardziej skrytych marzeniach erotycznych, albo pobawić się w wyszukiwanie najbardziej erotycznych i przydatnych do seksu przedmiotów w mieszkaniu. Jeśli para akurat nastrojona, to poezję można sobie poczytać- cokolwiek,co wam sprawi przyjemność. Mężczyźni często nie doceniają takich drobiazgów, a to tak naprawdę jest jak gra wstępna- na następny raz.
1
fot. NAS CRETIVES/shutterstock.com fot. NAS CRETIVES/shutterstock.com

Samopomoc przy sytuacyjnym braku erekcji

W takiej sytuacji trzeba się odprężyć i w miarę możliwości nie myśleć o seksie, im mniej poświęcisz uwagi impotencji sytuacyjnej, tym lepiej dla ciebie.

Pomaga muzyka, melisa - tak,tak! - a czasami odrobina alkoholu, ale naprawdę odrobina, bo więcej działa dokładnie odwrotnie. Możesz zaryzykować jakiś film lekko pornograficzny- o ile nie kłóci się to z waszą wizją romantycznego wieczoru. To już kwestia osobistej wrażliwości.

Jeśli nie masz erekcji, a chęć na zbliżenie owszem, pozostała i partnerka też pragnie seksu, spróbuj zaspokoić ją innymi sposobami i nie zdziw się, jak przy okazji erekcja wróci. Masz język, dłonie, palce, możesz mieć wibratory i inne zabawki. To naprawdę cały arsenał środków do przetrwania chwilowego braku erekcji - jeśli nie pojawi się w trakcie.

Zawsze też możesz doprowadzić się do wzwodu ręką lub poprosić o to partnerkę. Mężczyźni mają tendencję do myślenia, że brak wzwodu zostanie im na zawsze. Po takim epizodzie dobrze jest więc tak czy inaczej doprowadzić się do wzwodu.

2
fot. Pressmaster/shutterstock.com fot. Pressmaster/shutterstock.com

Metoda "miękkiego wejścia"

Dla mężczyzny, który ma kłopot ze wzwodem, a bardzo chce spędzić romantyczno-erotyczny wieczór:

- ułóżcie w pozycji bocznej lub z tobą na górze,

- staraj się mieć jak najlepszy dostęp do pochwy i wmanewruj członek palcami do środka jak tylko da się najgłębiej - z kciuka i palca wskazującego utwórz dookoła podstawy członka obręcz, schwyć go mocno, uzyska dzięki temu przynajmniej częściową sztywność,

- rozpocznij ruchy frykcyjne.

Zazwyczaj po kilku próbach erekcja wraca całkowicie lub częściowo.

Zamiast palców możesz użyć tzw. pierścienia erekcyjnego lub każdej innej gumowej obręczy, ale palce są lepsze - możesz zmieniać siłę nacisku, rozluźnić palce gdy erekcja wróci lub zacisnąć je szybko, gdy zajdzie konieczność.

3
fot. art&design/shutterstock.com fot. art&design/shutterstock.com

Samopomoc przy przedwczesnym wytrysku

Przy przedwczesnym wytrysku wystrzegaj się wszelkich dodatkowych podniet. To częsta przypadłość w sytuacji, gdy oczekuje się nadzwyczajnego kontaktu i planuje świetny wieczór, więc nie ma się co załamywać. Odczekaj, odpręż się i spróbuj ponownie. Melisa też się przyda i wszystko, co pozwala ci się maksymalnie odprężyć.

Na wszelki wypadek naucz się też szybkiej metody powstrzymywania wytrysku. Jest bardzo prosta: wskazującym i środkowym palcem lewej ręki uciskaj punkt między kroczem, a odbytem. Metoda wymaga odrobiny ćwiczeń, więc na wszelki wypadek, jeśli masz fantazję posiadania przedwczesnego wytrysku akurat w romantyczny, zaplanowany w szczegółach i oczekiwany z niepokojem wieczór, to poćwicz wcześniej samotnie.

4
Więcej na ten temat: erotyka, seks, sztuka kochania