Top 10: seks i śmierć. Najdziwniejsze przypadki

phz
Seks to - najczęściej - przyjemność, ale również ryzyko. I nie mówimy tu o niechcianej ciąży. Wybór czasu i miejsca na erotyczną przygodę może być kwestią życia i śmierci. Oto lista 10 niecodziennych, ale prawdziwych, historii związanych z seksem (w większość w parach, ale są też przypadki ludzi zabawiających się solo). Każda z nich związana jest z różnymi rodzajami zagrożenia. Warto przeczytać - ku przestrodze, oczywiście!
fot. Michael Macsuga/shutterstock.com fot. Michael Macsuga/shutterstock.com

W Ameryce wszystko jest możliwe

Fortepian

Zapewne pomyślicie: kochać się pod wiszącym fortepianem? Wiadomo, że ryzykowne. Mylicie się, Jimmy Ferrozzo zginął, kochając się na instrumencie. Jak to możliwe? Wszystko zdarzyło się w listopadzie 1983 roku, w barze Condor w San Francisco. Knajpa przeszła wcześniej do rozrywkowej historii USA jako pierwszy bar topless.

Ad rem: Condor Bar miał fortepian, podwieszony pod sufitem, który był opuszczany na scenę. Tancerka przez klapę w suficie wchodziła na zjeżdżający instrument. Wielkie wejście (zjazd?), brawa zachwyconej publiczności. Tak to zazwyczaj wyglądało, ale...

Pamiętnej nocy w 1983 roku, po zamknięciu baru, ochroniarz Jimmy Ferranzo kochał się ze swoja dziewczyną Theresą Hill na stojącym na scenie fortepianie. W pewnym momencie uruchomili przez przypadek wciągarkę. Fortepian został podciągnięty do sufitu, a Jimmy zginął, przyciśnięty przez instrument do sufitu i uduszony. Jego dziewczyna przeżyła, ale została uratowana dopiero następnego poranka.

 

Balkon

Top 10: seks i śmierć. Najdziwniejsze przypadki, top 10, seks, W Ameryce wszystko jest możliwe, Sandra Orellana chciała wskoczyć na barierkę balkonu, ale zachwiała się i wypadłafot. John David Bigl III/shutterstock.com

Ok., ten przypadek nie jest do końca jasny, ale i tak można wyciągnąć z niego wniosek: pijaństwo i seks na balustradzie to nie jest dobre połączenie.

Historia wydarzyła się w 1996 roku w hotelu w Los Angeles. Teksański biznesmen Robert Lee Salazar był tam w delegacji razem ze swoją koleżanką, Sandrą Orellana. Według Salazara (a tę wersje uznał za prawdziwą sąd) oboje spędzili wieczór przy drinkach. Potem zatańczyli, pocałowali się i wylądowali w jego pokoju na siódmym piętrze. Salazar opowiedział, że Sandra - w samej koszulce - wyszła na balkon i powiedziała, że ma na niego ochotę. Po czym chciała usiąść na balustradzie balkonu. Wskakując, straciła jednak równowagę, wypadła i zginęła.

Rodzina zmarłej twierdziła, że Orellana chciała oskarżyć Salazara o molestowanie i że biznesmen - chroniąc karierę i rodzinę - po prostu wypchnął dziewczynę z balkonu. W 2002 roku sąd uznał jednak, że to wersja Salazara jest prawdziwa.

 

Elektryczność

Top 10: seks i śmierć. Najdziwniejsze przypadki, top 10, seks, W Ameryce wszystko jest możliwe, Toby Taylor zakleił żonie usta taśmą, przyczepił jej do sutków klamerki, a potem trzy lub cztery razy przyłożył przewód pod napięciemfot. Complot/shutterstock.com

Ech, niby od dziecka mamy tłuczone do głowy, by nie bawić się prądem, ale są ludzie których to kusi. Toby i Kirsten Taylor z miasteczka York w stanie Pensylwania lubili, według zeznań Toby'ego, bawić się w wiązanie i drażnienie prądem.

Pewnego styczniowego dnia w 2008 roku wrócili do domu z restauracji. Toby zakleił żonie usta taśmą, przyczepił jej do sutków klamerki a potem trzy lub cztery razy przyłożył przewód pod napięciem. Kirsten upadła, ale jej mąż myślał, że to jakieś żarty. Gdy zorientował się, że coś jest nie tak, zaczął reanimację. Zadzwonił też po policję, ale wcześniej ubrał żonę. Policjantom tłumaczył najpierw, że żona została porażona suszarką do włosów, ale w końcu przyznał się, że to jednak jego sprawka. Kirsten Taylor kilka godzin później zmarła w szpitalu.

Koroner Barry Bloss stwierdził potem: - "To był dziwny seks. Niektórzy powiedzieliby, że był to perwersyjny seks. Ja w każdym razie nigdy wcześniej czegoś podobnego nie widziałem. Nawet jeśli robili to wcześniej, to powinni wiedzieć, że ktoś może zginąć".

Święte słowa.

1
fot. Patrick Poendl/shutterstock.com fot. Patrick Poendl/shutterstock.com

Uwaga na pojazdy i zwierzęta

Pociąg

Seks na torach zawsze jest ryzykowny, to pewne. Nawet jeśli kochankowie sądzą, że stacja kolejowa jest nieczynna.

W małym miasteczku Kinross w RPA w pewnym barze 28-letni mężczyzna poznał - według policji - prostytutkę. Wyszli razem z knajpy, a na miejsce schadzki wybrali nieczynną stację kolejową. A dokładniej - tory. Nie wiedzieli, że przejeżdżają tamtędy pociągi towarowe.

Maszynista zobaczył kochającą się parę, ostrzegał syreną lokomotywy, ale nie zdążył wyhamować. Mężczyzna zginął na miejscu, kobieta kilka godzin później w szpitalu. Nie wiadomo, czy nie słyszeli nadjeżdżającego pociągu, czy po prostu uznali, że przejedzie on innym torem.

 

Samochód

Top 10: seks i śmierć. Najdziwniejsze przypadki, top 10, seks, Uwaga na pojazdy i zwierzęta, Bugeanu i jego dziewczyna Mirela Iancu zaczęli się kochać w aucie. Z włączonym silnikiem. Zatruli się tlenkiem węgla i umarlifot. Stefan Redel/shutterstock.com

Seks w samochodzie jest niebezpieczny. W czasie jazdy znacząco wpływa na obniżenie koncentracji kierowcy, co grozi wypadkiem. W zaparkowanym np. nad stawem samochodzie istnieje groźba przypadkowego zwolnienia hamulca. Gdy auto wpadnie do wody, kochankowie mogą utonąć.

Jednak komisja przyznająca nagrody Darwina uhonorowała (jeśli to właściwe słowo) inny przypadek. W 1999 roku rumuński piłkarz Mario Bugeanu i jego dziewczyna Mirela Iancu zaparkowali wóz w garażu. Nie chciało im się czekać, aż wyjdą z niego i dotrą do sypialni, więc zaczęli się kochać w aucie. Z włączonym silnikiem. Zatruli się tlenkiem węgla i umarli.

Komentarz policji: "Chyba nie zdawali sobie sprawy z zagrożenia jakim jest tlenek węgla".

 

Zwierzęta

Pies

To akurat jest dość obrzydliwe. 43-letnia Irlandka poznała na czacie dla fetyszystów 57-letniego mężczyznę. Umówili się na, hmmm, randkę, podczas której kobieta uprawiała seks z psem kochanka. Kilka godzin później umarła. Diagnoza? Wstrząs anafilaktyczny.

Mniej naukowo: była uczulona na psia spermę.

Lew

Parę kochanków zaskoczył w krzakach rozdrażniony lew, Top 10: seks i śmierć. Najdziwniejsze przypadki, top 10, seks, Uwaga na pojazdy i zwierzętafot. EmiliaUngur/shutterstock.com

Lwy i seks? Od razu wyjaśniamy, nie tym razem nie piszemy o zoofilii, ani o szybkim numerku w ZOO. Tragiczny wypadek z udziałem lwów wydarzył się na północy Zimbabwe, niedaleko miasteczka Kariba.

Para kochanków wyskoczyła za miasto, by oddać się igraszkom w buszu. Niestety przyłapał ich in flagranti lew. Mężczyzna zdążył uciec przed drapieżnikiem, dobiegł do drogi i zaczął wzywać pomocy. Zanim ta nadciągnęła, lew zabił kobietę. Lokalna policja twierdzi, że to samo zwierzę dzień wcześniej zabiło i zjadło wracającego z imprezy mężczyznę.

2
fot. Alexeev Boris/shutterstock.com fot. Alexeev Boris/shutterstock.com

Aż trudno uwierzyć...

Viagra i niespodzianka

Ogólnie znane zalecenie medyczne brzmi, że mężczyzna nie powinien brać viagry, jeśli ma słabe serce. Szczególnie jeśli oprócz seksu czekają na niego dodatkowe atrakcje.

Przekonał się o tym - na swoje nieszczęście - 55-letni pan Reiner, który postanowił skorzystać z usług prostytutki w niemieckim Halle. Prostytutka miał na imię Priya. Najpierw pogadali około 20 minut, potem poszli do łóżka. Priya zaczęła się rozbierać, co bardzo spodobało się panu Reinerowi. Zakończenie strip-teasu było jednak dla niego niespodzianką - Priya okazała się być transwestytą. Ta niespodzianka w połączeniu z przedawkowaniem viagry okazała się dla pana Reinera zabójcza. Umarł z powodu ataku serca.

Przy okazji - w Rosji pewien mężczyzna założył się z dwoma kobietami, że będzie z nimi uprawiał seks przez 12 godzin. Żeby wygrać zakład dosłownie nafaszerował się viagrą. Zakład wygrał, ale kilka minut później umarł.

 

Kostiumy i przebrania

Top 10: seks i śmierć. Najdziwniejsze przypadki, top 10, seks, Aż trudno uwierzyć..., Ralph Santiago najprawdopodobniej wdychał (przez maskę przeciwgazową!) poppersyfot. Vmaster/shutterstock.com

To akurat w duecie powinno być bezpieczne (druga osoba może przecież pomóc), ale jeśli ktoś bawi się sam w przebieranki, może to skończyć się źle. Tak jak dla Ralpha Santiago, 31-letniego ochroniarza z angielskiego Reading.

Ralph Santiago był nowym pracownikiem. Na swojej nocnej zmianie przebrał się w lateksowy kostium, kalosze, rękawice i maskę przeciwgazową. Późniejsze badania wykazały, że najprawdopodobniej wdychał (przez maskę przeciwgazową!) poppersy (potoczna nazwa azotynów alkilowych, substancji używanych w celu zwiększenia doznań seksualnych).

Co robił później - dokładnie nie wiadomo, ale rodzina przyznała później, że ochroniarz miał zamiłowanie do przebieranek. Efekt: zawał.

 

Pętla na szyi

Top 10: seks i śmierć. Najdziwniejsze przypadki, top 10, seks, Aż trudno uwierzyć..., Simon Burley zginął, bo jego kochanka miała tępy nóż i nie zdążyła odciąć sznurafot. gosphotodesign/shutterstock.com

Mało komu pętla na szyi kojarzy się z seksem. Chyba, że ktoś jest miłośnikiem bardzo udziwnionych gier sadomasochistycznych. Tak jak Simon Burley z angielskiego Grimsby. Poprosił swoją partnerkę Elizabeth Hallam o odegranie roli nazistowskiego kata. A sam założył sobie pętlę na szyję, linę zaczepił pod sufitem i stanął nam krześle.

Dalej zabawa miała wyglądać tak: Elizabeth miała trochę pokrzyczeć, odkopnąć krzesło, a później odciąć podduszonego Simona. Punkt 1 i 2 zostały zrealizowane. Punkt trzy nie wypalił, bo Simon dał partnerce tępy nóż. Zanim udało jej się przeciąć linę Simon Burley zdążył umrzeć.

 

Złośliwość

Top 10: seks i śmierć. Najdziwniejsze przypadki, top 10, seks, Aż trudno uwierzyć..., Wyśmiewanie się z wielkości męskiego przyrodzenia może być niebezpiecznefot. Alexey Laputin/shutterstock.com

Ta historia nie dotyczy bezpośrednio seksu, choć związana jest z penisami. A dokładniej: z oceną ich wielkości, więc może służyć za przestrogę.

Bohaterami są Filipińczycy Eduardo Cristomar oraz Arnel Orbeta. Obaj, razem z kolegami, urządzili sobie popijawę w mieście Antipolo. Jak to na męskich imprezach bywa, ktoś wpadł na niezbyt mądry pomysł: każdy uczestnik imprezy miał pokazać swoją męskość. Chodziło oczywiście o porównanie wielkości.

Zabawa niezbyt mądra, ale nic nie wskazywało, że bardzo ryzykowna. Ot, najwyżej któryś z facetów mógł wpaść w kompleksy. Zaczął Orbeta, który rozpiął rozporek i pochwalił się przyrodzeniem. Niestety, Eduardo Cristomar uznał, że kolega nie ma czym się chwalić, wyśmiał wielkość jego członka i odmówił rozpięcia rozporka. Wściekły Orbeta wyciągnął zza paska pistolet i go zastrzelił.

3
Więcej na ten temat: ameryka, ciekawostki, seks, top 10